Uuring: Siiditee oli ravimite kaubanduse paradigma muutus | Estonian.lamareschale.org

Uuring: Siiditee oli ravimite kaubanduse paradigma muutus

Uuring: Siiditee oli ravimite kaubanduse paradigma muutus

Kunagi ammu, Bitcoinwas kurikuulus oma ühendus online musta turu Silk Road, mis hõlbustas anonüümne tehingute kaudu kasutada digitaalset valuuta. "Pimedus net" turg kasvas hüppeliselt kuni oktoobrini 2013, mil ta oli järsku seisanud föderatsiooni õiguskaitseasutustele. Kuid uue studyhas lastud mis analüüsib edukas narkokaubanduse, mis eksisteerisid Silk Road oma lõpliku nädala olemasolu.

Tulekuga anonüümne online-turud on kaasa toonud "ümberkujundava" ja "paradigma nihkub" innovatsiooni ravimite müük, raporti kohaselt. Silk Road ja muu tume net turgudel on uueks, mida tähendab olla edukas narkodiiler - ähvardused, hirmutamine ja vägivalla ei ole enam vajalikud või praktiline virtuaalses maailmas.

Teadlased väidavad, et see on oluline uuendus kriminaalse tegevuse. Arvestades keskmise ja kõrge taseme ravimi esitajatest sageli vägivaldseid haljasaladel sõdade, et kaitsta oma territooriumil, Siiditee oli esimene näide vägivallatu "Internetis arvelduskoja" - see ette edasimüüjatele ohutu ja usaldusväärne meetodid hankimisel toodet.

See läheb vastuollu ühise arusaama Silk Road kui "eBay ravimite", kus müüjad olid arvatavasti peamiselt müüa klientidele isiklikuks kasutamiseks. Selle asemel, leidsid teadlased, et paljud Silk Road kliendid olid tegelikult narkoparunid ise. Need äri-to-business tehingute leiti moodustavad vähemalt kolmandiku Silk Road kogutuludest.

Analüüs revolutsioon

Uuring viidi läbi Judith Aldridge, õigusteaduse professor University of Manchester, ja David Decary-Hetu, teadlane kriminoloogia Ülikooli Lausanne. Nad kasutasid kohandatud web indekseerimise tarkvara alla laadida kogu Silk Road veebilehel kogu kolme päeva septembris 2013, vaid mõni nädal enne föderaalasutustelt haaras saidi ja arreteeriti tema väidetava operaator, Ross Ulbricht.

Teadlased leidsid, et suurus Silk Road - nii keskmine aastane tulu - oli suurenenud $ 14,4 miljonit 2012. Aasta keskel, et $ 89.700.000 septembris 2013, uimastamise kuus korda suurenenud populaarsust. Raportis öeldakse, et see kujutab endast "erakordselt tugev nõudlus" sedalaadi turul, ja et see on "ebatõenäoline", et tume-net turgudel lähevad kaduma, isegi nägu õiguskaitse crackdowns.

Peamiseks põhjuseks Siiditee plahvatus populaarsus oli oma innovatsiooni, kuidas diilerid suhelda üksteisega ja klientidega. Kombinatsioon anonüümsust, krüpteeritud side, muid teenuseid, ja sisseehitatud maine süsteem tähendas, et nii müüjad ja ostjad võivad tegutseda keskkonnas, mis on suhteliselt ohutu ja hästi reguleeritud. Mitte ainult seda, kuid jaemüügi tasandil müüjad nüüd oli meetod hankimisel toode, mis ei sõltu mõrvarlikud jõukude või kartellid.

Müüt Busted: "eBay Narkootikumide"

Siiani kõige iseloomustust Silk Road pidada seda kui "Amazon" või "eBay" ehitatud narkootikume - idee kandub nii meedia ja kaks eelmist teaduslikku paberid. Aga see viimane uuring leidis, et see ei olnud tingimata nii, ja et suur osa Siiditee äri oli tegelikult müüja-to-müüja.

Sellele järeldusele jõuti, eraldades kõik Silk Road tehingute viieks eraldi hind kategooriad analüüsi. Madalaim kvintiili esindatud kõige odavama versiooni toode - vaid 1 gramm kanepit, näiteks. Iga kõrgem kvintiili oli kallim ja suurem kogus ravimit.

Viies ja kõrgeima kvintiili esindatud hiiglaslik lahtiselt tellimusi väärt tuhandeid dollareid. Need nimekirjad hõlmas tervet naela kanepi või mitu untsi kokaiini, tohutul hulgal, et oleks otstarbekas igapäevane ravimi kasutajal võimalik osta. Keskmine väärtus nende kõrge hind, kõrge koguse tellimusi vahemikus $ 1129 retseptiravimite ilmatu $ 3494 ecstasy.

On selge, mõned ostjatele Silk Road olid ka müüjad - sisuliselt kokkuost suurtes kogustes ravimite hulgimüügi müüjad, et müüa seda uuesti kasumit. See palju langes kooskõlas teadlaste hüpoteesi, kuid siiski üllatas neid õppida, kui palju tulu tehti läbi lahtiselt tellimusi. Kui peaaegu pooled kõigist tulu konkreetse ravimi genereeritakse läbi lahtiselt tellimusi väärt tuhandeid dollareid, kõnealusel turul ei ole ilmselt lihtsalt "eBay narkootikume."

Ümberkujundava Innovatsioon

Kuna paljud Silk Road kliendid olid ise narkoparunid, turg toimis esimese virtuaalse vahendaja vahel ebaseaduslike ettevõtetele. See kõrvaldatud paljud ohud tavaliselt seotud narkokaubandusega - sealhulgas vägivaldsed "haljasaladel sõdade" rivaalitsevate rühmade ja varguse toote või sularahas. Tootjad nüüd oli viis hankida ja levitada toode, mis hoidis neid suhteliselt ohutu nii riskantne ettevõtmine.

Lisaks eBay-stiilis tagasisidet ja deponeerimine süsteemi kätte suurendada ostja usaldust, samas umbrohutõrje läbi ebaeetiline müüjad, kes saadetakse mittevastavate toodete või scammed klientidele. Tulemuseks oli terve valiku müüjad, kes esitas kvaliteetset teenust. Teadlased laiendada seda järeldust:

Kui ravimid cryptomarket ajastu, millel on hea klienditeenindus ja kirjutamisoskust, millel on hea maine kaudu tagasiside "kui müüja või ostja - võib olla tähtsam kui lihased ja näost-näkku ühendusi.

Vastupidiselt avalikkusele eeldusel, vägivald ei pruugi olla omane ebaseaduslike turgude ju.

Uus Majandus- Maastik

Kõik see tähendab, et esialgne Silk Road oli palju rohkem kui lihtne viis narkomaanide saada oma fix. Muidugi, vajalikud tehnilised oskused ja kannatlikkust, keegi võiks sisse logida ja alustada ostavad ravimeid isiklikuks kasutamiseks. Aga Tagakülg, keegi võiks sisse logida ja alustada ostavad ravimeid äri use.It oli sama lihtne osta naela kanepit, kuna see oli osta grammi, eeldades saab seda endale lubada.

Tekkega Silk Road ja palju tumedaid net turgudel, mis on tärganud asendada see, narkoparunid on nüüd palju turvalisem ja usaldusväärsem variant taastootmise oma toodet. Eeldades nad saavad liikuda tehnilised tõkked õppida, kuidas kasutada Tor, Bitcoin ja PGP krüptimine, see on nüüd võimalik tegutseda narkokaubanduse vähe pole langeda vägivalla ohvriks. Turf Wars, ähvardusi, varguse, mõrvad - kõik asjad, mida me tavaliselt seostame kartellide ja tänavate jõugud - ei ole enam osa võrrandit, kui tegemist on tume net turgudel.

On kahtlemata edasisi teadusuuringuid vaja sel teemal, kuid seni tulemusi vaadata üsna positiivne. Migratsioon narkootikumide müügi tume net turgudel toimib vähendada vägivalda tänavatel ja võtab võimu ära mõrvarlikud kartellide ja jõukude et areneda välja praeguse süsteemi. See ei peaks tulema üllatusena kriitikud sõda narkootikumide - kuid nüüd, seal on lõpuks teadusliku analüüsi, mis näitab paradigma muutust on reaalne, ja see on hea.

Seotud uudised


Post Bitcoin

Bitcoini põhitõed Explained: BTCi EFGid

Post Bitcoin

Bitcoini kaupmehe teenused ja raha teenindusettevõtted arenevad

Post Bitcoin

Kuidas Bitcoin kiirendab või piirab Fiat Inflatsiooni

Post Bitcoin

BTCRobot - Automatiseeritud Bitcoin Trading Software Bot ülevaade

Post Bitcoin

Mündi lühinädalane bikiini hindaruanne: 14.-20. September 2014

Post Bitcoin

9. aprill 2015

Post Bitcoin

Bitcoin Margin Trading Valikud algajatele

Post Bitcoin

Kuidas on Bitcoini alustava stseen Aafrikas?

Post Bitcoin

Alibaba IPO vastutab Bitcoini Crashi eest!

Post Bitcoin

10. aprill 2015

Post Bitcoin

Bitcoini läbimurre kütab Võimalikke tulevasi platvorme 1. osa

Post Bitcoin

Bitcoin Millionaire: Top 5 Bitcoin Millionaires