Bitcoin Value 2. osa: kas raha vajab isegi kasutusväärtust? | Estonian.lamareschale.org

Bitcoin Value 2. osa: kas raha vajab isegi kasutusväärtust?

Bitcoin Value 2. osa: kas raha vajab isegi kasutusväärtust?

Ühes varasemas artiklis, me arutada laadi ja päritolu raha ja kuidas Bitcoinfits sellesse Rahateooria; nimelt uurisime üks paljudest võimalikke seletusi päritolu Bitcoin väärtus. Teooria uurisime on kõige populaarsem valitsevate Bitcoin raha teooria, mis pärineb Konrad S. Graf. Tema teooria leiab, et Bitcoin väärtus tõepoolest olemas; mitte ainult ei oma kurss olemas, ütleb ta, kuid see oli ka väga reaalne otsese kasutamise väärtus, mis võimaldas saada maksevahendina kohta regressiooni teoreem. See argument on ette nähtud hajutada väidab, et Bitcoin väärtus ei ole "päris" puudumise tõttu kasutamise väärtust, mis teeks võimatuks Bitcoin saada raha all regressiooni teoreem

Kuid on veel üks tuntud mõtleja Austria-Bitcoin kogukond, kes väidab, et Bitcoin võib saada raha- ja on teoksil nii- ilma otsese kasutamise väärtust. See mõtleja on Detlev Schlichter, ja ta kasutab ajaloo paberraha toeta seda argumenti. Selles artiklis me uurida Schlichter argument ja kindlaks teha, kas see selgitab piisavalt päritolu Bitcoin väärtus.

Raha päritolu

 

Päritolu moneywas ole toote valitsuse FIAT kuigi täna me kasutame raha, mis on pandud meile valitsuse mandate- ja see ei olnud tahtlik leiutise osa üksikisik või isikute rühm. Pigem päritolu raha spontaanselt tekkinud, turult, kui tulemus üksikisikute suhtlevad omavahel, et rahuldada nende füüsilisest isikust huve.

Enne raha tekib turumajanduses, üksikisikute kauplemine omavahel peavad oma äri kaudu vahetumat, või vahetus. Seda tüüpi vahetamiseks on vaja üksikisikute kaubelda kauba teisi kaupu, selle asemel kauplemises eest. Näiteks Farmer Brown on seakasvataja ja Farmer Jones on hobune põllumajandustootja. Brown vajab hobused vaid teab, kuidas tõsta sigade ja Jones vajab sigade vaid teab, kuidas tõsta hobused. Kui sotsiaalse kapitali esineb (sotsiaalse kapitali kasvu ja tahkestub, sotsiaalsed võrgustikud, mis pärineb üksikisikute suheldes omavahel mitterahalise viisil. Meil ​​ei ole ruumi põhjaliku pilk tähtsust sotsiaalse kapitali, kahjuks. ), ja kaks põllumehed teavad üksteise oskusi veistel ja sealiha tõstmine, siis nad võivad kaubelda omavahel ja oma vajaduste rahuldamiseks. Seega otsene vahetus on toimunud.

Aga seal on suur probleem vahetumat siiski. See ei ole sageli, et inimesed saavad leida keegi, kes on valmis kauplemise, kaupade-for-kaupade, koos nendega. Selle põhjuseks probleem on, et ilma maksevahendina, parameetrid kaubanduse on väga spetsiifilised. Kui Jones vajab sigade kuid Brown ei pea hobuseid, siis ei ole kaubandus võib toimuda kahe vahel. See probleem on tuntud puudumine topelt kokkulangemise. Ja see puudumine on põhjus, miks raha tekib turumajanduses.

Raha võib tõusta mis tahes ühenduse niikaua kui seal on vastastikuse nõudlus mitu objekti. Üksikisikud võivad seejärel kasutada neid vastastikku soovitud objektid kaubelda kaudselt. Näiteks, kui mais on vastastikku nõutud Jones kogukonnas, siis Jones saab müüa hobuseid Farmer Smith maisi ja seejärel müüa corn Brown sigadele. Aja jooksul turul valib kõige saleablegood, sel juhul on mais, ja see muutub raha, et ühiskonnas.

Bitcoin tuletatud väärtus olemasoleva raha

Schlichter väidab, et see protsess ei pea toimuma selleks Bitcoin väärtust tulevad esile turumajandusele. Kuna raha on juba olemas meie globaalses ühiskonnas tahes maksevahendina võib saada teise valuutasse ja lõpuks asendab praeguse moneywithout läbimas evolutsiooniprotsessi sätestatud poolt regressiooni teoreem. Bitcoin väärtust ei tekkinud tänu eellaadiva või "piggybacking" peale hindade olemasoleva raha (s). Sisuliselt, kui inimesed tahavad bitcoins, siis võivad nad määrata Bitcoin väärtus põhineb olemasolevatel hinna süsteem. Kui inimesed vabatahtlikult maksma $ 100 1 Bitcoin, siis turuväärtus Bitcoin on $ 100 mündi. Seega Bitcoin väärtus on kehtestatud ja hakkab kõikuma põhineb muutused turul.

Schlichter toetab oma väidet selle protsessi viidates ajaloo areng paberraha. Praegu paberraha puudub otsene kasutamine raha ja paberi sertifikaadid ise kunagi olnud mingit otsest, mitterahaline, kasutamise väärtust. Ometi üksikisikute veel omastaks libiseb paber ja hindame neid kõrgelt kui raha. Miks on see? Kui vastavalt regressiooni teoreem, raha pidi olema otsene kasutamine raha, et saada raha, siis kuidas saab paberraha võimalik saavutada taset hindamise, et see on praegu? Kui me rakendame regressiooni teoreemi paberile raha- täpsemalt Dollar- siis me jõuda teatud punkti Ameerika ajaloos 15. Augustil 1971. Aastal, kui president Nixon alustest dollari kaotamise teel kullatagatise. See ajalooline sündmus viitab allikale fiat dollari väärtus: oma eelmise ühendus kulda. Kui jõuame punkti, kus paberraha oli seotud kulla, siis saame jälgida regressiooni kulla ostujõud punktini, kus see oli hinnatud üksnes tarbija hea, vasta regressiooni teoreem.

Nagu näeme, Schlichter vaatab progresseerumist raha mitte lahutatud areng valuutalepingust tehnoloogiate, kuid kui pika ahelaga järjestikuste sündmuste kindlaks riigi tänapäevani. Paberraha ei kaldu kõrvale kuld, vaid jätkas arengut rahapoliitikast. Seetõttu Bitcoin väärtus, kuigi veelgi eemaldatakse kulda kui fiat raha, ei tekkinud sõltumatult kulda. Bitcoin raha olemas, sest see tegelikult on ajalooline link kuld, mis võimaldab tal rahuldada regressiooni teoreem.

See teooria on tugev ja on väga täpne kirjeldus, kuidas Bitcoin ostujõud on edenenud, kuid see ei vasta tegelik küsimus; teooria ei vastata, miks Bitcoin oli kunagi seotud fiat valuuta esiteks. Mis ajendas inimesi müüma oma fiat jaoks Bitcoin? Lisaks protsessi Bitcoin eellaadida Fiat näib olevat juhtunud vastupidi protsessi arengut fiat. Paberraha toetas kulla ja seejärel, et kullatagatise eemaldati. Bitcoin, teiselt poolt, toetas ole olemasoleva raha ja siis sai tagatud fiat. Nii Schlichter selgitused Bitcoin ajaloolise link "päris" raha ei ole väga hea. Bitcoin pidi olema mingi kasu väärtus, mis oleks teinud soovitav osta seda fiat valuuta. Aga mis see oli? Need kaks suurt vead Schlichter teooria teha Graf tema argument- mis oli kaetud eelmise article- palju osas rahuldav määramisel päritolu Bitcoin väärtus. Ja veel, on üks suur viga Graf teooria samuti, mida arutatakse hilisemas artiklis.

Siin on sourcefor Detlev Schlichter teooria päritolu kohta Bitcoin väärtus.

Seotud uudised


Post Bitcoin

Alibaba IPO vastutab Bitcoini Crashi eest!

Post Bitcoin

Mis on 51% rünnaku - lihtsustatud bitcoini õpetus

Post Bitcoin

Mündi lühikokkuvõte Weekly Bitcoin Hindaruanne: 21.-27. September 2014

Post Bitcoin

Argentina Bitcoini vahetus kadunud pangakontod

Post Bitcoin

Mis on Bitcoini privaatvõti, kuidas seda kasutada, hoia seda turvaliselt!

Post Bitcoin

Bitcoin aktsepteeris: eBay integreerib Bitcoini Paypaliga!

Post Bitcoin

7 Online-ettevõtted, kes praegu kiidab Bitcoini heaks

Post Bitcoin

Paindlik Bitcoin Supply ei stabiliseeri Bitcoin Price

Post Bitcoin

Bitcoini sihtkogu valimine: Jim Harper, Olivier Janssens või kas see on isegi oluline?

Post Bitcoin

Bitcoin Mining võib tulusam varsti minna

Post Bitcoin

Kas Bitcoini kaevandamine on kasumlik 2018. aastal?

Post Bitcoin

Euroopa Komisjon hakkab kasutama Bitcoini määrust