Juhend: 4 ebameeldivaid programme, mis kaob teie failid bitcoiinidele | Estonian.lamareschale.org

Juhend: 4 ebameeldivaid programme, mis kaob teie failid bitcoiinidele

Juhend: 4 ebameeldivaid programme, mis kaob teie failid bitcoiinidele

Möödunud aastal Bitcoin hakanud tegutsema eelistatud kujul valuuta uut tüüpi õelvara. Seda nimetatakse väljapressimiseks üldiselt ja see võtab arvuti faile pantvangi, kuni maksad häkker, kes selle loonud oma lunaraha.

Ja see areneb, kiire...
Esimene ja kõige kurikuulsat kujul väljapressimiseks taotluse esitanud Bitcoin kutsuti "CryptoLocker". See hiilib kuni arvuti kaudu süütu otsin rämpsposti nagu see üks.

Lisatud e-posti oli ZIP arhiiv, mis sisaldab väikese käivitatava faili (programm, mis töötab Windows arvuti, tavaliselt lõpeb ".exe"). Et asjad veelgi raskem tuvastada ".exe" kasutas dokumendi laiendus (st ".pdf") on failinimi ja väljapanek Adobe Reader ikooni.

Kui valisid avada pahatahtliku faili, see alla laadida ja käivitada Gameover Zeusi mis omakorda laadib alla ja installib muu pahavara peredele sealhulgas CryptoLocker. CryptoLocker siis minna ja krüpteerida arvutisse faile, et ei pääse neile ilma ainuomase isikliku võtmega (nagu üks kasutatud Bitcoin rahakoti). Muidugi, et saada privaatvõti, peate maksma.

See on see, mida näete oma arvutis, kui olete nakatunud:

Kui te ei suutnud maksta lunaraha kord, kui oleks vaja kasutada CryptoLocker on "dekodeerimiseks teenus". Muidugi, CryptoLocker on "dekodeerimiseks Service" on palju kallim kui originaal lunaraha.

See on hull:

Esimesel 100 päeva CryptoLocker ilmus peaaegu 500,000 arvutid nakatus. Vastavalt Symantec 3% inimestest nõus maksma lunaraha, kuid täiendavaid studiessuggest et number on lähemal 1,3%.

Üks Thesisclaims et loojad CryptoLocker suutsid koguda 1,216 BTC kogu selle aja jooksul, muutes need kasumit mitusada tuhat dollarit.

CryptoLocker sulgesid 2. Juunil 2014. Aastal, mil mitmed õiguskaitseorganite võttis ette võrk, mis tegutseb ta. Kasutajad, kes olid nakatunud olid nüüd võimalik dekrüpteerida tagasi oma faile kodulehel nimetatakse DecryptCryptoLocker.

Aga lugu ei lõpe:

Inspireerituna CryptoLocker, kuigi ei ole seotud, CryptoWall tuli mängida veebruar 2014. Kuigi CryptoWall oli vähem arenenud kui CryptoLocker suutis ta nakatada 625,000 arvutid - suurema arvu kui tema eelkäija.

Top nakatunud riikidest olid USA, Vietnam, Suurbritannia ja Kanada. Siin on geograafilise esindatuse nakatunud riikidest:

Aga kuigi palju vaeva tehti levitada CryptoWall nii palju kui võimalik tulemused olid natuke pettumus. "Ainult" 939 BTC koguti erinevatest kasutusvõimalustest, kes otsustas maksta. Lunaraha varieerus vahemikus $ 200 ja $ 10.000 (mis maksis ainult üks kasutaja).

Halb uudis on see, et CryptoWall areneb:

Kuigi CryptoWall alustas läbi CrptoLocker kloon, siis nüüd on muteerunud arvesse CryptoWall 2,0 jaanuaril 2015 ning et CryptoWall 3,0 märtsil 2015. Täna CryptoWall mitte ainult krüpteerib failid, kuid võib ka varastada andmeid arvutisse, sealhulgas oma Bitcoin laeka privaatvõti. See muudab tarkvara palju tulusam selle loojate tagades nad saavad mõned makseviisi nende töö eest.

Viimastel kuudel 2015. Nende kahe peamiseks ohuks on teatatud ka:

CTB Locker

# 8211; Kastid Curve-Tor-Bitcoin.

  • Curvecomes alates krüptograafia mis põhineb elliptiline kõverad. See on meetod, mida kasutatakse krüptida faile.
  • Tor (tähistab sibul Router) on võrgu arvutitega, mis sisaldavad Darknet.
  • Bitcoinrefers võimalust tasuda bitcoins.

Siin on, kuidas "kaaperdatud" arvuti CTB Locker näeb välja selline:

CoinVault

# 8211; Välja novembril 2014 käesoleva CrpytoGraphic Locker annab teile võimaluse dekrüpteerida üks fail "maja". Tähendus, loojad tarkvara tahan teile maitse või mingi tõend, et nad on head oma sõna. Mõtle see tegu heauskselt, näiteks seda, üks pantvangi tasuta.

CoinVault on suunatud üle 20 riigis seni, kuid Hollandi politsei suutsid saavutada mõned CoinVault andmed. Kasutades seda infot Kaspersky on loonud decryptor veebilehel, mis aitab võidelda CoinVault.

Aga seal on hea uudis ka:

Seal on midagi, mida saate teha selle suurendamise nähtus krüptograafiliste kapid.

Esiteks tüüpi ransomeware Olen mainitud seda postitust kõikide sihtrühmade erinevate Microsoft Windowsi versioonid (alates XP kuni Windows 10). Nii et kui teil on mac ja te kasutate Mac OS oled ilmselt ohutu (ilmselt...).

Teiseks, sa peaksid tegema seda harjumus regulaarselt varundada faile. Nii, isegi kui keegi krüpteerib oma andmeid saate alati taastada algne faile ilma krüpteerimist. Kuna ühendatud teenuseid nagu Dropbox võib nakatuda ka sõltuvalt juhul ühenduseta backup on ka soovitatud.

Kui sa lähed, et varundada oma failid võiksite järgida 3-2-1 rulewhich tähendab:

  • 3 erinevat koopiad kolmes erinevas kohas (3 koopiat sama kõvaketast ei arvestata).
  • 2 erinevates vormingutes (nt kõvaketast ja DVD).
  • Hoidke 1 koopia väljapoole (st teises kohas). See hoiab ära nii koopiaid saada hävitatud puhul sissemurdmine, tulekahju jne

Järgmine meede, on päris lihtne. Ärge avage e-posti manuseid, mis näevad välja naljakas (ok ema ?!). See hõlmab kirju inimestelt, sa ei tea ja failid, mis te arvate, võib osutuda ohtlikuks. See on märkida, et isegi faile, mis võib tunduda kahjutu nagu Powerpoint esitlusi, Excel lehed ja Wordi dokumente. Võivad sisaldada ka käivitatava filewithin neid.

Veenduge alati uuendada oma operatsioonisüsteemi uusima uudiseid ja on usaldusväärne Anti-Virus installitud. Pärast neid samme tõenäoliselt olete kaetud enamasti. Kui tunnete soovite täiendavat kaitset saab viidata sellele guidewhich tarvikud keerukamaid samme, mida saab võtta.

Ilmselt on ka spetsiaalsed vahendid võite installida arvutisse, et vältida seda tüüpi ransomeware ilmumise nagu CryptoPreventand CryptoGuard.

Last but not least, on olemas suur ressurss, mis sisaldab CoinVault eriti mis annab teile kõik andmed, mida vajate, kui teil nakatuda siin.

Kui olete kunagi olnud arvuti nakatunud ransomeware Ma armastan kuulda teie lugu kommentaar allpool.

Allikad:

Seotud uudised


Post Altcoin

Ethereum tõuseb $ 6,4 miljoni Genesis müügi esimeses kvartalis

Post Altcoin

Reddcoini kasvu aastal Bitcoin Bear Market

Post Altcoin

Eelseisvad Bitcoin Forks aastal 2018 - siin on mida vaadata

Post Altcoin

Kuidas osta Zcashi 3 lihtsat sammu - algaja juhend

Post Altcoin

Kuidas investeerida oma bikkünnide kasumist kuni 20% -ni

Post Altcoin

Mündi lühitutvustus: 2015. aastal liikumine

Post Altcoin

Kuldsed reeglid: põhiline juhend bitcoiinide ostmiseks ja kasutamiseks

Post Altcoin

Kuidas osta EOSi 3 lihtsat sammu - algaja juhend

Post Altcoin

Beeta ülevaade - Reddcoini sotsiaalkassett sotsiaalsete võrkude integreerimisega

Post Altcoin

FIMK - Soome majanduse revolutsioon krüptokuulendusega

Post Altcoin

Dogecoins # 98 NASCAR Dogecar on valmis minema

Post Altcoin

Litecoini mündi valimise täielik juhend