Mis on Bitcoin? Lihtne (kuid põhjalik) seletus | Estonian.lamareschale.org

Mis on Bitcoin? Lihtne (kuid põhjalik) seletus

Mis on Bitcoin? Lihtne (kuid põhjalik) seletus

Tere poisid ja Gals, ma olen Ariel alates 99Bitcoins ja tervitame teie esimene õppetund Bitcoin!

Tänapäeva video me küsida kõige populaarsem küsimus - # 4 enim otsitud päringule Google'i 2014 - "Mis on Bitcoin?"


See kõlab lihtne küsimus, kuid see kipub saada mõned keerulised vastused. Selle video me veenduda, et katta kõik alused, vaid ka hoida seda lihtne. Kui leiate midagi huvitavat, et ma ei räägi piisavalt, seal on palju rohkem selle kohta lugeda, kui te otsida seda - ma kutsun teid.

Mis on Bitcoin?

Õige vastus on "Esimene detsentraliseeritud digitaalse valuuta", kuid see on üsna suutäie. Nii et enne kui hakkame mõistma seda, alustame aluselise küsimus, et enamik inimesi tavaliselt ei küsi ise: "Mis on raha?"

Raha lõpuks on lihtsalt vahend, mida me kasutame, et vahetada raha. Läbi ajaloo oleme kasutanud palju asju nagu raha, alates merekarbid, väärismetallid, soola... Kõige populaarsem raha, ajalooliselt on olnud kuld. Seal on hea põhjus: kuld toimib tõesti ka raha. See on haruldane - nii see ei ole väärtusetu, ja see on materiaalse nii et kui sa hoides seda käes on ilmselt sinu. Päris lihtne. Ja see töötas tuhandeid aastaid, ükskõik mis sotsiaalasutuste olemas ümber, ükskõik, kes kuninga ja valitsuse sel konkreetsel ajal. Gold lihtsalt töötas.

Ener Paper Money

Siis tuli mööda uus leiutis: paberraha. Kui mõtled seda, et keegi, kes kasutab kuld kogu oma elu, paberraha on raske müüa. Usalda paberi asemel metallist? Noh, paberraha tegelikult alguses lihtsalt kujutis kulda. Sest näiteks USA dollar oli algselt vaid "kuld sertifikaat", mis on paberile öeldes sa ise mõned kullast, mis istub võlvkelder riigikassa. Teisisõnu, inimesed kunagi usaldada paberraha, nad usaldavad valitsust hoidke kuld neile.

Aja möödudes ja USA on alates mahajäetud nn "kullastandard" 70ndatel ja täna USA dollar on tegelikult "fiat" raha. "Fiat" on ladinakeelne sõna "peab olema", mis on üks viis öelda "unustada kuld, olgem kõik lihtsalt nõus, et see raamat on väärt midagi, ok?" Ja see ilmselt töötab, sest me oleme kõik kasutades fiat raha nendel päevadel ja me ei pea olema "kõva valuuta" või "materiaalse raha". Paberraha on mõned eelised ja puudused. Suurim puudus on, et paber on lihtne võltsida midagi, mis on praktiliselt võimatu kullaga. Peaaegu igaüks saab lihtsalt printida paberi kodus. Aga seal peab olema eeliseid, mis muudavad väärt seda vaeva, eks? Fiat raha on tegelikult vormis digitization- mis on, me tegeleme numbrid, mitte metall. See muudab raha palju lihtsam loota, hallata ja liikuda. Tegelikult enamik raha nendel päevadel on tegelikult lihtsalt numbrid arvutid, uskuge või mitte.

Vanus digitaalse raha

Oota, nii et kui raha täna on digitaalne, kuidas see isegi toimib? Ma mõtlen, kas mul on fail, mis tähistab dollar, mis on mind peatada kopeerimist see miljon korda ja võttes miljon dollarit? Seda nimetatakse "double kulutada probleem". Lahendus, pangad kasutavad täna on "tsentraliseeritud" lahendus - nad hoiavad pearaamatu oma arvutisse, mis jälgib, kes omab mida. Igaühel on konto ja selle pearaamatu hoiab ühtivad iga konto. Me kõik usalda panka ja pank usaldab oma arvuti ja nii lahendus on koondatud selle pearaamatu selles arvutis. Arvuti teadlased aga ei olnud rahul.

Bitcoin on leiutatud

Aastakümneid hiljem aastal 2008, anonüümne uurija avaldab dokument, mis kirjeldab, kuidas seda probleemi lahendada ilma tsentraliseeritud solution- mis on ilma panka. Ta nimetas seda "Bitcoin" ja läks kirjeldada, kuidas saate teha pearaamatus et ei saa tugineda ühe konkreetse panga - see on detsentraliseeritud lahenduse. See võib tunduda segane, või parimal meeldib ulme. Kuidas midagi töö, kui see on detsentraliseeritud? Sa tegelikult juba tead vastust sellele, mida kasutate detsentraliseeritud lahenduse kohe vaadata seda videot: internet.

Mõtle sellele: keegi omab internetis. See on kõige suur ja võimas võrgustik, mis inimestel on kunagi loodud - kuid puudub "Internet, inc." - nii et see on detsentraliseeritud. Palju üksikisikute ja eraettevõtjatel ehitada infrastruktuuri internet, kogu ettevõtet ja piiri ja isegi ideoloogiaid, ja see toimib - palju tänu tulunduslikkusega ja majanduslikke huve. Nii et kui internet decentralizes infotehnoloogia, kuidas Bitcoin detsentraliseerida raha?

Bitcoin on lihtsalt laiali pearaamatu süsteemi

Sel hetkel palju videoid hakkaks saada tehnilist ja keeruline, kuid me tahame hoida seda lihtne. Bitcoin, münte (või pigem tehingud) on kõik salvestatud pearaamatu. Seni midagi uut. Suur tegeleda Bitcoin on see, et pearaamatu on avalik ja jagada. Mitte ainult, see on ka haldab avalik. Tuhanded inimesed on koopia pearaamatu üle maailma ja igaüks saab alla laadida ja kontrollida seda pearaamatus. Bitcoin asemel kontosid, raha liigutatakse vahel aadressid - selline nagu e-posti.

Tavaliselt saavad inimesed mures, kui nad kuulevad sellest pearaamatu on avalik. Kas see ei ole privaatsuse probleem? Nagu enamik privaatsuse küsimusi, see on keeruline. Mis iganes olete kuulnud Bitcoin - see ei ole tegelikult oma olemuselt anonüümne või tuvastatav. Me puudutada seda hiljem video.

OK, võibolla see ei ole anonüümne või midagi, kuid ei ole seda turvalisuse probleem? Noh, kui sa arvad, et see ei ole turvalisuse probleem. Kui te arvate, et see avalik pearaamatu on lihtne häkkida, proovige ette kujutada häkkimine inglise keeles - saab ilmselt sissemurdmist Oxford Dictionary arvutid ja muuta mõned mõisted, kuid see ei oleks suur probleem. Seal on palju koopiaid sõnastikud üle kogu maailma - sa ei saa petta kõiki, häkkimine ainult mõned koopiad. Bitcoin, sõnastikust, mis aitab igaühel jääda samal lehel on pearaamatu ja see pearaamatu nimetatakse "Blockchain".

Nüüd, kui me aru, kuidas Bitcoin on digitaalne, ja kuidas Bitcoin on detsentraliseeritud, saame vastata küsimusele "Mis on Bitcoin?" See on esimene detsentraliseeritud digitaalse valuuta.

Mis Bitcoin tähendab maailma?

Kuid mida see kõik oluline? Kas Bitcoin muutu maailmas? See on küsimus, mida me sooviksime kõik teame, eh? Noh, olgem kõigepealt seda, et Bitcoin on mittegeograafilistele. Kui majanduse languse või valitsused muuta, Bitcoin ei mõjuta nagu käibevaluutasid. Samuti on palju internet sõbralik, mis tähendab, online kaubandus võib parandada. Aga suurimad võitjad siin on ilmselt miljardeid inimesi kogu Aasias ja Aafrikas ja mujal, et on internetiühendus, kuid on jube pangad.

Ma mõtlen, mu pank võin oste ja saata raha üle maailma, kuigi see on tõesti aeglane ja üsna kallis. Aga Kenya, nad kasutavad mobiiltelefoni minutil raha, nad ostavad toidukaubad eetriaega. Argentina inimest vahetada raha mustal turul, sest inflatsiooni, mis muudab võimatuks säästa raha mustadeks päevadeks või pensionile. Mittegeograafilised, globaalse raha on täpselt, mida need inimesed vajavad - see toimib isegi siis, kui teie valitsus või pangad ei tööta.

Muidugi Bitcoin on mitte ainult pakuvad majanduslikku alternatiivi, vaid ka tehnilist lahendust. Lõppude lõpuks, Dollars täna on numbrid arvutisse, mis esindavad numbrid paberil mis kujutamiseks kasutatakse raske metall, vastavalt seaduste kirjutatud sadu aastaid tagasi. Bitcoin sündis 21. Sajandil, mis on põhjus, miks see on võimalik teha palju asju, mis teevad inimesed kutsuvad seda "smart-money". Samal põhjusel telefonid täna nimetatakse "nutitelefonid", sest neil on rohkem funktsioone kui mobiiltelefonides alates kümme aastat tagasi. Me ei hakka üksikasju, kuid Bitcoin on mõned lisafunktsioonid, et te ei saa vana raha, et meil on täna (asjad nagu värvilised mündid, smart lepingute ja multisig).

Kes võtab Bitcoin?

Muidugi, ettevõtted on hakanud seda vastu kogu maailmas, mõned suured nimed sisaldavad Microsoft ja TigerDirect ja terve hulk lennufirmad. Seal on veebilehed, mis aitavad teil leida Bitcoin aktsepteeriv ettevõtetele. Tegelikult sain Palk Bitcoin üle aasta - ja seal on palju inimesi, pakkudes professionaalsete teenuste eest Bitcoin.

Mõju Bitcoin on ilmselt raske mõõta. Tegelikult on kogu tööstusharu, uurimisvaldkonnad ja esmatasandi liikumistega kasvab - nagu oli siis, kui juhid AOL ja noored üliõpilased olid kõik üritavad selgitada inimestele, mis on see "internet asi" tagasi 90ndatel.

Nii et ma loodan, et sa nautisin meie kõige esimene väljaanne BWBT ja ma ei saa oodata, et näha teid meie järgmise video. Kui sul on veel küsimusi või kommentaare video julgelt jätta neid kommentaar allpool. Bye nüüd!

Seotud uudised


Post Bitcoin

Bitcoin Mainstream 1. osast: Šveitsi Bitcoini uurimuslik raamat

Post Bitcoin

Minu esimene Bitcoin: anekdoot vabatahtliku vahetuse kohta

Post Bitcoin

Bitcoin Mining: algaja juhend

Post Bitcoin

Bitcoin USA dollari (dollari) vastu Goldi vastu: mis on parem investeering?

Post Bitcoin

Bitcoini kasvav aktsepteerimine: 6 viisi BTC kasutamiseks

Post Bitcoin

Bitcoini hindade analüüs: külgne tegevus jätkub

Post Bitcoin

Bitcoin Value: Raha iseloom ja päritolu

Post Bitcoin

Bitcoin Block Size Economics ja Gavin Andresen

Post Bitcoin

Alibaba IPO vastutab Bitcoini Crashi eest!

Post Bitcoin

Bitcoin Arbitrage Võimalused: lühike juhend

Post Bitcoin

Bitcoin Hind otsib endiselt uut põrandat pärast EBA aruannet

Post Bitcoin

Suured valitsused purustavad bitcoini, kuid ei tapa seda - Forbes