Miks bitcoini eksperdid ei karda 51% -list rünnakut | Estonian.lamareschale.org

Miks bitcoini eksperdid ei karda 51% -list rünnakut

Miks bitcoini eksperdid ei karda 51% -list rünnakut

Palju Bitcoincommunity oli hullus eelmisel nädalavahetusel kaevandamine bassein GHash.io tuli läheneb 50% kõigist ülessulamise võimsus võrgus. Kui keegi üksus saavutab 51% Bitcoin võrgu võimsus, see võimaldaks neil kahekordset veeta tehingute ja isegi sulgeda kogu süsteemi - kui ainult tund või kaks.

Praegu pole tõendeid, et GHash.io tegelikult täita sellise pahatahtliku rünnaku, eriti kuna see haiget oma põhitegevusele. Aga see ei ole takistanud mõned kommuuni kujutada hüpoteetiline olukord, kus võimas valitsuse või ettevõtte coerces GHash.io operaatorite võimaldab rünnak juhtuda.

Selline stsenaarium on touted üks Bitcoin väheseid puudusi, kuigi pole selge, kuidas täpselt kahjustava 51% rünnaku oleks. Paljud kogukonnas kardavad, et see oleks tõhus tappa digitaalse valuuta, samas kui teised muretsema, et see lihtsalt nõrgendada üldsuse usaldust Bitcoin ja saata hinna langemisest. Kumbki stsenaarium on halb entusiastid, ja see on, miks Bitcoin subreddit oli hüsteeriline nagu GHash.io kõikus 47% ülessulamise võimsus.

Aga kui palju risk on 51% rünnaku tõesti? See pole kunagi varem juhtunud, ja see läheb vastu stiimuleid kaevurid ise. Kui GHash.io ei püüa sellise rünnaku oleks tõhusalt tappes oma äri, mis revolvesaround Bitcoin kaevandamise. Hämar valitsuse tulevad ja sundides omanikud on ka ebatõenäoline, ja tõenäoliselt ei juhtu ilma märkimisväärse vastupanu.

Ikka võib risk olla kerge, kuid see on ka reaalne. Võttes 51% kõigist kaevandamise võimsus tähendab võttes Ebaõiglane kontrolli ja mõju üle blockchain - probleem, mis Satoshi ei saanud ette näha, ootamata tõus ASIC ja suur kaevandamise basseinid. Aga selle asemel, põlve jerk reaktsioon vitrioliõli vastu GHash.io ja oma kasutajate Bitcoin kogukond peaks võtma mõõdetud lähenemine selle probleemi lahendamiseks.

Ekspert Arvamus 51% Bitcoin Mining Pool

Kuna Bitcoin on viis aastat vana, on tuntud arendajad ja entusiastid, kes on teadlik 51% teema väga pikka aega. Gavin Andresen - juhtivteadur hetkel Bitcoin Foundation ja endine juhtiv arendaja südamiku Bitcoin kood - kirjutas tagasi 2012that kaevurite võrgu oleks "kiiresti nuputada reeglina või eeskirjade tagasilükkamiseks" 51% rünnak.

Vastavalt Andresen, lihtne koodirida võiks lisada Bitcoin, mis lõpetaks 51% rünnaku oma lugusid:

Ignoreeri pikema ahelaga orvuks praegune parim kett kui summa (prioriteedid hõlmatud tehingute uus kett) on palju väiksem kui summa (prioriteedid tehingute osa praegusest paremini ahela, mis oleks orvuks)

See nõuaks 51% ründajal ei ole ainult enamik kaevandamise võimsus, vaid ka enamik kõrge prioriteediga tehingute juhtub võrgus. Sellised tehingud on võimalik võltsida ründaja, kuid ainult piiratud aja jooksul. Andresen hüpoteetiline kood aitaks lükata pettuse blockchain ehitatakse ründaja ja tagastab Bitcoin võrgu töökorras paari tunni jooksul.

Siiski, muutes eeskirjad, kuidas õige blockchain valitakse olla oma tagajärjed. Andresen laiendab selles küsimuses oma blogis:

Kurat on üksikasjad, muidugi, ja riski kasutusele uue ahela aktsepteerimine reegel (kõrge) olema kaaluda võimalust, et keegi rikas ja irratsionaalne püüan peatähelepanu rünnaku (madal, minu arvates aga võibolla ma ei ole piisavalt paranoiline Big Banks või Big valitsus kasutades Dirty tricks sulgeda Bitcoin). Võib-olla ma koodeksi üles ja hoida seda "ei tohi kasutada, välja arvatud hädaolukorras" filiaal.

Oleks huvitav teada, kas Andresen veel, et kood vedelema kuskil ja kas ta arvab, et see võib olla kasulik ka tulevikus, kui GHash.io ületab 50% hashrate. Igal juhul on selge, et ta ei pea 51% rünnaku reaalne oht Bitcoin ja seda saab kergesti võidelda lihtsa muudatuse koodi.

"Big Whoop"

Teine silmapaistev Bitcoiner kes ei karda 51% rünnak on Andreas Antonopoulos - hajussüsteemid ekspert ja asutaja RootEleven, tehnoloogia inkubaatoris, mis keskendub cryptocurrencies. Tagasi käesoleva aasta jaanuaris, Antonopoulos oli juures Bitcoin kokkusaamisega Los Angeles, kui keegi küsis talt riski 51% rünnaku - sarnane selle nädala olukord, GHash.io lähenes 50% ajal.

Antonopoulos naeratas, kui ta kuulis seda küsimust, nagu pesapallur, kes teadis, et ta oli umbes lüüa see välja park. Ta iseloomustab 51% rünnaku kui huvitav kontseptsioon mõelda, kuid mitte midagi, mis on reaalse maailma mõju Bitcoin üldine. Seda seetõttu, et äärmuslikud jõupingutusi kohustatud täitma rünnak ei oleks väärt ajutine kasu see annab. Võrgustiku kiiresti reageerida ja rakendada vastumeetmeid jooksul paar tundi. Antonopoulos selgitab täiendavalt:

Nii et kui me kõik ei pööra tähelepanu - ja usu mind, me oleme, sest GHash.io on nüüdseks saanud suur teema selles kogukonnas - seal on midagi nad saavad tõesti teha seda. Sa ei saa joosta igaühe münte lihtsalt sellepärast sul 51%. Kõik, mida saab teha, on mõjutada järgmise ploki. Nii saate mõjutada järgmise ploki ja luua topelt kulu. Big hõiskama.

Selle analüüsi põhjal on idee, et 51% rünnak on oht Bitcoin on väga olemasolu ei ole lihtsalt tõsi. See võimaldab ainult ründaja kaaperdada blockchain piiratud aja jooksul enne ülejäänud võrk - tõeline, ehtne võrgu - reageerib vastavalt ja neutraliseerib oht.

Hinnates reaalne oht suurtest Bitcoin Mining basseinid

See teeb kaks Bitcoin eksperdid, kes ei pea seda usaldusväärseks oht võrku. See on nii väga ebatõenäoline, ja lihtne käsitleda kui ta didhappen. Selline kainestav analüüs peaks olema mugavuse keegi, kelle vererõhk tõuseb paralleelselt GHash.io on hashrate - kindel, et teoreetiline 51% rünnaku tõenäoliselt kunagi juhtuda, ja oleks lihtsalt ajutine probleem niikuinii.

Praktiliselt Bitcoin kahtlemata saada mõned negatiivsed vajutage üle sellise rünnaku. Meedia oleks valdkonnas päeva küsimus ja enneaegselt nimetame seda "surma Bitcoin", nagu nad tegid, kui Mt. GOX läks pankrotti. Vahetuskurss tõenäoliselt mõnevõrra langema hästi, kuna investorid saada kardetakse kuulanud uudised rünnak. Kuid need oleks kõik lühiajalised probleemid üldsuse silmis - teatud liiki takistus, et Bitcoin on liigagi tuttav.

On selge, et teoreetiline 51% rünnaku ei ole eksistentsiaalset ohtu Bitcoin, isegi kui see võiks olla negatiivne lühiajaline mõju järgnevatel päevadel. Loodetavasti ei pea täpselt teada, millised need tagajärjed nägema.

Vaata Andreas Antonopoulos "täielik vastus küsimusele 51% allpool:

Seotud uudised


Post Bitcoin

Kas Bitcoini kaevandamine on kasumlik 2018. aastal?

Post Bitcoin

Bitcoini igapäevane aruanne: Rumeenia Bitcoini sihtasutus, Dominikaani populatsioon, kes kogub bitsütot ja palju muud

Post Bitcoin

Bitcoini päevane aruanne: Bitcoini maksed Newegg.ca jaoks, Apriva Partners GoCoini ja palju muud

Post Bitcoin

Bitcoin Hind: Kui Uudised on ja ei ole olulised

Post Bitcoin

Bitcoin ajakirjanikud # 2: tahtluse mõju bitcoini omandi eetikale

Post Bitcoin

Mündi lühinädalane bikiini hindaruanne: 14.-20. September 2014

Post Bitcoin

Bitcon on Geld Wants Bitcoin on raha

Post Bitcoin

Suured valitsused purustavad bitcoini, kuid ei tapa seda - Forbes

Post Bitcoin

Bitcoin domeeninimi BTC.com Müüdud 1 miljoni dollari eest!

Post Bitcoin

Bitcoini igapäevane aruanne: Brasiilia ütleb, et liiga varakult Bitcoini eeskirjale Charlie Shrem mõisteti kaheks aastaks vanglasse

Post Bitcoin

Google Adsense alternatiivid Post Bitcoin kraan Apokalüpsis

Post Bitcoin

Mündi lühikokkuvõte Weekly Bitcoin Hindaruanne: 21.-27. September 2014