Kas Bitcoin on ohutu? Jah. See on sina, millest ma pole kindel | Estonian.lamareschale.org

Kas Bitcoin on ohutu? Jah. See on sina, millest ma pole kindel

Kas Bitcoin on ohutu? Jah. See on sina, millest ma pole kindel

Ma arvan, et üks top küsimustele saan küsis uued lugejad on "Kas Bitcoin ohutu?". Inimesed, kes ei saa aru Bitcoin kipuvad arvan, et see ei ole ohutu, sest nad kuulevad igasuguseid lugusid varguse ja pettuse ja eeldada, et sa lihtsalt ei saa panna oma usaldus Bitcoin. Asi on selles, et enamik neist lugudest see on Bitcoin omanik, mis lõi probleem ja mitte Bitcoin ise.

"Ma kuulsin, et paljud inimesed kaotasid raha, kui MT.Gox maksejõuetuse" 

Tõsi, kui MT.Gox suletud kauplus käesoleva aasta alguses ümber 850,000 Bitcoins olid "kadunud" (peaaegu $ 480,000,000 juures antud kuupäeva vahetuskursi). Paljud inimesed kaotasid palju raha. Aga see ei ole tingitud Bitcoin, mis on tingitud:

  1. Hoolimatus haldamise vahendite MT.Gox
  2. Inimesed lahkuvad Bitcoins on vahetada asemel äravõtmise neid oma rahakoti

Räägime nende 2 küsimusi. Esimene võib juhtuda igal korporatsioon, isegi Lehman Brothers pankrotti läks ja keegi nägi, et tulevad. See ei ole isegi kaudselt seotud Bitcoin. Teine on tingitud inimeste laiskust rääkida meetmeid.
Mäletan, et umbes 3 kuud enne MT.Gox varises oli kirjutatud üle kogu seina. Inimesed karjusid läbi foorumeid "Ärge jätke oma raha MT.Gox või mis tahes vahetamise et asi". Kui raha on jäänud vahetada sul pole kontrolli selle üle.

 "Hmmm... OK, aga ülepäeviti kuulen teise vahetuse saada häkkinud"

Nii on see Bitcoin süü või veebilehe omaniku süü, kes ei pane piisavalt turvameetmeid oma saidil. Rahasumma varastatud pangakontode oli hinnanguliselt $ 1 miljard 2013 ja see pole isegi seotud Bitcoin. Sa pead veenduge, et sait, salvestada või vahetada oma Bitcoins viskasin on piisavalt usaldusväärne.

Kuidas te seda teete? Üks võimalus oleks otsida ala nimi + sõna "kommentaarid" Google. Rohkem usaldusväärne viis oleks otsida saidi nime BitcoinTalk- vanim ja suurim Bitcoin foorum täna. Ka siis, kui see on esimene kord, töötavad saidi ei pane palju raha ta - vaadake see töötab väikestes kogustes. Aga kõige tähtsam on meeles pidada, et oma rahakoti on oma "safe haven" - kui teie Bitcoins on seal keegi ei saa puudutada neid nii neid liigutada tagasi oma rahakoti niipea kui on võimalus.

"Aga isegi inimeste rahakotis saada häkkinud!"

Jah sul on õigus, isegi kinni rahakoti klientidele nagu Blockchain.info saada häkkinud aeg-ajalt. See ikka ei tähenda, et Bitcoin kui makseviisi või protokoll ei ole turvaline. On mitmeid turvalisuse measureyou saab ja tuleb võtta, et kaitsta oma rahakoti. Suure raha kaasneb suur vastutus - Ma arvan, et see on lihtsalt üks asi, peate tegelema nüüd, et sa ei pea maksma kõik need ebamõistlikult komisjonitasu oma panka.

Mõned sammud ma soovitan võttes kasutate 2 teguri autentimise ja liigub oma Bitcoins et külmhoone (kasutades paberi walletor TREZOR). 2 Factor Authentication (mõnikord nimetatakse 2FA) on, kui teil on vaja täiendavat kujul kinnitamiseks oma kontole juurde pääseda (nt sisestades koodi, mis saadetakse Teie mobiiltelefonile).

Üks viimane asi, mida tasub otsida on petmiskatsed. On palju neid läheb umbes viimase paari kuu jooksul ja sa pead veenduge, et kui keegi soovib mingit teavet e-posti teel või veebilehel ta on tegelikult kes sa arvad, et ta on ja mitte petis.

"Kui ma kaotan oma Bitcoin rahakoti Ma ei saa mu Bitcoins tagasi"

Sa mõtled, kui sa kaotad seadme olid oma isiklikud võtmed on salvestatud? Nagu mees, kes läbi kaugusel $ 9 millionin Bitcoins? Sa oled täiesti õige. Aga kui sa varundada walletregularly ja hoida backup mõnes teises seadmes kui oma rahakoti (näiteks mälupulk) - teil on alati võimalik taastada oma kaotatud Bitcoins isegi kui esmane rahakoti visatakse ära.

"Bitcoin on vaid Ponzi skeemi"

See on üks argument, et ma ei saa tegelikult vastuolus. Mitte sellepärast, et see on tõsi, kuid kuna see on lihtsalt teadmatusest tulenevad ja kes väidab seda selgelt ei võtnud aega, et harida ennast kohta, mida Bitcoin on. See on nagu ma näitan sulle maja ja sa ütled, et see on auto, mitte maja. Tõsi on olnud palju Ponzi schemesthat kasutada Bitcoin kui vahendit, ent seal on võrdses koguses skeemid, kasutades USA dollar või mõni muu valuuta selles küsimuses. Isegi USA kongresmen Jared Polis saysthat kui me keelata Bitcoin, olgem keelata dollar bill liiga.

Nii et jah Bitcoin on sama ohutu kui mistahes muus valuutas kui mitte turvalisemaks

Muidugi Bitcoin on oma riskid, nagu 51% attacksor kõikumisi vahetuskurss aga ma ei ole veel näinud ühtegi konkreetset väidet vastu Bitcoin protokoll on ohtlikud if ma olen eksinud sellest sa oled teretulnud jätta oma tõendid oma kommentaarides allpool. Bitcoin võib olla vigu hetkel, kuid turvalisus ei ole üks neist.

Seotud uudised


Post Bitcoin

BitPay Releases Copay: Multi-Sig Bitcoin Rahakott Gruppidele

Post Bitcoin

Kuidas kasutada oma Bitcoin rahakott vaba müntide hankimiseks

Post Bitcoin

Bitcoini põhitõed selgitasid: BTC MNOsid

Post Bitcoin

Bitcoin ajakirjanikud # 2: tahtluse mõju bitcoini omandi eetikale

Post Bitcoin

Twitch.tv alustas abonementidele Bitcoini aktsepteerimist

Post Bitcoin

Vähktõvega seotud patsiendid on sunnitud narkootikumide ostmiseks kasutama Bitcoinil põhinevaid ebaseaduslikke veebiturgusid

Post Bitcoin

Google, Yahoo Lisa Bitcoin Hinnad Financial Index!

Post Bitcoin

Bitteni vastu Btc-e vastu võitlemine Coinbase - parim koht Bitcoinide ostmiseks

Post Bitcoin

Bitcoin on lummatus, mis vallutas maailma - Atlandi ookeani

Post Bitcoin

Mis on parim Bitcoini makseprotsessor? Cointi või BitPay?

Post Bitcoin

Bitcoini põhitõed selgitasid: BTCi IJKd

Post Bitcoin

Bitcoin Hinnatõus ja Miks Sa ei peaks hoolt kandma