Segwit2x, UASF ja võimalik külg - Siit saate teada, mida peate teadma | Estonian.lamareschale.org

Segwit2x, UASF ja võimalik külg - Siit saate teada, mida peate teadma

Segwit2x, UASF ja võimalik külg - Siit saate teada, mida peate teadma

31. Juuli uuendatud

# 8211; Oleme välja täieliku nimekirja, kes toetab kahvel ja kes mitte.

See postitus täiendab eelmist postitust oleme kirjutanud poleemikat jooksul Bitcoin kogukonna märtsil 2017. Kui soovite sügavamat arusaamist, mis toimub lugege algset postitust. Kui tahad lihtsalt põhisisu see, jätkake lugemist...

Hiljuti inimesed on küsinud umbes SegWit, August 1. Ja võimalust split Bitcoin võrgu. Selles artiklis me selgitab, mida see kõik umbes ja kuidas saab valmistada mis tulekul. See teema on äärmiselt keeruline mitte tehniline kasutajatele, nii et oleks lihtsam kõigile, kes ei taha kaevata liiga sügavale üksikasju siin on TL; DR versioon:

  1. See on praegu hinnanguliselt kõige tõenäolisemalt ei toimu split 1. Augustil. Kui tekib split üldse, siis tõenäoliselt aset paar kuud.
  2. See on alati soovitatav hoida oma münte füüsilisest võõrustas rahakott rahakott, mis annab teile täieliku kontrolli üle oma isiklike võtmete. Veenduge, et hoida varukoopia oma rahakoti. Moodsaim rahakotid varundamine on kujul 12-sõna parooli.
  3. Nädalal viivad 1. August me rohkem teada, kas me liigume suunas osade kaupa või mitte. Kui me oleme, see on soovitatav, et vältida saatmise ja vastuvõtmise münte päeva pärast split kuni asjad koristama.
  4. See on dünaamiline teema. Kuigi see tundub kompromiss saavutati võib alati esineda muudatusi. Registreerige r / Bitcoin ja r / BTCfor viimaseid arenguid.

Üldine taust lugu

Allikas küsimus on Bitcoin mastaapsuse - See on võime käsitleda üha rohkem tehinguid. Kehtiva protokolli piirab suurus iga ploki 1MB (üks kord iga 10 min keskmiselt). See omakorda piirab kasvupotentsiaali Bitcoin kasutusiga.

Seal on vaja uuendada protokolli, kuid ei jõua milline on parim viis seda teha. See on lahkheli olnud kuum teema juba üle kahe aasta ja on läinud kaugemale lihtsalt tehniline arutelu, viiakse kahte leeri skisma poliitikast, valitsemise, filosoofia, identiteet, pool korjamine, propaganda ja rohkem.

Üks tagajärgi võimetus otsustavalt jõuda lahenduseni, et see, et ükski pakutud lahendusi on rakendatud ja seega võrgu läbilaskevõime on veel piiratud. Selle tulemusena on perioode, kus tehingutasud järsult tõusta, sest võimetus sobivad kõik tehingud tulemas blokeerida. Teisisõnu, inimesed maksavad rohkem tehingutasud et "lõigatud rida" ja saada oma tehingu kinnitanud kiiremini. 

Paljud tegid ettepanekuid, kuid kaks juhtivat lahendusi ei ole esitanud. 2 MB Hard Kahvel ja SegWit Soft Kahvel.

Nende kohta kahvlid...

On kaks peamist võimalust, kuidas saate uuendada Bitcoin protokoll, kõva kahvel (HF) või pehme kahvel (SF).

Hard kahvlid paindlikumaks reegleid protokolli. Blocks, mis olid kehtetuks vana protokolli jõustu uuega.
Pehme kahvlid pingutage reegleid protokolli - klotsid, mis olid kehtivad poolt vana protokoll kaotab kehtivuse uuega.

Kõva kahvel kohustab kõiki tippe võrgu uuendada, et rakendada. Tipp mis ei uuendada uuem versioon, siis tekib plokid, mis on kehtetud tema versiooni, lükkab need ja ülejäänud ahelas, keeldus tunnustamast mis toimuvad võrgus.

Pehme kahvel ei nõua kõik sõlmed uuendada. Peaahela, kehtib range uued reeglid, kehtib ka poolt vanemate kehtestatud eeskirjade sõlme, et ei tõsta. Seetõttu aktsepteerib kõiki tehinguid ta.

Võttes ütles, et sõlmed, et võtate osa kaevandamise ei vaja uuendada. See on vajalik, et nad ei ole minu plokid, mis on kehtetu uue rangemaid eeskirju, mis lükatakse tagasi teiste kaevurite. Sõlmede, kes tahavad selgelt kasutada uusi funktsioone lubatud pehme kahvel tuleb ka uuendada.

Tänu võimetus veenduda kõik võrgusõlmed on täiendatud ja kahju teha kasutaja, et ei tõsta kõva kahvel, raske kahvlid peetakse paljude meelest riskantsema lahendus. Hard kahvlid tuleks kasutada peamiselt viimase võimalusena ning need tuleb hoolikalt planeeritud. Pehme kahvlid, teiselt poolt, peetakse turvalisemaks, edukalt katsetatud lahendus.

Omanike selles asendis, sealhulgas kogukond viide klient (Bitcoin Core) propageerime lahendust nimetatakse SegWit (Eraldatud Tunnistajate). Witnessrefers allkirjaga tehingu ja segregatedrefers võimalusele eraldada see plokk ja hoidke seda eraldi andmebaasi.

See mehhanism on mitmeid eeliseid:

  • See lahendab probleemi nimetatakse tehingu deformeeritavus, mis võimaldab sama tehingu ilmuma erinevate tehingu ID ja segadusse süsteemi.
  • See parandus ei luba kasutada Bitcoin keerukamate tehingute liiki, näiteks maksekanal võrgu nimega välk võrgustik, mille eesmärk on oluliselt suurendada Bitcoin mastaapsuse, mis võimaldab instant, odav ja ohutu tehingud.
  • Samuti annab kohest tõhusat ploki suurust kasvu ning teeb seda läbi pehme kahvliga. See on põhjus, miks areng ühenduse pigem alustada SegWit kui lahendus praegusele võrgu ülekoormuse ja seejärel kaaluda, kas ja kuidas rakendada täiendavaid lahendusi.

Kasutaja aktiveeritud Soft Fork (UASF)

Bitcoin arengut meeskond, mis toetab SegWit, on välja uue versiooni tarkvara, mis jõustab uue SegWit eeskirjad pärast 95% kaevurite näidata ka seda. Kui kaevur kaevandustes ploki saab ta märku oma toetust SegWit, ja kui piisavalt kaevurite teha pehme kahvel hakkab kehtima.

Kahjuks ei ole piisavalt kaevurit märku jaoks SegWit toetust, nii et protokolli ei muutu.
Mõned SegWit on innukas toetajad otsustanud võtta meetmeid hoolimata kaevurite signalisatsiooni- ja töötanud protseduuri nimetatakse UASF või Kasutaja aktiveeritud Soft Kahvel.

Tuntuim versioon UASF nimetatakse BIP148. See protokoll muutus öelda, et alguses 1. Augustil, plokid, mis ei signaali SegWit on kehtetud.

See muudatus ei ühendatakse Bitcoin tuum viide kliendi kood, kuid ainult alternatiivse versiooni kasutajatele, et selgesõnaliselt toetada UASF. Idee on, et sundida kaevurite signaali SegWit toetust. See on tingitud asjaolust, et kaevurite tahaks nende plokid aktsepteerib sõlmed, et jõustada UASF. Kui kaevurite alustada signalisatsiooni toetust SegWit, kõik sõlmed hakkavad jõustamisel, isegi kui nad ei ole selgesõnaliselt toetada UASF.

Jagab Euroopa Bitcoin võrgu

Probleem tekib siis, kui mõned kaevurid minna uue UASF eeskirjad ja teised mitte.
Sest sõlmed, mis ei jõustada UASF on UASF plokid näeb kehtiv, kuid ebaoluline, kuna nad on mineeritud peal lühem ots keti (eeldades UASF kaevurite on vähemus).

See põhjustab erinevaid kaevurite ja erinevate sõlmede on erinev vaade, mis blokeerib kehtivad, mida blockchain tegelikult välja näeb ja milliseid tehinguid on lisatud ta.

Erinevate sõlmede annab erinevaid vastuseid seoses vahendite ja aadress. Aadressi, mis sisaldas vahendite enne UASF päeval, ei ole mingit probleemi. Mõlemad pooled poolitatud tunnevad kehtivuse plokid, nende tehingute ja bitcoins aadressi. Kuid tehingu, mis viidi läbi päev pärast UASF oli koht võib pidada õigustatud ühe sõlme, mitte teiste.

See nähtus põhjustab Bitcoin tegelikult jagatud kaheks mündid - UASF Bitcoin ja Non-UASF Bitcoin või olla üldisem saame nimetame neid Bitcoin A ja Bitcoin B.

Igal mündil on oma sõlmede oma blockchain ja oma tasakaalu iga aadress. Iga kasutaja, kes oli münte enne split võiks kasutada neid münte eraldi kohta Bitcoin võrk või Bitcoin B võrku. See põhjustab iga mündid on oma vahetuskursi samuti.

Nii et kui keegi oli X bitcoins enne split, temast on nüüd X bitcoins A ja X Bitcoins B, mida ta võiks teha mida tahab koos.

Võimalikest tagajärgedest Split

Ainus pretsedent selline poolitatud toimus koos cryptocurrency nimetatakse Ethereum, mis jagunevad "Ethereum" ja "Ethereum Classic". Olgem analüüsida tähenduses sellise split.

Esiteks saab näha, mis juhtub investoritele, mis on ettevõtte Bitcoin ja kuidas see toime Bitcoin on mitteinflatsioonilise definitsiooni. See võib välja näha kui on seevastu sest ainult 21 miljonit bitcoins, ja seal on nüüd 42 miljonit.  

Kuid sisuliselt eesmärk limit on see, et kui sa hoiad teatud protsent kogu valuuta baas, saate hoida võttes see protsent ja keegi ei saa anda üle kogu valuuta baasi ja lahjendatakse oma põllumajandusettevõtet. Nii aga sa määratleda Bitcoin, kas üks pool jagatud või mõlemad, sa ikka hoides sama protsendi kogu valuuta, sest teil on X nii.

Muidugi, kombineeritud dollari väärtuses nii münte võib langeda või tõusta pärast split, kuid see ei erine kuidas Bitcoin hind võib muutuda muutuste tõttu nõudlus.

Osade kaupa võib olla lühikese, keskmise või pika aja jooksul. Kett võib jagada ja siis mõne aja pärast, ühel küljel kaotab toetust ja saada mahajäetud, samas kui teine ​​tõuseb olla üks ja ainus Bitcoin. Sellise stsenaariumi on nagu split kunagi eksisteerinud.

See võiks olla, et see võtab kaua aega, kuni ainult üks pool on jäänud, ning see võib olla ka, et mõlemal pool kett on pikaajaline iseseisvate valuutades. Selle stsenaariumi võitlus oodatakse üle Bitcoin brändi nimi. Mingil hetkel üks või mõlemad mündid peavad muutma oma nime midagi muud.

Sellised stsenaariumid viitavad lõhenenud, mis on tehtud sujuv puhas viisil. Siiski tänu meie kogenematust sellise lõheneb, seal võiks olla mõned probleemid, millest suurim on Replay Attack. Kuna mõlemad mündid põhinevad samal originaal protokolli tehingu mõeldud ühele võrgule võib saada töödeldud teises võrgus.

See tähendab, et kasutajal see tähendas maksma midagi Bitcoin A, siis kogemata saata ka oma Bitcoin B. See tähendab, et ta võib kaotada oma Bitcoin B, sõltuvalt sellest, kes ta saatis selle. Mehhanismid, et lahendada see tuleb arendada. Aga see probleem terve teistes post....

The New York lepingu

Et veelgi lahendus protokolli uuendada ilma põhjustades split, kompromissi ei ole esitatud vahel SegWit laagris ja 2MB Hard Kahvel Camp. See kompromiss on palju nimesid - "Uus York leping", "Silbert Accord", "SegWit2x" või "BTC1".

Idee on lihtne - Aktiveeri SegWit esimene ja siis kõvasti kahvli 2MB paari kuu jooksul. Arvukad ettevõtted ja kaevurite juba allkirjastatud seda kompromissi.

Mehhanism toimib järgmiselt:

Iga kaevur lepingu jõustamisel märku tema lepingu plokid ta kaevandustes. Kui rohkem kui 80% kaevurite toetada kokkuleppele, siis on uue reegli määramisel, et blokeerida ei signalisatsiooniga SegWit vastuvõtmist on kehtetud. Kui see juhtub, kõik kaevurid hakkavad signalisatsiooniga SegWit et pole nende plokid ignoreerida.

Tähendus - lõplik olekus sõlme, mis toetavad NY lepingu on identne sõlm toetada UASF ainult tingimus aktivatsiooni on erinev. Kui piisavalt suur enamus kaevurite toetada NY lepingu UASF muutub ebaoluliseks - igaüks ainult minu plokid signalisatsiooni SegWit ja seal on midagi neile peavad kehtetu.

Signaalimise NY leping algab umbes nädal enne 1. Augusti, mida siis me teame palju parem, kui asjad on eesotsas.

Siiski, isegi kui me pääsenud see split 1. Augustil, kaevurite toetamise NY lepingu on samuti kokku leppinud teha kõva kahvel novembri alguses. See võib taasavada võimalust jagada. Kui NY kokkuleppele ei õnnestu, siis võiks olla mitmeid erinevaid lõheneb võimalik 1. Augustil ja järgnevatel nädalatel.

Mis siis nüüd teha?

Stay calm.Right nüüd kõige tõenäolisem stsenaarium on, et ei tule mingit split. Ja isegi kui seal on, saab valmistada seda mõned lihtsad sammud.

Kui jagatud tundub tõenäoline, ei saa saata ega makseid ajal split kuni asjad koristama. Ebakindlus perioodi on tõenäoliselt vahemikus tundi ja päeva, mille käitumist ka kõige soovitatav rahakotid on ettearvamatu. Kui turvaline meetodeid tehinguid ilma riski Replay Rünnakud kasutusele, saate naasta tehinguid samas pärast nõutud juhiseid. Kui rahakott te kasutate on erinev kui see, mida soovitatakse kasutada saab, eksportida oma Varuvõtme ja seejärel importige see soovitatav rahakott.

Ainult investeerida mida understandand usuvad. Samuti investeerida summa, mida ei saa endale lubada kaotada. Rahutud ajad on ees, kus Bitcoin vahetuskursi prognooside kohaselt veelgi lenduv kui tavaliselt.

Pea meeles, et see on väga dünaamiline teema. Kuigi see tundub kompromiss saavutati võib alati esineda muudatusi. Registreerige r / Bitcoin ja r / BTCfor viimaseid arenguid.

Coindesk lihtsalt lõi selle skeem võtab kokku (praegune) võimalusi. Võibolla see aitab selgemaks teha.

See postitus oli tõlgitud inglise Alon GOLL põhineb Iisraeli Bitcoin Association suunised.

Seotud uudised


Post Altcoin

Kuidas osta EOSi 3 lihtsat sammu - algaja juhend

Post Altcoin

Reddcoini madala hinna ja läbipaistvusnõude selgitamine

Post Altcoin

6 parimat Bitcoini kaevandustarkvara

Post Altcoin

Bitcoin Arbitrage mõistmine

Post Altcoin

Täielik juhend Bitcoini anonüümselt veebis kasutamiseks

Post Altcoin

Juurdepääs Darkneti alla 2 minuti jooksul - algaja juhend

Post Altcoin

Eelseisvad Bitcoin Forks aastal 2018 - siin on mida vaadata

Post Altcoin

Juhend: 4 ebameeldivaid programme, mis kaob teie failid bitcoiinidele

Post Altcoin

Kuidas saada bitcoines - juhendi teenimine bitcoines kiire ja vaba aastal 2018

Post Altcoin

Kuidas saada oma tasuta bitcoineid veebisaidil: 18 veebisaiti, mis võivad teid aidata

Post Altcoin

Seks ja üksik bitcoiin

Post Altcoin

Ethereum tõuseb $ 6,4 miljoni Genesis müügi esimeses kvartalis