Multisig: algaja juhend | Estonian.lamareschale.org

Multisig: algaja juhend

Multisig: algaja juhend

Multisig: et tehnoloogia, mis kõik räägivad kohta Bitcoin foorumites. See kõlab cool, teeb rahakotid turvalisemaks, võimaldab rohkem ettevõtete kasutamise juhtudel teeb trustless deponeerimine / vahekohtu võimalik, ja üldiselt lahendab palju probleeme. Aga tõesti, mis see on ja kuidas seda kasutada?

Olgem kaeva alla ja määrduks: kuidas Bitcoin rahakotid toimib? Huvides see artikkel ja ilma saada liiga keeruline, siis võib öelda, et Bitcoins tegelikult ei liikunud vahel aadressid, vaid nad alati istuda nähtamatu võlvi. Samuti saatmise asemel, siis tegelikult lihtsalt muuta lukud.

Näiteks, kui Alice teeb lihtne, normaalne Bitcoin tehingu Bob, ta tegelikult lihtsalt eemaldades teda luku Vault temaga võti, ja paneb Bobi lukustus see (mis Bob saab hiljem eemaldada oma võti ja nii edasi).

Kui sa loed minu artikkel PGP (täpsemalt osa umbes asümmeetrilise krüptograafia), võib see mõttekam: lukk on avaliku võtme ja võti on privaatvõti. Igaühel on koopia Bobi lukk, et nad saaksid krüptida midagi nad tahavad teda. Või sel juhul lukustada Bitcoins teda, ja ainult Bob saab avada neid oma privaatvõti.

Siiani on päris lihtne. See hakkab üha tõesti lahe, kui sa arvad keerulisem lukud. Vaata, Bitcoin on skriptimine languagebuilt in, mis võimaldab teil kujundada igasuguseid lukud. Võite teha lukud, mis ei ole lukustatud, nii et igaüks saab avada Vault ilma võtmeta. Või lukk, et ainult lukud pärast teatud rahasumma pannakse (nii et saate hankige Bitcoins). Või lukk, mida ei saa avada enne teatud leita (ütleme, näiteks, kui teie lapse vanus 20).

Sisesta multisig (lühike multi-allkiri), lukk, et ainult avab piisavalt võtmed, välja eelmääratletud võtmed. Oletame, et Alice, Bob ja Charlie kõik tahame avada äri kokku ja investeerida osa oma raha. Kuid ükski neist tegelikult tahavad ainult üks inimene on privaatne võtmed seda raha. Nii nad iga saada üks võti ja kasutada multisig rahakott, mis nõuab kaks kolmest nende võtmed. Nii ei saa ükski neist joosta raha üksi, kuid nad ka ei pea kõik kolm neist maksma kuluna. Näiteks, kui Alice tahab joosta raha, ta ei saa, sest ta on ainult üks võti. Aga kui Bob on kadunud ja Alice ja Charlie taha maksta kuluna, nad saavad teha seda oma kaks võtit (välja kolm).

Multisig ei pea olema kaks kolmest - see võib olla peaaegu iga kombinatsioon. Mõtleme paar kombinatsioonid ja mõned näited sellest, kuidas neid kasutada.

    • 1 2: Paar tahab olla jagatud konto ja nad usaldavad iga other.They nii jaga sama raha kasutamise ajal oma eraldi rahakott.
    • 2 2: kahe teguri autentimise teile money.You hoida ühte klahvi arvuti ja teise telefoni klahvi. Kui soovid kulutada raha, sa pead kasutama nii.
    • 2 3: Trustless vahekohtu / deponeerimine. Keegi tahab osta toode võõras internetis, kuid ei saa teda usaldada. Ostja ja müüja lepivad kokku vahekohtuniku, kes aitab neid vaidluse korral. Nad kõik saavad ühe võtme välja kolm ja ostja saadab raha kahe kolme aadress vahel kolm neist. Kui toode on tarnitud ja ei ole küsimusi, ostja ja müüja saavad kasutada oma kaks võtit, et vabastada raha müüjale. Kui tekib vaidlus, vahekohtuniku aitab ostja saada toetust või abi müüja vahendite vabastamiseks. Näiteks Bitrated.
    • 2 3: turvalisema paberi wallets.Instead, millel on üks võti juurdepääsu kogu oma raha, siis miks mitte teha seda kaks? Kolmas võti on varukoopia juhuks kui kaotate üks ülejäänud kaks. Näiteks hoida ühte klahvi telefoni teises võtmes, kus sa hoiaks oma paber rahakott ja kolmanda võti usaldusväärne pereliige.
    • 4 7: Ettevõtte juhatus directors.Suppose ettevõtte on juhatus, kes soovivad omada kontrolli ettevõtte reservist, mitte usaldades oma tegevjuhtkonda hakkama kõik oma raha. Juhatus võib otsustada, et häälteenamusega (neli seitsmest) peaks olema piisav, et delegeerida raha tegevjuhtkonda.

Kõik need näited oleks traditsiooniliselt vaja finantsasutus või kolmanda isiku vahendada, kuid Bitcoin, see on kõik programmeeritud otse makse ja tagatud Bitcoin võrgu. See on põhjus, miks ma isiklikult leida multisig tehnoloogia olla mõned kõige muljetavaldav töö mõisted, mis eksisteerivad Bitcoin täna.

Alustamine multisig: täielik samm-sammult pildi juhend

Seotud uudised


Post Altcoin

SpaceBIT pakub uut võimalust kosmoseuuringute rahastamiseks

Post Altcoin

6 parimat Bitcoini kaevandustarkvara

Post Altcoin

Litecoini ja kulda vastu bitcoini analüüs hõbedase vastu

Post Altcoin

Bit-tingum - Bitcoini, Ethereumi ja Orisi potentsiaal, teine osa

Post Altcoin

Seks ja üksik bitcoiin

Post Altcoin

Reddcoini sotsiaalne ringhääling

Post Altcoin

Potokini tõus

Post Altcoin

Kuidas osta cardano (ADA) 3 lihtsat sammu: algaja juhend

Post Altcoin

Dogecoins Dogecar on Talladega Superspeedway

Post Altcoin

Ethereum tõuseb $ 6,4 miljoni Genesis müügi esimeses kvartalis

Post Altcoin

13 Litecoini turuinfo kontrollimise kohad

Post Altcoin

Mis on Darkcoin, anonüümne valuuta?