Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs ja Robocoin: vigu Bitcoin Businessis | Estonian.lamareschale.org

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs ja Robocoin: vigu Bitcoin Businessis

Mt. Gox, Mintpal, Hashfast, Butterfly Labs ja Robocoin: vigu Bitcoin Businessis

Asjaolu, et Bitcoinitself tegutseb pisut nagu ettevõtte on asjaolu, et on esile tõstetud Müntide Brief varem. Kuid tänu oma unikaalse, detsentraliseeritud olemus ja globaalse ulatusega, on loodud ruumi palju muid ettevõtteid kasvatada kogukonnas, mis on ehitatud ümber. Paljud neist Bitcoin põhinev või vähemalt Bitcoin aktsepteeriv companiesbecome üsna populaarne digitaalse valuuta maailmas, ja tunduda tohutu toimingud väljastpoolt. See vaade on mõnevõrra eksitav.

Tegelikult iga firma ehitatud Bitcoin, altcoins või lihtsalt detsentraliseeritud süsteemid üldiselt on käivitamisel ja alustavatel sageli uskumatu potentsiaal, kuid ka kõrge juhtimisvigade, risk, ja lõpuks rike.

Mt. GOX suurim Bitcoin Exchange ja suurim kaotus BTC

Mt. Goxis esimene asi, mis pähe tuleb, kui ma, ja paljud teised, arvan ebaõnnestumise Bitcoin valdkonda. See oli esimene tõeline Bitcoin vahetada ja leidis enamik marketshare kuni ainult paar kuud enne seda hakkas murenema. Langus oli tähelepanuväärne tunnistajaks, kohutava viisil ja valus kõigile osapooltele, eriti need, kellel oli vahendeid lõksus ettevõtte süsteemi. Ettevõtte ebakompetentsust, kergemeelsus, ning võimalik, et pettuse põhjustavad ikka veel pulsatsioon täna ja isegi sünnitas uue mõiste ettevõte, mis ei hoides kliendi vahendeid: "Goxxed" või "Goxed" (mõlemad kirjaviisiga kasutatakse, kuid tähendab sama asi).

Kuna Mt. GOX kokkuvarisemist, on olnud palju informatsiooni vabastatakse või avastas, et tundub, et toetada ideed, et ettevõte oli aktiivselt manipuleerida turul juba mõnda aega enne kokkuvarisemist, mida tuntakse Willy aruanne, ja see tõenäoliselt maksejõuetu ning enne ilmseid probleeme ei märganud. See maksejõuetust potentsiaalselt seotud häkkimine, võibolla oskamatusest tulemuseks on kahjum isiklike võtmete või võiks isegi olla tingitud sisemine vargus. Kohtuotsust on veel välja, ja me ei pruugi kunagi teada kogu lugu, kuid see oli hoiatav tale, mis on sisendasid ettevaatlikkus kogemuste vahetamist suur hulk inimesi.

Mintpal, Moolah ja Pidev Exchange Scandal

Praegu üks peamisi altcoin vahetus, Mintpal, on kokku varisemas raskuse all maksejõuetuse emaettevõtja, Moopay LTD, paremini tuntud kui Moolahissa. Omanik Moopay, Alex Green, on omistades maksujõuetuse vea Moolahissa on systemthat oli võimaldab kasutajatel kahekordistada kulutada oma raha ilma avastada. Hr Green on lubanud anda täielikku ülevaadet nende kulud, sealhulgas kviitungite ja arvete, investoritele ja väitis täieliku vastutuse järelevalve eest.

Varsti pärast uudiseid Moolah maksejõuetuse paljud süüdistused tõusis ja vandenõud abounded. Mõned on tõenäoliselt kandekonstruktsioonid, kuid üks asjaolu on teada kindel. Alex Green oli varem tuntud kui Ryan Kennedy, mis on tuntud alias pikaajalise Interneti con-artist, Ryan õrn. Ryan õrn oli ka aktiivne liige Bitcoin kogukonna all kasutajanimi "Lemon" kohta Bitcointalk, kes petnud mitu kogukonna liikmetele enne kadumist.

Kas see Alex Green, kes on tunnistanud, et ta muutis oma nime Ryan Kennedy, on tõepoolest con-artist Ryan õrn on veel 100% kinnitatud, kuid asjaolusid Moolah ja Mintpal kokkuvarisemist otsivad üsna varjuline.

Hashfast ja Butterfly Labs, Alates tipptasemel Bitcoin ASIC Tootja rike

Hashfastand Butterfly Labsare kaks eri ettevõtetes erinevate omanike, kuid olid nii tootmise Bitcoin Mining ASIC

ja ebaõnnestunud sarnaselt umbes samal ajal.

Hashfast on problemaatiline ajalugu, mis lõpeb 11. Peatükk pankrot keskel 2014 keerisesse sattunud skandaali, kui oma lubatud ASIC olnud segadusse väga kaua aega, ja tema klientide kadunud uskumatu summa raha, mis oli tekkinud. Algpõhjus tundub olevat nende kulusid saamisel / toodavad oma ASIC, kui see on teada, et nad maksavad ülespoole 5-10X nii palju, et on sarnased riistvara toodetud teiste ettevõtetega.

Kuigi hammaste pettuse on rohkesti välja asjaolu, et nad on läbimas Peatükk 11 pankrotti, mis võimaldab ettevõttel ümber ja jätkata tegutsemist piiratud mood, näitab mõningaid lubadusi. Tänase seisuga on oma veebilehel töötab endiselt ja loetleb 750 GH / s kiibid müügil, ja loodetavasti on ettevõte välja sorteerida oma tootmise küsimusi. Ikka, ma ei soovitaks mingit investeeringut selle firma tegemata põhjalikku uurimistööd, mida nende rahanduse, tootmise ja varude näeb kohe.

Butterfly Labs, teiselt poolt, on olnud oma tegevuse täielikult lõpetanud FTC ja on nüüd suunatud ajutise pankrotihalduri poolt USA ringkonnakohus Lääne District of Missouri. Ettevõte väidetavalt kasutas Bitcoin kaevandamise machinesthat telliti kliendid kaevanduse ise või lubades töötajatel kasutada masinate kaevanduse oma isiklikes huvides, samas viivitada saadetiste oma klientidele. Mina isiklikult tellitud BFL "Little Single" 2013. Aasta alguses, ei saanud seda kuni 2014 ja see suri mõne päeva pärast töötab.

Kuigi süüdistustest Butterfly Labs on veel pooleli kohtuprotsess, mis jätab oma tulevik ebakindel, siis on ebatõenäoline, et ettevõte võiks jätkata kui Bitcoin ASIC Tootja sõltumata tulemusest. Kuigi paljud kogukonnas on ettevaatlikud Hashfast või olid šokeeritud viivitusi, et Pales võrreldes pahameelt, et tundub, et jõlkuma vastu Butterfly Labs. Palju, mida saab seostada ettevõtte suhtumine klientidele, mis oli ükskõikne parematel aegadel, ja teinekord lausa vaenulikud.

Muud Bitcoin ja Scrypt Mining companieshave päris hästi, ja võitlevad ülemvõimu turul. Siiski on võimatu ennustada, millal / kui teine ​​langeb.

Robocoin on Bitcoin ATM pakkuja murettekitavaid märke

Erinevalt teiste ettevõtete käesolevas artiklis nimetatud, Robocoinhas ei olnud ametliku süüdistuse esitamist selle vastu, samuti ei ole see pankroti. Tegelikult tundub, nagu oleks Robocoin teeb ok müügi seisukohalt, ja potentsiaali Bitcoin sularahaautomaadid on tohutu. Nagu öeldud, viimastel kaebusi klientidelt, ning sammud tegevjuht Jordaania Kelley, on olnud jahutav mõju kogukonnale. See algas firma, Metalab, luues postitust redditthat lingitud Google'i documentwhich näitas, algusest lõpuni, nende jube kogemus ettevõtte.

Neile, kes ei taha lugeda läbi see kõik algas see pikk viivitus saavad oma üksuse, jätkus veelgi viivitusi Kanada kombed, mis oleks pidanud käsitseda enne tähtaega, liikunud üksuse lõpuks on saabunud, kuid olles defektne ja kulmineerus Robocoin keeldudes tagastada kogu ostu, kui Metalab maksnud $ 5000 taastootmiseks tasu ja siis lõpuks, kui Robocoin nõustus selle tagasi ja masin toimetati tagasi, Metalab teatas, et masin oli kusjuures "refabricated" ja oleks vaja "müüs" enne nende tagastamist oleks võimalik töödelda. Kogu aeg see side juhtus, Mr. Kelley püüdis süüdistada Metalab. Ta (Kelley) väitis, et nad olid naasevad masin, sest nad (Metalab) "otsustas", et nad "ei taha töötada meie (Robocoin on) tugimeeskonna probleemi lahendada," kuigi see oli, mida Metalab algselt püüdnud teha, kuid teavitas Robocoin toetust, et masin vaja tagastada tõttu "riistvara rike".

Pärast seda lõppes, Mr. Kelley jätkas postitada "vabandus" reddit, samas juhtimisel süüdi Metalab väljastamise, väites, et Robocoin toetust meeskond oli "kohtus pidev halvustamine ja noncooperation" ja et Andrew (üks omanikke Metalab) "kannatuse kaotanud ja otsustas ta sellest üle."

Kära reddit oli vahetu ja hr Kelley kiiresti muutunud toonid, ja tundub, et ta loonud uue reddit konto (tõenäoliselt tingitud negatiivse karma ära edasised postitad) ja traadiga tagasimakse Metalab. Kahjuks tehes seda uut reddit konto postitatud pilt juhe, mis oli valesti muutmata. Algne pilt on ainult osaliselt reguleeritud Metalab füüsilist aadressi, jättes selle kergesti loetavaks ja katnud oma pangakonto numbrit veidi parem, kuid ikka piisavalt katmata, et kontonumbrid võiks potentsiaalselt kaevandatud keegi kogenud piisavalt fototöötlus või taaskasutamist.

Olen lisanud pildi alla, kuid redigeeritud see veelgi täielikult eemaldada kõik isikuandmete. Kuid selleks, et saada aimu, kuidas see oli enne minu toimetamine, seal oli SVB number ülaosas 2 rida läbi, kuid kergesti hüvitata, vaid üks rida Metalab aadress iseloomustas kaudu, kuid oli loetav, siis 2. Rida oma aadress, samuti Bank saaja andmed olid täiesti katmata, ja nii Metalab tema ja Robocoin enda kontonumbrid olid põhjalikumalt tumendanud, kuid lahkus ülemise ja alumise iga number nähtav.

Pärast seda tehti, oma viga oli märkinud, ja liikmed reddit kogukonna olid veelgi raevukas leke, kuid olid ka lootust, et tagasimakse oli õigustatud. Tundub, et see oli, kui Metalab kinnitanud, et nad on saanud täieliku toetuse ning need on nüüd liigub edasi. Kuna nende kaebuse, mitmeid teisi Robocoin kliendid on esitada oma frustratsiooni firma, kuigi keegi ei pidanud kogemusi päris nii halb kui Metalab.

16. Oktoobril, Mr. Kelley ulatasid Metalab meeskond pakkuda vabandus, et tundub olevat palju tagasihoidlik ja siiras. Kuigi ta ei viidanud algse postituse eemaldada, mida ma oletan on üsna ebatõenäoline, et ta ei ürita panna kõik süüdistada Metalab meeskond, tugevalt kinnitab, et küsimus oli tema süü, ja väidab, et ta on "pettunud mina ja kurb, et ma pidin selle õppimiseks raske tee. " Erinevalt teistest eespool nimetatud äriühingute, kes kas vaikinud või pidevalt nihkunud süüdistada teisi, kuni nad lõpuks suutnud ta tundub olevat jõuda selgusele oma vigu, ja loodetavasti noor tegevjuht ei õppida sellest. Robocoin on pakkuda tooteid, ja võibolla see õppetund aitab ergutada ettevõtte ümber hindama oma klienditeeninduse ja toetust strateegia.

Mõned Bitcoin Ettevõtetel on probleeme. Mis mõte sellel on?

Asi see artikkel ei lambaste omanikud või juhid nende ettevõtete, kuigi ma oleks süüdi mõista, kes on tõestanud, et on tegutsenud pettuse teel ega see vihjata, et kõik Bitcoin seotud alustavatel on probleeme.

Selle asemel on see, et Bitcoinis noor valuuta, tööstuse, ja peaaegu "ettevõtte" omaette ja altcoin tööstuse ja valuutad, on isegi noorem. See tähendab, et peaaegu iga ettevõte, mis on tõsiselt tegelevad Bitcoin, eriti need, kus Bitcoin ja / või muu digitaalse valuutad on nende põhirõhk on alustavatel ja ehitatakse noorte ettevõtjate. Need inimesed teevad vigu, nad segi ajama, ja jah, paljud neist ettevõtetest ebaõnnestub. Suur osa kõik alustavatel ebaõnnestuda.

Siiski, kui Bitcoin ja ideed detsentraliseeritud systemsis õnnestub need ettevõtted ja ettevõtjad on vaja. Bitcoin praegune priceisn't oluline, samuti ei ole kõige värskemaid uudiseid suurfirma vastu Bitcoin (mis on välja koheselt viiakse fiat valuuta). Risk võttes ettevõtjate ja ettevõtete ehitatud Bitcoin keskmes on olulisemad. Nad on need, arendada süsteeme, tooteid ja tarkvara, mis võimaldab Bitcoin integreerida ühiskonda ja need, kes õpivad oma vigadest on juhid uue tööstuse. Kuigi ma ilmselt ei nõustu kõike, et ettevõtete ja üksikisikute eespool teinud, ma tänan neid. Iga üks neist on kaasa aidanud kogukonna, et Bitcoin ja need, mis järgib neid. Nende vigu tuleks omaks nagu õpikogemuste meile kõigile, ja sündmuste jada, mis viivad igaüks tuleks põhjalikult analüüsida. On ainult õppimise ja kohandatakse, et paremaid ettevõtteid luuakse, ja et võimalusi Bitcoin edu kasvab.

Seotud uudised


Post Bitcoin

Bitcoin vastu Litecoin - olulisi erinevusi ja sarnasusi!

Post Bitcoin

Los Angelesis sel nädalal esimene Bitcoini sularahaautomaatide komplekt

Post Bitcoin

7 Online-ettevõtted, kes praegu kiidab Bitcoini heaks

Post Bitcoin

Bitcoin õpetab vabatahtlikke kõike, mida nad majandusteadusest ei tea - The Washington Post

Post Bitcoin

Bitcoin pangandus: vabanemine fraktsioonide reservidest

Post Bitcoin

Kuidas on Bitcoini alustava stseen Aafrikas?

Post Bitcoin

Bitcoini igapäevane aruanne: Lawsky juhib ülevaadet muudetud BitLicense, GAW käivitab Paycoini ja palju muud

Post Bitcoin

Bitcoin 2.0 edusammud toovad kaasa tegelikkuse detsentraliseerimise

Post Bitcoin

Bitcoin Value: Raha iseloom ja päritolu

Post Bitcoin

Bitcoini ajakirjanikud: Bitcoini omandamise eetika

Post Bitcoin

Turvaline Minu Bitcoin Rahakott: Bitcoin Turvalisus Näpunäiteid

Post Bitcoin

Bitcoin IRA ülevaade - maksuvaba krüpto?