Bitcoini ajakirjanikud: Bitcoini omandamise eetika | Estonian.lamareschale.org

Bitcoini ajakirjanikud: Bitcoini omandamise eetika

Bitcoini ajakirjanikud: Bitcoini omandamise eetika

Seal on valmistatud poleemikat toimub sel nädalal üle, kas Bitcoinjournalists - need, kes kirjutada uudiseid, mis puudutab digitaalset valuuta - tuleks kasutada Bitcoin ise. Idee on selles, et kasutades Bitcoin ajakirjanikud loovad konflikti-of-huvi olukorras, kus nende lood on olemuselt kallutatud kasuks cryptocurrency.

Bitcoin omavastutus paneb huvide konflikt?

See seisukoht võib tunduda üllatav, sest Bitcoin on arenenud piisavalt, et pidada de facto vormis raha ja seetõttu reporterid, kes kasutavad Bitcoin on lihtsalt kasutades tüüpi raha. Lisaks Bitcoin ei ole toote firma - selle asemel, et see on tehnoloogia, mis võimaldab trustless, krüptograafiliste tehingute kogu suur detsentraliseeritud võrgu. Seal pole midagi "kallutatud" kasuks, lisaks aluseks tehnoloogia, mis muudab Bitcoin tööd.

Aga see ei ole takistanud Michael del Castillo, tech ja innovatsiooni toimetaja Upstart Business Journal, katseid teha teema sellest. Eelmisel nädalal kirjutas ta articlefor LinkedIn, kus ta väitis, et ajakirjanikud, kes aru Bitcoin ei tohiks oma ühtegi ta:

Nagu ajakirjanikele, peaksime elavad hall. Me peaksime olema poolte, aga mitte tähelepanu keskpunkt. Me peaksime teadma sees lusikatäit, kuid mitte kaubelda neile. Ja cryptocurrency, me peaksime teadma, kuidas see toimib, kuid mitte oma.

Ainus asjakohane kasutamine Bitcoin vastavalt del Castillo, on minimaalseim kohustatud arvasin põhitõdesid. See hõlmab oma ostu $ 2 väärt Bitcoin alates Lamassu ATM - vajalik lugu ta töötas umbes Bitcoin sularahaautomaadid - samuti 1 mBTC kraapekaardi talle andnud Charlie Shrem. Tänu nendele väga minimaalne avastada arvesse Bitcoin ruumi, del Castillo ütleb, et ta on "sai mehaanika alla."

Ei mainita blockchain ise, krüptograafiliste segamist algoritme, Bitcoin kaevandamise või mis tahes jõuline rahakoti tarkvara, mis muudab ohjamisel Bitcoin lihtne ja lõbus. Tegelikult del Castillo tundub tunnistama seda silmatorkav lünk hiljem artikkel:

Ja ükskõik kui kiiresti ma õpin, Bitcoin majanduse alati kasvada kiiremini, jättes isegi laiemat lõhet oma teadmisi ja mis on jäänud teada.

Noh, ta on kindlasti on see õigus. Bitcoin majandus tõepoolest kasvab väga kiiresti, kuid see on pettumus kuulda selliseid allaandja suhtumine kelleltki, kes katab ruumi.

"Väga Madal Seisukoht" kohta Bitcoin

 

Hiljuti del Castillo LinkedIn artikkel püütud tähelepanu Jon Matonis, tegevdirektor Bitcoin Foundation ja ustav usklik ja "Bitcoin on raha" argument:

Michael, et on väga madal seisukohast. See on nagu öelda inimesed, kes kirjutavad USD ja rahapoliitika ei tohiks omada dollarit. Get real.

See on hea koht, ja see läheb tagasi oma varasemat hinnangut, et Bitcoin on muutunud de facto "raha", sest lugematu hulk inimesi kogu maailmas kasutada seda kaupade ja teenuste vahetamisel. Paljud töötajad, vabakutseliste ja töövõtjad saada makstud Bitcoin nende töö, sest nende teenused on väärtuslik, ja nad ei pahanda - või lausa eelistavad - võttes cryptocurrency kui sissetulekuallikas. Teisisõnu, päriselu kasutamise juhtudel tõendada, et Bitcoin on raha.

Jätku-up articlefor Upstart Business Journal, del Castillo möönab, et see on parim vastuargument väitele, et Bitcoin ajakirjanikele ei tohiks kasutada Bitcoin. Kuid ta jätkab teha teise alusetu analoogia püüdes kinnitada oma algse argument:

Kuna Bitcoin on õiguslikult pidada vara Internal Revenue Service, usun sobivam võrdlus... Takistab reporter, kes katab Procter & Gamble omada aktsia märgitud NYSE: PG.

IRS on tegelikult ainulaadne oma määratlus Bitcoin, kuna see on ainus USA riigiasutus kaaluda Bitcoin tüüpi vara. USA kohtunikud on otsustanud multipleoccasionsthat Bitcoin on sisuliselt raha ja FinCEN - föderaalse agentuuri üle jurisdiktsiooni finantskuritegude vastu - ka considersBitcoin tüüpi valuuta. Peale selle, California hiljuti kehtetuks lawsthat oleks tehniliselt tehtud Bitcoin "ebaseadusliku raha" ja asendada need seadused, mis leiavad Bitcoin "seaduslikku raha". Lõpuks ettevõtted, mis keerleb ümber peetakse raha teenuste ettevõtete või täpsemalt raha saatjad.

Aga paneme kõrvale valitsuse mõisted täielikult ning otsustada, kas kasutamine Bitcoin võrdub "kasutamiseks" varu ettevõte. Varud on aktsiate mittetulunduslik ettevõtteid, mis võib tõusta või langeda väärtus põhineb arusaam, et ettevõtte edu või alternatiivselt, ebaõnnestumine. Bitcoin ka riseor fallin väärtus, kuid dünaamika taga väärtus on palju teistsugune kui dünaamika taga aktsia hind. Jällegi Bitcoin ei ole firma, vaid pigem vähe tehnoloogilise ressurss.

Reporterid ei tohiks kaitsta ennast välja selle tehnoloogia ressursse, eriti kui nad loodavad saada valgustatud umbes kõik Hienoudet seotud cryptocurrencies. Kartes olematu lahkarvamused kollisiooninormide huvi ainult piirata teadmised nende ajakirjanikele ning seetõttu vähendada nende võimet aru asjakohaseid teemasid Bitcoin ruumi. Bitcoin on õppimise experiencefor kõigile osapooltele, sealhulgas ajakirjanikud, kes katmiseks.

Päevane avalikustamine Bitcoin Omand

Siiski del Castillo jätkab oma vastus Matonis andes mõista, et Bitcoin ajakirjanikud avalikustada, kui palju Bitcoin nad omavad, ja sellega ka publiku võimalikke huvide konflikti. Lõppude lõpuks, del Castillo viitab mehe tech news editor, kes avalikustatud kogu oma aktsiaportfelli avalikkusele ilmne jõupingutusi, et saada usaldus kulul privaatsust.

See on midagi, mida ma arvan Bitcoin ajakirjanikele tuleb avalikustada ka vähemalt kuni üldsusele ja valitsuse algab ravimise Bitcoin nagu valuuta, mitte vara.

Jällegi del Castillo teeb vea, pannes liiga suurt rõhku valitsuse mõiste Bitcoin - ja ainult üks tükk valitsus seda. Niisiis, kuna del Castillo usub, et valitsuse ja avalikkuse vt Bitcoin kui vara liigi, koguse, et reporterid oma tuleks näitas kõigile näha. Ta sulgeb välja artikkel, avalikustades kui palju Bitcoin ta ise omab: 0,00418 BTC või umbes $ 2.18. Kuidas vapper del Castillo paljastada selline triviaalne summa krüptokaartide rikkuse.

Kui Bitcoin ja cryptocurrency ajakirjanikud kõik avalikustatud, kui palju digitaalse valuuta nad ise ja olid ausad, olematut kollisiooninormide huvi probleemi annaks viis tegelikke probleeme: märkimisväärne kaotus rahalist privaatsust need ajakirjanikud ja hiiglaslik häkkimine sihtida juhid kõige rikkad ajakirjanikele. Helistada sellise katastroofilised stsenaarium on naiivne, põhjendamatu ja vastutustundetu.

Enamik mõistlik inimesi on nõus, et võttes ajakirjanikele avalikustama summat nende cryptocurrencywealth ei juhtu igal ajal kiiresti. Aga Tagakülg, tuleb eeldada, et Bitcoin ajakirjanikud ilmselt ei oma osa sellest - nagu varem mainitud, see aitab õppeprotsessi. Aga isegi kui need ajakirjanikud on kallutatud ja loodan, et Bitcoin kasvab väärtus, see ei ole nii halb kas. See tähendab, et nad on tõenäolisem, et hoida halb osalejate kogukonnas aru, edendades samal ajal aspekte ruumi, mis on kasulik. Need on terve peensusi ja teha muud huvitavat ja kasulikku ajakirjanduse kui kuiv, Lähis-of-the-road aruandlus.

Loodetavasti ühel päeval Michael del Castillo saab aru, et ainus viis ta vaadelda usaldusväärse ajakirjanik Bitcoin kogukond on, kui ta tegelikult teab, mida Bitcoin on kõike. Aastal cryptocurrency ruumi, mida saab teha kõik uuringud maailmas ja veel ainult pinnapealselt, mida see kõik umbes. Tõesti tundma Bitcoin nõuab seda kasutada reaalses elus, ja kogevad praktilise kasutamise juhtudel isiklikul tasandil. Alles siis saab ajakirjanikud ületada barjääri kõrvalseisjana aktiivseteks osalejate reaalse teadmisi ja usaldusväärsust.

Seotud uudised


Post Bitcoin

Bitcoinil ja hirmul

Post Bitcoin

Kuidas Bitcoin kiirendab või piirab Fiat Inflatsiooni

Post Bitcoin

Bitcoin makseprotsessor BitPay kasutab 1 miljardit tehingutest päevas!

Post Bitcoin

Uuring: Siiditee oli ravimite kaubanduse paradigma muutus

Post Bitcoin

Bitcon on Geld Wants Bitcoin on raha

Post Bitcoin

Bitcoin Mining: algaja juhend

Post Bitcoin

Bitcoini päevane aruanne: Canabis Road Hacked, Korbit tõuseb $ 3M, Bitcoin kulu PAC ja palju muud

Post Bitcoin

Bitcoin ametlikult seaduslik Californias! Gov Jerry Brown Signed AB129!

Post Bitcoin

Bitcoin Ei saa reguleerida nagu Internet

Post Bitcoin

Bitcoin Mining 2015: ASIC, Cloud Mining ja raskused

Post Bitcoin

Mündi lühikokkuvõte Weekly Bitcoin Hindaruanne: 21.-27. September 2014

Post Bitcoin

Parim Ethereum Kaevandamise Riistvara (2018 Uuendatud)