Mis on Blockchaini tehnoloogia? | Estonian.lamareschale.org

Mis on Blockchaini tehnoloogia?

Mis on Blockchaini tehnoloogia?

Blockchain! See võib tunduda keskaegne ehitus masin, kuid see on tõesti uut tüüpi jaotatakse digitaalse Ledger, esirinnas kaasaegse infotehnoloogia.

Te olete ilmselt kuulnud meedias kirjeldada blockchain kui "tehnoloogia pingestamine Bitcoin." Samuti võite kuulnud, et suured pangad on huvitatud kasutades blockchain - kuid mitte Bitcoin ise. Niisiis, kui blockchains ei Bitcoin, mida täpselt nad on?

Alustame algusest, mille inventionof blockchain. "Satoshi Nakomoto" on pseudonüümi selle tehnoloogia salapärased looja, kelle tegeliku olemuse jääb teadmata, et sellel päeval. Satoshi vabastatakse blockchain tech avalikkusele 2009. Aastal, kui vaba Bitcoin tarkvara ja tehniline "valge paber" kirjeldab süsteemi.

Satoshi revolutsiooniline süsteem võimaldab avatud arvutivõrgu loomiseks ja jagamiseks väärtuslikke andmeid, ilma keskasutuse hoida andmeid sünkroonida ja täpne. See on põhjus, miks blockchain mõnikord nimetatakse hajutatud või "detsentraliseeritud pearaamatu." See töötab rangelt peer to peer viisil sarnane tänapäeva failide jagamise süsteemid nagu BitTorrent.

Niisiis, kui Bitcoin kaupleb läbi avaliku pearaamatu raamat, blockchainis mehhanism, mis hoiab kõik samale lehele ja takistab raamatupidamise vigu, juhusliku või tahtliku.

See detsentraliseeritud võrgu architectureis üks mitmest tehnoloogiaid, mis Satoshi sulatatud kokku, et luua blockchain tehnoloogiat. Avaliku võtme cryptographyis teine ​​element. Seda tehnikat kasutatakse krüpteerimiseks või dekrüpteerimiseks teavet, ilma et oleks vaja osalejad esimese jagamise ja seejärel säilitada saladust koodi.

Kolmas ja viimane element on proof-of-töö segamist, mis annab tunnistust, et arvestusliku töö on tehtud. Satoshi ei leiutanud mõni neist tehnoloogiaid, kuid kombineerides neid, lõi ta ainulaadse sünteesi nimetatakse blockchain. Õnneks põhjalikke teadmisi nende panuse tehnoloogia ei ole vaja mõista meie ülevaate blockchain. Pea meeles, et nad olulist käiku digitaalses masinavärk blockchain.

Esimene kohaldamise Satoshi on blockchain tehnoloogia oli muidugi rahaline; tema loomine turvalise online pearaamatu mis jälgib omandiõiguse "digitaalne kulla" tuntud Bitcoin. Tulevikus on tõenäoline, et blockchains see, kuidas ühiskonna lood omandiõiguse igasuguseid, nagu aktsiad, võlakirjad, kinnisvara tegude ja isegi juriidiline lepinguid. See tehnoloogia on tohutult häiriv potentsiaali üle hulga tööstusharudes.

Aga olgem keskenduda vaid Bitcoin nüüd... Kuidas Bitcoin on blockchain tulemuseks pettusi avalikult mis ustavalt salvestab kõik tehingud, ilma kontrolliv asutus hoida kõik aus? Ja jälle just see, mida isthe blockchain?

Nagu nimigi viitab, blockchain on lineaarne järjestus seotud plokid. OK, siis millised plokid? Et sellele küsimusele vastata, peame lühidalt selgitada, kuidas Bitcoin võrgu funktsioonid. Võib-olla olete kuulnud Bitcoin kaevurit. Kui ei, siis meie eelmise video, "Mis on Bitcoin Mining?" Selgitatakse, kuidas kaeveõõnsuste jooksul Bitcoin.

Põhimõtteliselt kaevurite salvestada kõik Bitcoin tehingute arvesse andmete kimbud tuntud kui "plokke." Need plokid on seotud koos lineaarne järjestus abil spetsiaalse koodi. Iga tehing plokk läheb moodustavad selle koodi; lõpptoodangu on registreeritud, et blokeerida. Järgmine blockforms uue koodi ja sisaldab eelmise ploki koodi ja see protsess kordub. Code-aheldamine kõik plokid koos tagab järjepidevust enne tehingute - sa ei saa muuta teabe enne plokid ilma ka muutuvate kõik järgnevad plokid. Koos need seotud plokid moodustavad üha kasvava avaliku arvestust kõigi Bitcoin tehingute tuntud muidugi nimega... Blockchain.

Nüüd, et termin teeb veidi mõttes, olgem selgitada blockchain põhjalikumalt kasutades näiteks. Oletame, et teil saata mõned bitcoins oma sõbrale. Teie tehing vahendada kogu Bitcoin võrgu - kõik näevad seda aadressi A, oma aadress, üritab saata aga palju münte tegeleda B, sõbra aadress.

Inimesed töötavad nn "täieliku sõlmed" - teisisõnu, Bitcoin tarkvara klientidele, et säilitada täielik blockchain - kiiresti saada teavet oma tehingu. Full sõlmede seejärel kinnitama oma tehingu informatsiooni vastu oma salvestatud koopia blockchain. Niisiis, täielik sõlmede kontrollib, kas aadress Aholds piisavalt Bitcoin maksta kindlaksmääratud summa tegeleda B. Nad kontrollida ka teiste uute tehingute kontrollimiseks Aisn't üritab saata sama münte samaaegselt B andaddress C või addressesC, D, E ja nii edasi.

Kuigi seal ei ole ülemine kordaja mitu korda münti võib võltsitud sellisel viisil, et eelkõige pettuse vorm on tuntud kui "topelt-kulu." See on oluline märkida, et topelt-kulutab olid majortechnical probleem, mis takistab usaldusväärne peer-to -peer elektroonilise raha - vähemalt seni, kuni Satoshi on blockchain lahendus!

Double-veedab kõrvale, olgem naasta meie näide. Kui tehing on heaks kiidetud täis sõlmed, siis varsti edastatakse eritüüpi täis sõlme (ja mõnikord oma tehingu jõuab erilist täielikult sõlme esimene). Need spetsiaalsed täis sõlmed on võimalus salvestada plokid tehingute arvesse blockchain. Ja kui sa arvasid, et neid erilisi sõlmede nimetatakse "kaevurite", siis oleks õige!

Praegu tasu esimest kaevur lahendada võrrand spetsiifiline praeguse tehingutega seotud teavet ja nii moodustada uus plokk on 25 bitcoins. See võib tunduda palju raha lihtsalt salvestamist plokid! Aga kaevandamise, kuidas blockchain säilitatakse ja turvatud nii, kaevurite väärivad hea tasu.

Bitcoin on blockchain, kus kaevurite konkureerida kirjutada järgmise ploki tasu, on tuntud kui "Proof of Work" segamist. Töötad küsimus viitab segamist, või lahendada matemaatilise võrrandi, mis vähendab teabe mis tahes pikkusega fikseeritud pikkusega.

Elegantselt Bitcoin reguleerib selle võrrandi raskustega, korrapäraselt ja automaatselt, et rahuldada summa arvutusvõimsust pühendatud oma lahendus. Sellised raskused kohandused tagada uue ploki on kirjutatud iga kümne minuti keskmiselt. Bitcoin algaegadel, raskusi oli madal ja plokid võiks usaldusväärselt lahendada kasutades ühe sülearvuti. Mis väärtus Bitcoin tõusis, nii tegi raskustes kaevandamise muutusid üha konkurentsivõimelisemaks. Täna, kaevandamine toimub spetsialiseeritud riistvara, majutatakse ja jahutati suur andmekeskuste, nagu see üks:

Seadistamine konkurentsivõimelise Bitcoin kaevandamine maksab miljoneid dollareid, rääkimata kuu elektriarve! Selline kulu on tegelikult soovitav; turvalisuse Tõend Töö blockchains on tugevdatud kapitaliinvesteeringuid mitmekesine valik kaevurit.

Et selgitada, miks Bitcoin on mõnevõrra sõltuvad majanduslikest teguritest, olgem lahti kuidas need stiimulid töötada. Kujutage ründaja; olgem kutsuvad teda "Mike", kes tahab haarata kontrolli Bitcoin võrgu pettuse või sabotaaži. Kuna võrk on avatud ja permissionless, igaüks võib liituda ja alustada kaevandamist, isegi Mike. Aga usaldusväärselt olema võimalik jätta kehtivaid tehinguid või sisaldavad pettuse need oma "halb plokid," Mike peab kontrollima majorityof arvutusvõimsust suunatud Bitcoin ja kontrolli selle üle pikema aja. Seda tuntakse kui "51% rünnakut."

Kui edukas, Mike saab topelt veeta müntide nende kontrolli all või keelduda töödelda teiste inimeste tehingu. Kuid Mike'i suuda kulutada münte ei oma kontrolli all, mis tähendab, et ta ei saa varastada oma mündid (see puhas turvaelement, mis takistab teiste sõlmede kulutusi oma mündid, on lubatud läbi avaliku võtme krüptograafia).

Siiski Mike'i rünnaku tõenäoliselt osutuda väga kahjulik väärtus igaühe münti. Väärtust oma mündid oleks varastatud, kui loobusid kõik Bitcoin tõttu Mike tegevus. Niisiis, kuidas teha Tõend Töö blockchains stimuleerimiseks vastu sellise hävitava tulemuse?

Seal on neli omavahel seotud kaitse vastu 51% rünnaku:

Esiteks see eeldaks Mike osta piisavalt kaevandamise riistvara ei mahu kõik muud kaevurid - kell üha kasvavad kulud, on praegu hinnatud madala sadu miljoneid dollareid.

Teiseks, kuna kõik tehingutega teavet blockchain on avalik, Mike tegevus peagi märkas. Bitcoin hind oleks krahhi tulemusel, mis muudab ründaja riistvara investeeringuid kahjumlik kiiresti.

Kolmandaks matemaatilise võrrandi, mis kaevandamise riistvara on loodud spetsiaalselt lahendada saab muuta vastusena, püsivaks lukustamiseks välja ründaja. See muudab Mike riistvara investeeringuid praktiliselt väärtusetu, kuigi sama kehtib aus kaevurite samuti.

Neljandaks, kui aus kaevurite taastada kontroll võrgustik, blockchain võiks pöördus tagasi enne riigi enne 51% rünnak toimus. Ründaja tehingute oleks seega vastupidine, kuigi nii oleks kõik aus tehingute jooksul esinenud ründaja kaevandatakse plokid. Vähem hävitavalt, plokid saaks muuta, et välistada ainult ründaja tehinguid.

Turvalisus Tõend Töö blockchains tuleneb sellest keerukat tarkvara, riistvara ja majanduslikud stiimulid. Tõend Töö blockchain ilma palju kaevur investeeringuid, nagu selgus mitme altcoins, on palju suurem risk 51% rünnak. See kõrgem turvalisuse tase on üks põhjus, miks Bitcoin on nii palju väärtuslikum kui alternatiiv münti.

Rääkides altcoins, olete kuulnud, et mõned neist, nagu Peercoin kasutage "Proof of Panus" blockchains. Selle asemel, et kulutamisest arvuti ressursse, et lahendada ja kirjutada plokid, Tõend Kaalul süsteemid annavad mündi valdajate võimaluse kirjutada järgmise ploki. Nende tõenäosus selleks on võrdeline nende osaluse suurus, teisisõnu nende rahalise stakein mündi. Mida rohkem münte sidusrühmade kontrollida, seda suurem on tõenäosus saada mündi tasu leida järgmise ploki. Tõendava Kaalul süsteemid, termin "vermimine" asemel kasutatakse kaevandamisel.

On kindel plusse ja miinuseid, et mõlemat tüüpi blockchain koos edasiste muudatuste ja hübriidid arenevad pidevalt. See on isegi võimalik münte vahetada ühest süsteemist teise, nagu Ethereum ja Bitshares. Kuigi Tõend Kaalul süsteemid nõuavad palju vähem energiat ja riistvara kulud, see tuleb hinnaga suurem tsentraliseerimine. Näiteks selleks, et piirata tundlikkus Peercoin on blockchain häireid, ühe arendaja emiteerib regulaarselt nn "kontrollpunktides." Blocks võib muuta ainult pärast nende kontrollpunktides.

Tõendava Töö süsteemid, ajaloolised muutused nõuavad käsu rohkem kaevandamise energiat kui koguhulgast kulutatud ulatuvad tagasi ploki küsimus. 51% on minimaalne osakaal vajalik, selle osakaal tõuseb kuni 100%, sest üks läheb kaugemale ajas tagasi. Check-osutades kompenseerib mõnevõrra tehnilise võime suurt coinholders muuta blockchain, withoutacquiring selleks lubamatult kulukas osa kaevandamise võimsus. Check-osutades seega kaitseb sügav ajaloo Tõend Kaalul ketid, puuduseks on, et ühe isiku või rühma tuleb usaldada seda võimet piiripunkti checkpoint.

51% rünnakute kõrvale, on olemas muud tuntud ohtude blockchains? Kahjuks jah, ja see on oht, mis tekib aeg-ajalt nagu loomulik tulemus, kuidas kaeveõõnsuste. Siiski on oht, mis võib ka tahtlikult sisse läbi koodimuudatusi, mille tulemusena võib püsiva jagamise Bitcoin võrgu. Näed, teatud tingimustel on võimalik võtta vastu blockchain kõrvale eraldi oksad. Sellised erinevused tuntakse "kahvliga."

Lähme tagasi Mike'i 51% rünnaku illustratiivsed. Niipea kui Mike kaevandustes kehtetu plokk - näiteks üks, mis saadab identsed münte mitmele kontole - blockchain võib toidulauale hetkest alates. Need kaevurite kes jälgivad standard eeskirjad lükkab ploki ebaseaduslik. Nad jätkavad tööd oma versiooni keti, kust pettuse plokk on välistatud.

Mike loomulikult kuuluvad oma pettuse plokk ja rajada oma tulevikku plokid ta. Nagu Mike kontrollib enamikku kaevandamise võimsus selles näites Mike'i blockchain kasvab kiiremini kui aus üks. Mike ja aus kaevurite ainult siis koguneb plokk premeerib nende kettide ja võimaliku häving kasutajate tehingute salvestatud üks kett ei tunnustanud teine.

See kiiresti tulemuseks on kohutav olukord, kus kasutajad peatada nende tehingute kuni kahvel on lahendatud. Sellistes tingimustes turuväärtus mündi tõenäoliselt krahhi tulemusel ebakindlust ja kaos.

Üldine reegel Tõend Töö süsteemid on, et pikim enamus aktsepteeritud ahela on ametlik üks. See on vajalik suunis nii väike kahvlid on vältimatu sündmus. Ma selgitan, kuidas see töötab: kujutan ette, et kaks kaevurite leida uus plokk ligikaudu samal ajal.

Iga kaevur on majanduslik stiimul eetrisse uue ploki võrku, sest see plokk sisaldab ka nende rahaline preemia. Oletame iga kaevurite plokk on ainult pool võrku. Rassi nüüd juhtub vahel nende kahe kahvlid. Kumb kahvel saab oma järgmise ploki Kiiresti tõmbab enne teisi, kuni seal on selge võitja poolest edukas Tõend Work. Huvides kinnistada oma tuleviku plokk premeerib arvesse konsensuse blockchain, kaevurite ikka kaotaja ahela kiiresti rännata.

Tehingud eksklusiivne kaotaja blockchain, samuti blokeerida premeerib oma kaevurite, ei kajastu võitnud blockchain nii seal on tugev stiimul kiiresti otsustada ja rännata võitnud kett.

On tõenäoline, et kõik sellised kahvel lahendatakse jooksul 6 plokid, mis peaks võtma umbes tund arvestades, et uute plokkide avastatakse keskmiselt iga kümne minuti jooksul. Sel põhjusel on soovitatav, et kui nad saavad suure väärtusega maksete kasutajad ootama tehingut "kinnitas" 6 korda - teisisõnu, veel 5 plokki kihiline üle ploki sisaldavad oma makse.

See rusikareegel tagab hea tasakaalu tehingukulude ohutuse ja mugavuse. Väheväärtuslike summad, seda reeglit võib leevendada katmiseks vähem kinnitused. Kinnitamata tehingutes, mis on veel kirjutatud blockchain, tuleb kaaluda riskantne, sest need võivad olla vastupidine hoolimatute osalejad.

Kuigi kahvlid peetakse eksistentsiaalset ohtu, see võib olla tulevikus osutuda vajalikuks rakendada muudatusi Bitcoin koodi abil tehtavad kahvliga. Muutmine kood viisil, mis ei ole tahapoole ühilduvad paratamatult kahvlid võrgu klientide vahel, kes uuendada ja klientidele, kes seda ei tee.

Üks selline koodimuudatuse praegu küsimus väide jooksul Bitcoin kogukond on suurendamist maatükkide piiri. Võib-olla olete näinud seda küsimust arutati hiljuti. Asja tuum on selles, et võttes suuremat plokid lubaks Bitcoin blockchain hakkama rohkem tehinguid sekundis, kuid on olemas erimeelsuse parim viis seda saavutada. Otse muutmata kork indutseerib hardfork- või võrgu jagatud vanu ja uusi kliente - arvestades muu lahendus teeb ettepaneku tõsta piirväärtust läbi abil softfork- mis ei jagaks võrku.

Seda saad kindlasti huvitav näha, kuidas Bitcoin on blockchain arendab tulevikus; kohanduda maailma suurenev vajadus usaldusväärse rahasüsteemi ilma keskse väljastaja või teistele usaldusväärsetele kolmandatele osapooltele. Ma loodan, et sa nüüd paremini aru, mida blockchains on ja kuidas nad töötavad, samuti nende kasu ja võimalikke probleeme.

Nagu te ilmselt märganud "The blockchain" on väga lai teema, mis sisaldab palju alateemade sees. Kui sul on veel rohkem küsimusi jäta neid kommentaar allpool ja ma teen oma parima, et vastata.

Seotud uudised


Post Altcoin

Algaja juhend oma Bitcoini ATM-i kasutamiseks

Post Altcoin

Samm-sammult käsiraamat, et põletada oma bitcoini sõlm

Post Altcoin

BTC.com Müüakse GAW Minersi Josh Garza

Post Altcoin

Reddcoin kuvab sotsiaalse rahakoti, POSV värskendused ja sotsiaalse platvormi

Post Altcoin

Juhend: 4 ebameeldivaid programme, mis kaob teie failid bitcoiinidele

Post Altcoin

GAW kaevurite skeem on lõpuks välja selgitatud

Post Altcoin

SpaceBIT pakub uut võimalust kosmoseuuringute rahastamiseks

Post Altcoin

Rebranding, intervjuud ja täielik müntide lehtede nimekiri

Post Altcoin

Potokini tee

Post Altcoin

Mis on Feathercoin?

Post Altcoin

VeriCoin varastatud Mintpal turvameetmetest

Post Altcoin

Teadlased küsivad Bitcoin & Dogecoin annetusi