Koostöö kiirbikotiinitehingute vastu: RBF, CPFP ja Scorched Earth | Estonian.lamareschale.org

Koostöö kiirbikotiinitehingute vastu: RBF, CPFP ja Scorched Earth

Koostöö kiirbikotiinitehingute vastu: RBF, CPFP ja Scorched Earth

Igaühel eeldab, et Bitcoin tehingud on hetkeline ja enamiku Bitcoin ajalugu see oli praktiliselt õige- võid eeldada ilma erilise riski. Kuid kui me vaatame veidi sügavamale, näeme, et see ei saa olla reaalsus kaua.

Mis on topelt kulu?

"topelt kulu" on suur tehniline väljakutse, et Bitcoin lahendatud detsentraliseeritud süsteemid. Nagu iga digitaalse faili, see on praktiliselt võimatu anda see raha, mida saab vahetada, sest arvutid ei kopeeri nii kergesti.

Kui me ette kujutada Bitcoin tehingute nagu kontroll, mis täpsustab, kus raha tuleb ja kuhu ta läheb (koos krüptograafilise signatuuriga), saame kõik kergesti kontrollida selle teabe - see on selle lisamist Bitcoin blockchain mis teeb selle kontrolli tegelikult kehtiv.

Kuna üks saab registreerida tuhanded neist kontrollib kõiki kasutades sama raha, kõik kontrolli põrkab välja arvatud üks, mis on lisatud blockchain.This on üleminek null-kinnitus tehingu kinnitatud tehing. Teisel pool on vastandatud tehingute kasutades sama münte rohkem kui üks kord, nimetatakse topelt kulutab.

Praegu ja vastavalt Bitcoin võrgu praegune käitumine, esimene tehing näha saab üks lisada blockchain. See on lihtne ja mugav. Kaevurid visata vastuolulisi tehingute, nii hetkel näed kehtiv tehing võrgu (mis on kohe) võid eeldada, et see ei ole topelt kulutatud ja lõpuks lisada blockchain (mitte vahetu).

Kas see soovitatav tugineda sellele?

Olen soovitades tugineda null-kinnituse tehingute, kuid väikeste tehingute puhul. Huvides väikeste tehingute ründaja kavatseb toime pettuse null-kinnitus tehingu oleks dirigeeri keeruline rünnak, ilmselt vajavad mõned element manipuleerimise või altkäemaksu, ja see on äärmiselt ebatõenäoline, kui väike tehingud on kaalul, nagu ostes kohvi või sülearvuti.

Kuid reaalsus on see, et null-kinnitus tehinguid ei "õnnistatud" poolt blockchain ja seetõttu ei saa kõik lubadused, et Bitcoin pakub kuna need on potentsiaalselt "pöörduv" (kuni nad saavad kinnitused).

Nii see tähendab, et Bitcoin tehinguid ei saa nii pöördumatu ja vahetu? Lühike vastus on "tõene": standard Bitcoin tehingud ei naudi neid mõlemaid omadusi korraga. Mida kauem vastus on ilmselt keerulisem.

Child-Pays-For-Parent (CPFP) vs Vahetage-By-Fee (RBC)

Nagu me teame, kaevurite vastutavad sealhulgas tehingute arvesse blockchain ja vastutasuks saavad nad tehingutasud, samuti saavad ploki tasu kaevandatakse plokid (vermimise uus mündid) antud otse protokolli.

Kui me eeldame, et kaevurite oleks prioriteediks kasumit, võime eeldada, et tark kaevur hõlmab mitte-kasumlikke tehinguid (tasuline vähem tehinguid), kui need on seotud tehingute piisavalt tasud katmiseks kasumit nii tehinguid.

Näiteks, kui ma maksma äri ja nad teavad, et tasu on liiga väike, võivad nad võtavad need mündid ja saata neid teisele aadressile uue tehingu, mis on topelt tasu. See tähendab, et kaevandaja saab aru, et ta saab ainult saada topelt tasu, kui ta sisaldab esimese tehingu protsessi.

See meetod annab kasumi saamise kaevurite nõustumise tehingute nimetatakse "Lapse maksab Vanem"

CPFP) ja võime eeldada, et mingil hetkel kaevurite käitub niimoodi usaldusväärselt. See võimaldab lahendada teatud tasu probleeme nagu võimaldades saavad lõpuks eest tasumiseks tehingutasu, ja üldiselt tagada, et teatud tehingute saada kaasatud blockchain.

See võimaldab saavad end motiveerida kaevurite kinnitada konkreetne tehing. Kuid saatja võib ka motiveerida kaevurite kinnitada konkreetse tehingu abil topelt kulu, mis on kõrgem tasu. Lõppude lõpuks, see on sama mõistlik eeldada, et kaevurite valib kõrgema tasu topelt kulutab. Seda nimetatakse "asendada tasu" (RBC), mis on õige ja õigustatud vastavalt protokollile ja on vastuolulised soovitust tugineda null-kinnituse tehingute. See võimaldab ka lahendada teatud tasu probleeme, mis lubavad näiteks saatja tühistada või parandada tehingute (nii kaua, kui nad on veel kinnitamata on blockchain).

Praeguse seisuga on kaevurite tõesti ei käituda ja nii saate siiski eeldada, et enamik väike null-kinnituse tehingute on ohutud. Siiski on kuidagi luban, et see jääb nii ajas.

Oota... Kui nii saatja ja vastuvõtja poolel võib iseseisvalt motiveerida kaevurite kinnitada konkreetsete tehingute, kes võidab? Kahekordne kulu või algse tehingu?

Põletatud maa

Kui me ühendame mõlemad mõisted, mis on nii õigustatud ja võib-olla isegi oodata, saame veidi imelik järeldus: saatja ega saanud lõpuks võitu. Ainult kaevurite teha. Nagu mainitud, kõik need tulunduslikkusega tehakse suurendades tasu, mis kaevurite loodab saada teatud tehingu ja seega iga kord, kui saatja või vastuvõtja lõpuks proovida motiveerida kaevandaja tasu tõuseb ja kaevurite kasumit.

Proovime näiteks.

Oletame Bob tahab tühistada tehingu ühe mBTC ta saadetakse Alice, kuid Alice soovib tagada tehingu läbib. Algselt Bob isegi ei lisada tasu ja Alice'i rahakoti mõistab seda nii, et see kasutab automaatselt CPFP ja lisab topelt tasu (0,2 mBTC tasu, eeldusel standard tasu on 0,1 mBTC).

Kui kaevurite vt selle teise tehinguga, nad tahavad, et kaasata algne tehing, sest see on ainus viis, et saada topelt tasu. Bob tahab tühistada selle, et ta kasutab Rbf ja loob uue vastuolus tehingut, mis saadab originaali üks mBTC talle tagasi, välja arvatud 0,3 mBTC tasu. Kuna tasud välja võetud kokku Alice on tegelikult valmis kompromissideks ja saada ainult 0,8 mBTC ja maksta 0,2 mBTC kaevurid ja Bob on valmis saada ainult 0,7 mBTC (0,3 mBTC kasutada tasud).

Kaevandaja vaatav see näha üht tehingute kogum, mis net teda 0,2 mBTC tasud ja muud tehingut, mis net teda 0,3 mBTC tasud ja tõenäoliselt soovite kinnitada Bobi tehingu. Alice teab seda ja loob uue CPFP tehingu kõrgema tasu 0,4 mBTC. Lõppude lõpuks, see on parem saada konts 0,6 mBTC kui saada midagi. Bob läheb edasi ja suurendab tema Rbf 0,5 mBTC. Nagu võite ette kujutada, et see jätkub, kuni Bob pakub 0,9 mBTC tasud, samas saada tagasi ainult 0,1 mBTC. Alice, nüüd väga vihane, pakub uus tehing ei konts ja täis üks mBTC nagu tasud kaevurite lihtsalt vaatamata Bob.

Kogu see tasu rassi on põhjustanud Alice ja Bob põletada läbi kõik raha ja kasutada seda kui tasu kuni ei muutu jäeti. Igaüks tegutses ratsionaalselt ja oodatult. Kes võidab? Kaevurite, kes said kogu tehingu tasu asemel väike standard tasu. Ja siin me saame, mida on nimetatud "põletatud maa" null-kinnituse tehingute.

Noh, see on see põhjus, ja teised, et kinnitamata tehinguid ei loeta ohutu, eriti võrreldes tehinguid, mis on palju kinnitusi. Kuigi see ei ole tänane reaalsus, see kõik on õige ja õigustatud vastavalt protokollile ja ei nõua midagi juhtuda, välja arvatud, et kaevurite alustada tegutsemist rohkem "ratsionaalselt" ja esikohale kasumi.

Pole sellist asja nagu "instant" Bitcoin tehingute?

Maailma traditsiooniliste raha, instant tehingute saab toimuda ainult sularahas in-isik, või kolmas osapool. Bitcoin on mõeldud kaob vajadus kolmandatele isikutele, ja kuigi me võime ette aimata põletatud maa, selgub, et instant tehingud on endiselt võimalik, ilma kolmandate isikute, kuid mitte standard Bitcoin tehinguid.

Maksmine kanalid on teine ​​mõiste, mis võib teoreetiliselt võimaldab instant või kõrge sagedusega tehingute ja tegelikult kasutab, et saate sisse tehingute ilma tingimata ringhäälingu neid lisada blockchain kohe.

Need ideed koos teiste off-ahela lahendusi tavaliselt nõuavad "kesklukustus" raha ette, kuid nad võiksid pakkuda odavamat tasu, instant tehingute ja üldiselt suuremat paindlikkust, kõik samal ajal trustless ilma kolmandatele osapooltele.

Kokkuvõttes standard Bitcoin tehingud ei ole õnnistatud instant, vähemalt mitte protokolliga. Kuid mittestandardsete Bitcoin tehinguid nagu off-ahela maksekanali võib olla vahetu, ja võib-olla pakkuda isegi rohkem kui standard tehingute teha.

Seotud uudised


Post Bitcoin

Cheapair Now aktsepteerib bitcoineid hotellidele ja lendudele

Post Bitcoin

Capital One palkab bitcoini teadlasi

Post Bitcoin

Armory Technologies vabastab uuendatud versiooni oma Bitcoin rahakoti pärast investeeringute $ 600k

Post Bitcoin

Bitcoin on mull, ja siin on, kuidas see hakkab krahhima - CNBC

Post Bitcoin

3 parimat viisi Bitcoin Cash (Bcash, BCH või BCC) ostmiseks

Post Bitcoin

Bitcoini ralli võib jätkuda - kuid kas seda juhivad rohkem koolist väljalangejad kui põhialused? - MarketWatch

Post Bitcoin

5 Meetodid Bitcoini ostmiseks koos PayPaliga 2018. aastal

Post Bitcoin

Bad News for Bitcoin: USA töökond, kes vabastab Bitcoini eeskirja

Post Bitcoin

Bitcoin ametlikult seaduslik Californias! Gov Jerry Brown Signed AB129!

Post Bitcoin

Mis on Bitcoini privaatvõti, kuidas seda kasutada, hoia seda turvaliselt!

Post Bitcoin

BitXBay - Bitcoin-põhine, detsentraliseeritud, anonüümne turg

Post Bitcoin

Bitsquar - Bitcoin vahetus detsentraliseerimisega kogu suunas