Op-Ed: Me ei vaja Bitcoini alust | Estonian.lamareschale.org

Op-Ed: Me ei vaja Bitcoini alust

Op-Ed: Me ei vaja Bitcoini alust

Hoiatus: See autori arvamused ei kajasta arvamusi Müntide Brief.

Viimased lahkarvamused vastvalitud liikme Bitcoin fondi boardof direktorid on ässitasid palju vaenulikkust ja kibedus Bitcoincommunity. Brock Pierce oli üks kaks inimest valiti TBF juhatus asendajaid Mark Karpeles ja Charlie Schrem. Paljud inimesed Bitcoin kogukond on maruvihane üle Pierce valimiste-nii palju, et mitu inimest sees Bitcoin Foundation on tagasi astunud.

Selline reaktsioon on täiesti mõistlik; Brock Pierce on väga tume ajalugu. Pierce on süüdistatud everythingfrom pettuse on ühendatud lapsporno ja laste seksuaalse kuritarvitamise. On selge, miks inimesed ei taha seda meest olles juhtpositsiooni suurima Bitcoin organisatsioon maailmas. Kuid me ei pea sellist organisatsiooni selleks Bitcoin oleks edukas; Tegelikult Bitcoin ei vaja "organisatsioon" mis tahes sõna otseses mõttes.

Bitcoin aluseks olid detsentraliseerimine

Miks me vajame tsentraliseeritud organisatsiooni edendamiseks rahasüsteemi juhib inimesi peamiselt tänu oma detsentraliseeritud olemus? See tundub omamoodi vastuoluline avaldus. Bitcoin oli rajatud põhimõtetele heli, detsentraliseeritud raha ja eraelu puutumatuse ja anonüümsust. Need omadused on kõik Bitcoin peab saama tulevikus edukaks asendaja keskpangandust ja üldine tsentraliseeritud kontrolli üleilmset rahasüsteemi.

Cryptocurrency on privaatne, rohujuure eksperiment vabadusele ja vaba riigi kontrolli all. Mõned isegi julge öelda, et cryptocurrency on eksperiment kohaldada anarhia. Eemalda võimu rahalise kontrolli sidurid riigi ja anna see keegi-teema selle turu fenomen spontaanne järjekorras. Me teame, et see saab toimuda; see on töötanud koos Bitcoin viimase paari aasta jooksul. Satoshi Nakamoto, kes see inimene on loodud parimad tehnoloogia ja lihtsalt pane see internetis ja jättis sel. Satoshi allutanud blockchain tehnoloogia tujudele kooskõlastatud meetmete üksikisikute - turu - ja nad armastasid seda.

Mõne lühikese aasta jooksul blockchain on muutunud täiesti anarhistlik rahasüsteemi, mis on toodetud maksevahendina, mis on hinnatud palju kõrgem kui USA dollar, või mis tahes muu valitsuse fiat raha. Selle vastuvõtmise kaupmehed kasvab iga päev; seal on alati mõned uudised ettevõte, mis on otsustanud nõustuda Bitcoin kui maksevahend. See on tõeliselt hämmastav. See väike eksperiment vabaduse, rakendusuuringute anarhia, mis algas online foorum 2009. Aastal on muutunud see suur rahvusvaheline nähtus.

Kõik need asjad on juhtunud ei ole, sest valitsused, Bitcoin Foundation, või mis tahes muu tsentraliseeritud üksus. Idee krüptokaartide valuuta on õitsenud, sest üksikisikud. Oleme väsinud valitsused ja idee tsentraliseerimise ise ja otsime lahendusi põhineb vabaduse. Sellepärast Bitcoin on olnud nii edukas, mitte sellepärast, et Bitcoin Foundation. Kui midagi, TBF on saanud nii edukas, sest Bitcoin. Me oleme nii kõrini meie praeguse rahasüsteemi, et me oleme huvitatud kuulates alternatiive esitatud kellelegi. Sellepärast TBF kasvanud nii suur. Sihtasutus on puhtalt sõltub Bitcoin ja Bitcoin ei hooli vähimatki kohta, mis juhtub fond.

Bitcoin tsentraliseerimine on ohtlik

Kui lubame Bitcoin olla esindatud tsentraliseeritult-st võimaldada oma maine või väärtus sõltuv ühe või mõne organisatsiooni-siis on tõenäoline selle pikaajaline edu sõltub oluliselt vähendada. Me nägime, mis juhtus, kui me lubatud ühe organisatsiooni, Mt. GOX, teenida märkimisväärset määraja Bitcoin Fiat raha hind. Kokkuvarisemist Mt. GOX tehtud hind Bitcoin langeda; see on ime, et digitaalse valuuta isegi säilinud. Kuid Mt. GOX kollaps ka esitletakse Vastupidavuse detsentraliseeritud rahasüsteemi. Suur osa Bitcoin väärtus sõltus GOX, kuid vahetada ei olnud kaugeltki monoliitne üksus, mis kontrollib Bitcoin täielikult. Bitcoin säilinud ja nüüd tundub, et fiat raha hind on leidnud korrusel vahemikus $ 430 ja $ 450. Jah, vahetab nagu Mt. GOX teha aitab väga palju laiendamiseks cryptocurrency ja ma olen kuidagi hukkamõistmine neid. On siiski märkida, kui ohtlik nende vahetus võib olla.

Me teame, et võimalikku mõju isegi osaliselt tsentraliseerida määravate Bitcoin raha hind, nii lihtsalt mõelda, kuidas katastroofiline oleks, kui Bitcoin on reputationwas põhineb maine ühe organisatsiooni. See on see, mida võiks juhtuda Bitcoin Foundation. Mis siis, kui see muutub nii suur, et see on ainus esindaja Bitcoin? On juba suurim avaliku häälekandjana Bitcoin üldiselt, nii et see ei ole stretch ette kujutada, kus kogu maine Bitcoin sõltub avalikkuse taju Foundation. Mis juhtuks, kui fond on juba jõudnud, et riik, riigi, kus fond oli pidevalt kontrolli all peavoolu meedia, kui ta valiti Brock Pierce? Bitcoin oleks surnud üleöö. Me oleme näinud poleemikat on tekitanud väikestes sotsiaalne ringid internetis; kujutada suurusjärku, et poleemikat korrutatakse tulemusena kümme korda peavoolu meediakajastuse. Mida liige üldsusele, keegi, kes on kunagi kuulnud Bitcoin, arvan, et kui oma lemmik uudiste kanal eetrisse lugu seksuaalkurjategija ta valiti suurima Bitcoin organisatsioon maailmas? See inimene tõenäoliselt denonsseerida Bitcoin ja midagi, mis on seotud selle sõiduki kuritegevuse ja amoraalsuse. On kaheldav, kas või mitte krüptopulk valuuta võiks jääda selline skandaal, miks me seda võimaldav juhtuda esiteks?

Bitcoin ei ole organisatsiooni; see vajab mingit kontrolli või suunda. Me teame, mis juhtub, kui me teema raha organiseeritud suunas ja manipuleerimine. Nii meie praeguse rahasüsteemi on meid üles katastroofi escapable ainult jättes selle süsteemi üldse ja asendades selle uuega. Bitcoin on see, et uus süsteem. Üritan ehitada hiiglaslik organisatsioonide ümber Bitcoin toob kaasa ainult mass loobumine digitaalse valuuta, eriti kui skandaal nagu Pierce poleemikat olid kunagi teha oma viis peavoolu meedia. Me soovime Bitcoin ja kõik krüptopulk valuutade areneda; Bitcoin loodi lahendus tsentraliseerimise ja valitsuse majanduspoliitika planeerimisel. Tsentraliseerimine Bitcoin, isegi vormis privaatne esindusorganisatsioon, on halb mõte. Me ei vaja sellist organisatsiooni meie uue rahasüsteemi vabaduse. Olgu Bitcoin Foundation minna ja rikud oma maine valimisega keegi nagu Brock Pierce, kuid ärgem laske vigu Bitcoin Foundation rikkuda ilus eksperiment vabaduse, mis on Bitcoin.

Seotud uudised


Post Bitcoin

Kas olete nende kaheksa Bitcoini kauplemisega tegelev isik?

Post Bitcoin

Mis on Bitcoin? Lihtne (kuid põhjalik) seletus

Post Bitcoin

Bitcoin Mining võib tulusam varsti minna

Post Bitcoin

Butterfly Labs Josh Zerlan Deposition Hightlights

Post Bitcoin

Bitcoin 2014: aasta uksed ja langused

Post Bitcoin

Kuidas digitaalvarud võimaldavad Aafrika põllumajandustootjatel?

Post Bitcoin

Mis on parim Bitcoini makseprotsessor? Cointi või BitPay?

Post Bitcoin

Bitcoin Arbitrage Võimalused: lühike juhend

Post Bitcoin

Bitcoin Block Size Economics ja Gavin Andresen

Post Bitcoin

3 parimat viisi Bitcoin Cash (Bcash, BCH või BCC) ostmiseks

Post Bitcoin

Bitlanders: Bitcoin vastab sotsiaalmeediale

Post Bitcoin

Arenenud Bitcoin Ransomware Evolves, Critroni ja TOR