Bitcoin Whiteboard teisipäev - Mis on bitcoini kaevandamine? | Estonian.lamareschale.org

Bitcoin Whiteboard teisipäev - Mis on bitcoini kaevandamine?

Bitcoin Whiteboard teisipäev - Mis on bitcoini kaevandamine?

Iga paari nädala tagant me läheme saata teile lahe uus video, nagu see üks, mis selgitab mõningaid põhimõisteid umbes Bitcoin. Sel moel saab õppida Bitcoin ise või edastada need videod sõpradele või pereliikmetele, kellel on küsimusi.

Ja tänane teema: Bitcoin Mining. Sul on ilmselt kuulnud, et Bitcoins on "loodud", kasutades väga võimsaid arvuteid lahendamisel väga keeruline matemaatiline võrrandid. Samuti võite kuulnud, et Bitcoin on arvutite võrgule, mis hoiab "Blockchain". Täna me ei kavatse rääkida kõike seda ja palju muud. Nagu tavaliselt, ma lähen hoida lihtne ja arusaadav.

Bitcoin Blockchain on avalik pearaamatu mis on selline nagu "ajaloo raamat Bitcoin tehingud". Iga Bitcoin tehingu kunagi tehtud, kuna Bitcoin hakkas tegutsema on kirjutatud ja dokumenteeritud ta.

See ajalugu on väga oluline - sest see näitab täpselt, kui palju Bitcoins iga "Bitcoin konto" või aadress omab. Usaldades seda pearaamatus teebki Bitcoin tööd. Nüüd mäletan, Bitcoin ei ole keskasutus, mida saab kinnitada selle ajaloo raamat, mis tähendab, et igaüks võib kirjutada.

Niisiis, kuidas sa saad olla usaldusväärne ajalooraamatu, et igaüks võib kirjutada ja keegi kiidab? See võib kaasa tuua palju erinevaid versioone selle raamatu ja me ei saanud teada, mis on õige.

Võibolla me peame mingi hääletamise süsteemi veenduda, et me kõik oleme nõus "õige" versiooni ajalooraamatu, ja veenduge, et halvad inimesed ei saa kasumit, põhjustades segadust. Aga hääletamise süsteemid on tingimata tuvastatavad ja tsentraliseeritud - seal peab olema keskne asutus, mis kasutab identifitseerimise ja määrab, kes on õigus hääletada. See ei saa olla tegu Bitcoin sest punkt eemaldab keskasutuse.

Nii et see hääletamise süsteem vajab võimaldab igaühel osaleda, kuid siiski eemale peletama sulid ja muud pahatahtlikel.

Selleks Bitcoin kaevandamise kasutatakse. Lühidalt on Bitcoin protokolli toetused uus Bitcoins iga kord, kui keegi lisab uue lehekülje tehingute ajaloo raamat - tuntud ka kui lisate plokk Blockchain. Kuid see eeldab, et sa investeerida arvutusvõimsust seda teha. Oota mida? Mida ma mõtlen "arvutusvõimsust" ja miks seda vaja on?

Seal on matemaatiline võimalus tõestada, et sa võtsid andmeid, nagu leht ajalooõpikust ja jooksis mõned arvutused ta. See tõestatav arvutusvõimsust maksab aega ja elektrit - see on raha. Protokoll ütleb, et kui on kaks vastandlikku versiooni Blockchain, üks kõige arvutusvõimsust "võitu".

Panna see muul viisil, reeglid on selline: see maksab teile raha kirjutada uue lehekülje ajaloos raamat. Kui kõik on nõus, et lisada oma lehekülje ajalooraamatu siis saad maksta oma töö. Aga kui nad ei ole nõus, et lisada lehele, siis sa lihtsalt raisatud raha kirjutada. See tagab, et kõik kirjutamise ajalooraamatu proovida väga raske omavahel kokku leppima, et ei raiska raha ja hoiab sulid ära, sest see on lihtsalt liiga kallis üles kirjutama võlts versioone, mis visatakse välja niikuinii. See on sisuliselt mida Bitcoin kaevandamise on.

See võib tunduda imelik, kuidas probleemi lahendada, kuid tegelikult see teeb palju mõistust. Kaevurid on investeerida raha kaevandamise omamoodi tagatised ning nad saavad oma raha tagasi Bitcoins kui nende kaevandamise oli hea võrku. Kuna kaevurite makstakse äsja välja bitcoins, see on omamoodi kulu, et kõik Bitcoin omanikud maksma kujul inflatsiooni et tagada võrgu ja veenduda ajaloo raamat on täpne. See mudel lahendab kaks probleemi: see decentralizes usalduse pearaamatus et me ei pea keskasutuse, ja see võimaldab ka protokolli üsna luua ja levitada kõik bitcoins et vaja on olemas, selle asemel, et neid kõiki läheb leiutaja.

Üks põhilisi üürnike Bitcoin on, kuidas mündid on loodud. Taas nad ei ole loodud korraga leiutaja - et oleks ebaõiglane. Pigem nad on loodud aja jooksul aeglaselt, makstakse kõigile neile, kes osaleda töötlemise plokid tehingute ja nende lisamist Blockchain. Määr ja piir mündid loodud on eelnevalt selgelt määratletud: 50 münti plokk tehinguid, mis lisatakse blockchain (mis võtab umbes 10 minutit).
See number väheneb poole võrra iga 210.000 plokid (umbes 4 aastat), kokku piiri 21 miljonit münti. See kõik on väga meelevaldne, tegelik arv ise ei ole oluline palju, kui nad on eelnevalt kokku lepitud ja luua võrdseid kõigile. Oluline on, et arvutused, et kaevurite ei on isereguleeruv säilitada seda määra ühe kvartali kohta kümme minutit, ükskõik kui palju kaevurite on.

Võite ju arvata, et kaevurid on kogu võim kontrolli Bitcoin sest nad kirjutavad ajalugu, kuid tõde on palju rohkem nüansse. Tegelikult iga kord, kui kasutate Bitcoin rahakoti loed läbi kogu Blockchain ja kontrollib kogu teavet, sealhulgas krüptograafia, arvutusvõimsust ja kõige olulisem, uute Bitcoins.

Nii et miks ei sa loed ajaloo raamat hoida kaevurite õiglane? Noh, kui midagi on kohatu või ebaseadusliku sa Toss välja ja leida versioon Blockchain mis ei järgi reegleid. See oleks laastav kaevurite sest see maksab neile palju raha, et kirjutada, et versioon. See võib tõesti miks kaevurite järgima reegleid: see on tõesti lihtne lihtsalt kustutada oma raske töö kasuks kaevur, kes ei riku reegleid. Need reeglid on tuntud kui "protokoll" ja nad töötavad, sest inimesed nõus neile ja seejärel vaadake neid.

Ja nii on kontrolli ja tasakaalu süsteemis tuntakse Bitcoin. Muidugi, edasi uurida neid asju nüansirikkam ja keerukas süsteem muutub. Kui olete huvitatud rohkem teooria ja võimalikke probleeme selle süsteemiga, on palju lugeda üles.

Ja suur küsimus, et paljud inimesed ei tea: ma peaksin kaevandamine Bitcoins?

Lubage mul lihtsalt kiiresti saada lihtne lühike vastus välja nii: te ilmselt ei tohiks kaevandamine Bitcoins. See ei ole kuidagi "vaba raha" või mis tahes vormis tagatud kasumi. Aga kui sa oled ikka uudishimulik, heitkem pilk kaevurit.

Kaevandaja on arvuti mingisugune, mis töötab kaevandamise algoritm ja teeb tegeliku kaevandamise, kuid isik, kes omab arvuti ka kaevur. Kui te kuulete sõna kaevur võib see tähendada, arvuti või isik või mõlemat, sõltuvalt kontekstist.

Mis siis kaevur teha? Noh, kaevurite võtta tehingute, mida ei ole veel töötlemata ja panna neid koos ploki - see on uue lehekülje lisame ajalugu raamat. Mäleta me ütlesime see nõuab arvutusvõimsust? Kaevurite peab kulgema mõned arvutused selle ploki ja need arvutused on raskusi, mis võtab aega. See probleem on isereguleeriv et plokid on lõpetatud üks kord iga kümne minuti keskmiselt, kuid see on üsna juhuslikult.

Ja nii juhtub on omamoodi loterii, kus kõik kaevurid üritavad täita neid arvutusi, kuni üks neist õnnestub. Üks, mis õnnestub saab "tasu" uute müntide antud protokolli. Iga kord, kui plokk tehingute valmimist ning lisatakse ahela kõik kaevurid alustada tööd järgmise ploki. Muidugi, seda kiiremini arvuti on, seda tõenäolisemalt olete lahendada arvutused esimene. Kuid pidage meeles, sa ainult saada mõned piiratud kogus Bitcoins ploki kohta nii, et see ei ole väärt investeerides kõik arvutid maailma lihtsalt lahendada see algoritm.

Kokkuvõttes Bitcoin protokolli maksab inimesi investeerima arvutusvõimsust on Blockchain, kuid lubab mingit kasumit. Mining on nullsumma mäng, mis on öelda, et iga isik, kes kasumit on isik, kes kandis kahju - vahetuskurss kasumid ja kahjumid vaatamata. Ja nii, sest see nullsumma mäng, kui olete kaaluvad muutub kaevur ja osta kaevandamise seadmed, pead olema parem kui konkurents ja mis nõuab palju uuringuid ja ressursse.

Juba järgmisel päeval, kui Bitcoin oli praktiliselt ennekuulmatu seal oli nii vähe kaevurite et raskusi oli sedavõrd väike, et need vähesed inimesed saavad leida ploki üks kord iga kümne minuti keskmiselt. Ja nii nad kasutasid oma sülearvutid ja lauaarvutid kaevanduse bitcoins. Keegi tegi seda konkurentsivõimeliselt, sest Bitcoins olid väärtusetud toona. Siiski, nagu vahetuskursi Bitcoin hakkas kasvama, teised inimesed aru, et nad saavad kaevandada Bitcoins ja müüvad neid kasumit. Rohkem kaevurite liitus poole ja raske reguleerida ise ja teha seda raskem leida plokid. Nii nagu Bitcoin võrgu saanud rohkem kaevandamise võimsus, raskus kasvas tugevamaks ja keskmine aeg 10 minutit vahel leida plokid jäi.

Iga plokk tasu oli nüüd rohkem väärt ja seal oli rohkem inimesi konkureerivad. Nii nagu kaevur, leiad end leida vähem ja vähem plokke, kuid iga plokk oli väärt rohkem ja rohkem. Nii et selle asemel püsiv äri, kus nad saavad makstud veidi kord päevas, kaevurite mängisid omamoodi loterii, kus nad saavad makstud palju kui nad said õnn leida blokeerida.

Ärivaistu inimesed eelistavad kindla sissetuleku üle loteriipileteid, ja nii nad tulid välja idee: kaevandamine basseinid. Rühm kaevurite banded koos leida plokid, ja kui üks neist leidis blokaad, nad lahku tasu kõigiga kaevandamise bassein. Nad tõhusalt saada sama kasumit, kuid see on palju kindlam ja vähem juhuslikult.

Samal ajal inimesed aru, et kiiremini arvutid tooks kaasa rohkem Bitcoins kui aeglasematel arvutitel. Selle asemel, et kasutada tavalist arvuti protsessorid, inimesed hakkasid kasutama graafikakaardi töötlejate ja FPGA, kõik selleks, et saada võimsam kaevandamise võimalusi.

Aga muidugi raskusi jätkuvalt kohaneda nende töötlejate samuti ja nii ASIC kaevurite sündisid. ASIC tähistab Application Specific Integrated Circuit. Need on arvutid, mis on spetsiaalselt minu Bitcoins ja nad on palju parem seda. Täna kasumlik Bitcoin kaevandamise tehakse ainult ASIC kaevurit.

Pea meeles, et protokolli ikkagi tekitab bitcoins samas tempos ja see on ikka nullsumma mäng, nii kiiremini arvutid saavad suurema osa kooki ja aeglasematel arvutitel saavad väiksema osa, kuid suurus kook ei muutuda.

Tasub märkimist, et filmimine see video on trendikas kuulda pakkumised "cloud kaevandamise". See tähendab, et selle asemel et osta kaevur ja töötab ise te rendi kaevandamise võimu ettevõtted, kes väidavad, et ise suur kaevandamise talud ja tahavad mitmekesistada oma tuluallikaid.

Kuigi see võib teoreetiliselt olla odavam ja efektiivsem, palju need teenused on üsna varjuline ja see on väga raske kindlaks teha, et saada teenuse maksad. Kui te ei ole ekspert, hea rusikareegel on olla skeptiline nende teenuste.

Bitcoin kaevandamise on väga tehniline valdkonnas ja väga konkurentsivõimeline tööstus. Leiutaja Bitcoin suutnud kujundada süsteem, mis annab kõigile võrdsed võimalused osaleda iga sammul, ja see on, mida on nii uuenduslik umbes Bitcoin. Kuid mõned inimesed usuvad, et Bitcoin kaevandamise on halb, sest see on raiskamine elektrit.

Nüüd on need väga keeruliste süsteemide nii et ma ei väida, et vastust teada, kuid pean seda: ei kasuta kaevandamise nõuab kasutades süsteemid, mis toetuvad keskasutuste ja usaldust. Seal on palju seotud kulud traditsiooniliste finantsteenuste, nagu vastaspoole riski ja kõik infrastruktuuri nagu kinnisvara, hoonete, inimeste teenuste ja muidugi miljoneid arvuteid, mida on vaja niikuinii.

Bitcoin ei ole magic, ja see ei eemalda neid kulusid, nad on lihtsalt erinevad kulud erinevat süsteemi. Kulud kaevandamise on loomise kulud selline süsteem ilma usaldusväärsete keskasutuse.

Igatahes see on meie teine ​​väljaanne Bitcoin tahvel teisipäeval ja ma ei saa oodata, et näha teid meie järgmise video. Kui sul on veel küsimusi või kommentaare video julgelt jätta neid kommentaar allpool. Bye nüüd!

Seotud uudised


Post Bitcoin

27. aprill 2015

Post Bitcoin

Bitcoini päevane aruanne: Canabis Road Hacked, Korbit tõuseb $ 3M, Bitcoin kulu PAC ja palju muud

Post Bitcoin

Arbitrage bitcoin - kuidas ma jõudnud 12,12% ROI 1 tund

Post Bitcoin

Bitcoini tulevik on hele: hinnatõus ja evolutsioon

Post Bitcoin

Bitcoin Mining võib tulusam varsti minna

Post Bitcoin

Bitcoin segajad ja Adblockers

Post Bitcoin

2018. aasta prognoosid: Bitcoin Will Crash - CTech

Post Bitcoin

Bitcoini igapäevane aruanne: Rumeenia Bitcoini sihtasutus, Dominikaani populatsioon, kes kogub bitsütot ja palju muud

Post Bitcoin

7 Online-ettevõtted, kes praegu kiidab Bitcoini heaks

Post Bitcoin

Bitteni vastu Btc-e vastu võitlemine Coinbase - parim koht Bitcoinide ostmiseks

Post Bitcoin

3 ohutud viisid turvaliselt bitcoiinide salvestamiseks

Post Bitcoin

Nõuetekohane bitcoini hindade analüüs: sissejuhatus USD-s BTC-i hindamisse