Kuidas Bitcoin töötab | Estonian.lamareschale.org

Kuidas Bitcoin töötab

Kuidas Bitcoin töötab

Märkus: te pigem videote asemel lugemine hunnik teksti? Tutvuge Top Viis selgitavaid videoid Bitcoin (Fast) või isegi rohkem üksikasju, Best Tehnilised videod, kuidas Bitcoin tööd.

Muide Bitcoin toimib on see, mida eristab teda kõigist teistest maksesüsteemid ja valuutad. Bitcoin on tarkvara, mis jälgib ja kontrollib tehinguid avaliku pearaamatu üle peer-to-peer võrgu. Operatsioonide ja sellega seotud andmed Bitcoin on detsentraliseeritud, st nad ei ole läbi viinud või salvestatud ühe asukohta. Selle asemel Bitcoin võrgu koosneb arvuteid üle maailma, mis automaatselt salvestada ja edastada Bitcoin andmeid omavahel. Arvutid "omanikud vabatahtlikult otsustavad kasutada ja käivitada Bitcoin tarkvara. Igaüks võib kasutada ja joosta Bitcoin tarkvara.

Detsentraliseerimine on üks peamisi funktsioone, mis muudab Bitcoin erakordne: see on väga raske iga üksiku isiku või asutuse kontrolli Bitcoin.

Tl; dr; Keegi kontrollib Bitcoin. See töötab inimeste arvutites üle kogu maailma.

Kui bitcoins olemas

Bitcoin on täiesti digitaalne ja puudub füüsiline kohalolek. Ja Bitcoins ei eksisteeri eraldi failidena arvutis, kas. Näiteks, sa ei saa laadida Bitcoin. Selle asemel, bitcoins esindavad kanded avaliku pearaamatu nimetatakse blockchain.

Blockchain on põhituum andmed Bitcoin: andmebaasi iga Bitcoin tehingu kunagi tehtud. Arvutite Bitcoin võrgu rekord tehingute blockchain aja jooksul ja edastama teistesse arvutitesse. Summad nende tehingute summad on see, mis määrab tasakaalu iga Bitcoin kasutaja.

Bitcoins ei füüsiliselt tagatud kulla, dollarit, merekarbid või pomme.

Tl; dr; Bitcoins on vaid kandeid suur pearaamatu. Igaühel võrgus on koopia pearaamatu ja seda nimetatakse blockchain.

Kuidas ise bitcoins

Selleks, et keegi on Bitcoin tasakaalu suurem kui null, nad peavad olema saaja vähemalt üks tehingu salvestatud blockchain. Iga saaja tehingu kordumatu Bitcoin aadress. Aadressid on esindatud rühma tähtede ja numbrite vahel 27-34 tähemärki, et otsida midagi sellist:

12pL6SzSBbFoQLXqhGyu5gkB7p1qoqHkDf

Et omada bitcoins, pead vähemalt ühe Bitcoin aadress.

Tl; dr; Inimesed saavad ja saata bitcoins aadressidele (nagu e-post). Nad kamp juhuslikult tähti ja numbreid.

Kui Bitcoin aadressid pärit

Bitcoin aadressid juhuslikult genereeritud Bitcoin tarkvara arvutis töötavad. Ei Bitcoin võrgu või muu isik või isik on pöördunud või kaasatud luua uus Bitcoin aadress. Protsess on täiesti privaatne.

Bitcoin aadressid on tasuta luua. Ei ole piiratud, kui palju Bitcoin aadressid sul võib olla. Nad ei sidunud oma identiteeti, ja sa ei ei pea esitama kasutajanimi, e-posti aadress või telefoninumber, et saada Bitcoin aadress.

Aga seal on rohkem oma Bitcoin aadress kui lihtsalt selle grupi tähti ja numbreid. Bitcoin aadress on tegelikult saadud kaks väga suurt juhuslikult genereeritud numbrid: privaatne keyand avaliku võtme. Iga Bitcoin tegeleda loote, privaatne võti juhuslikult genereeritud Bitcoin tarkvara arvutisse või seadmesse. Siis matemaatilise protsessi kasutatakse, et luua avaliku võtme privaatvõti. Koos need kaks tükki andmed moodustavad krüptograafilise võtme paari. Teie Bitcoin aadress on kujutatud lihtsustatult, et avalik võti.

Võite ohutult jagada oma Bitcoin aadress teistega, kui soovite neid teile saata bitcoins. Aga see on privaatvõti peaks alati olema salastatud. Selle tõendamiseks kasutatud vastutuse avaliku võtme krüptograafiline protsessi nimetatakse digitaalseks allkirjastamiseks. Igaüks, kellel on juurdepääs teie isiklikku võtit on võimalik kulutada Bitcoins seotud sinu avaliku võtmega ja Bitcoin aadress. Kõik avaliku ja erasektori võtmed olete loodud on arvutisse salvestatud spetsiaalsesse faili nimega Bitcoin rahakott.

Privaatvõti on ainus asi, mida saab kasutada kulutada ja tõestada omandiõigus bitcoins kuuluv seotud Bitcoin aadress. Kui privaatvõti kunagi kadunud, kõik bitcoins loetletud kuuluvad Bitcoin aadressi ei saa kulutada. Samamoodi kui privaatvõti on varastatud, varas võib võtta oma valdusse kõik bitcoins kuuluvad aadress saates neile oma aadressi.

Kui soovite, et keegi teile saata bitcoins, siis anda neile Bitcoin tegeleda olete loodud ja nad saadavad välja uue tehingu nimetades oma aadressi saatja ja oma aadressi saaja.

Tl; dr A Bitcoin aadress (aka avalik võti) pärineb privaatvõti nad spetsiaalselt ühendatud kasutades matemaatika. Privaatvõtit kasutatakse kulutada bitcoins.

Kuidas blockchain tööd

Iga arvuti, mis osaleb Bitcoin võrgu (nagu täielik sõlme) kauplustes ja säilitab koopia blockchain. Kui kasutaja veedab oma bitcoins nad eetrisse tehingu võrku ja muude sõlmede (nn kaevurite) kogub, kontrollib ja salvestada uue tehinguid blockchain. Need uued uuendused blockchain on grupeeritud ja säilitatakse patakas andmed tuntakse blokeerida. Uus plokk teatas ülejäänud võrgu nii, et kõik teised sõlmed võivad uuendada oma koopia blockchain uusima plokk tehinguid.

Kõik plokid blockchain hoitakse selleks vanimast uusima. Ainult uued plokid lisatakse blockchain ja olemasolevate plokkide ei saa muuta. See on jõustatud krüpteerimistehnikaid segamist: kõik uued klotsid peavad sisaldama räsi väärtus, mis on arvutatud viimase ploki blockchain. Räsi väärtus viited ja tõestab, et uus plokk olemas kohe pärast tema eelneva blokeerida. Iga muudatus eelneva ploki oleks ettearvamatult muuta viitamine hash väärtused kõik järgnevad plokid. Seda tehnikat hoiab järjekorras blockchain ja takistab omavolilise olemasolevate plokkide.

Aga kuidas kogu võrgu sünkroonida ja kokku leppida, milliseid tehinguid peaks lisatakse blockchain?

Mis takistab ebaaus kasutajaid teha uusi bitcoins välja "õhust"?

Või kulutuste bitcoins rohkem kui üks kord, või isegi bitcoins nad ei oma?

Bitcoin lahendab neid probleeme avaliku võtme krüptograafia ja mõiste nimega proof-of-töö.

Tl; dr; Tehingud blockchain hoitakse tükkideks nimetatakse plokid. Iga plokk on omavahel seotud, et kasutades krüptograafia.

Miks teisi inimesi ei saa veeta oma bitcoins

Nagu eespool mainitud, iga Bitcoin aadress on avaliku võtme osa krüptograafilise võtmepaari. Teine osa võtmepaari isiklikku võtit, mida on kasutatud tõestada omandiõigus bitcoins.

Kui bitcoins on kulutatud tehingu tehingu digitaalselt allkirjastatud saatja kasutades oma privaatvõti. Digiallkirja tõestab saatja, summa ja saaja kohta. Keegi teine ​​Bitcoin võrgu saab krüptograafiliselt kontrollida allkirja kasutades saatja avaliku võtme.

Tehingut allkiri ei saa võltsida või võltsitud, sest iga allkiri on erinev põhineb isikliku võtme ning tehingu üksikasjad. Sama kehtib ka tehingu üksikasjad - muudatuse tehingu summa, saatja aadress või saaja aadressi kehtetuks allkirjaga.

Ainult privaatvõti seotud Bitcoin aadress saab luua kehtiv digitaalallkiri selle konkreetse Bitcoin aadress.

Kui tehing ei ole kehtivat kontrollitavad allkirja, siis on tagasi lükatud ja eirab sõlmede Bitcoin võrgu. Kui uus plokk sisaldab mis tahes tehing, mis ei ole kehtiv allkiri või tehingu, mis püüab kulutada rohkem kui saatja omab, siis kogu plokk on tagasi ja ignoreerida. Sel viisil võlts tehinguid ei saa krediteerida või lisada blockchain.

Tl; dr; Bitcoins saab kulutatud kasutades omaniku isiklike võtmete sest iga tehingu peavad olema digitaalselt allkirjastatud õige privaatvõti.

Miks bitcoins ei saa meelevaldselt "valmistatud õhuke õhk"

Kõik bitcoins esineda kirjed blockchain pearaamatu. Need kirjed määratleda tehingute saatjalt vastuvõtjale. Iga saatja peab olema enne saaja olemasoleva tehingu. Teisisõnu, et veeta bitcoins, siis peab olema saanud bitcoins ja tehingute ajalugu on kontrollitav igaüks. See reegel on jõustanud kõik sõlmed võrgus iga tehingu kasutades digitaalallkirja Eespool nimetatud meetodi.

Bitcoins saab eksisteerida ainult ja kuuluma kui tehingu tulemusena.

Ainus erand saatja / saaja reegel on tehingud, mis määratlevad vastloodud bitcoins: need tehingud on saaja, kuid mitte saatja. Nad on protsessi tulemus, mida nimetatakse kaevandamise, et sisuliselt loob bitcoins "välja õhuke õhk".

Kuid protsess ei ole meelevaldne. Uus bitcoins on preemiad arvestusliku töö läbi kasutajatest kaevurit. Töö ja premeeritakse bitcoins suhtes range reeglistik määratletud Bitcoin tarkvara, sealhulgas piiranguteta arvu bitcoins mis on ja ei saa kunagi loodud.

Tl; dr; Bitcoins ei saa võltsitud kuna igaüks saab jälgida ajaloo tahes Bitcoin oma päritolu ja bitcoins saab luua ainult kaevandamise, mis nõuab palju tööd arvutitega.

Kuidas bitcoins on loodud

Bitcoins tekke kaudu protsessi nimetatakse mäetööstuses. Mining on konkurentsivõimeline kasutamine arvutusvõimsust arvutada arv, mis kuulub teatud piirides. Kehtiv number vahemikus korrigeeritakse perioodiliselt poolt Bitcoin võrgu oleks rohkem või vähem raske leida lahendus; sihtmäärale on 1 lahuse 10 minuti järel. Lahendus number ise peab olema krüptograafiliselt arvutatud ja kontrollitav põhineb viimase tehingute kogum ja viimane plokk blockchain. See muudab võimalikke lahendusi igale konkurentsi erinevad ja ettearvamatud.

Esimene kaevur avastada arv, mis vastab premeeritakse määratud summa uhiuue bitcoins (praegu 25 bitcoins), pluss viimastel tehingutasud, mis on makstud teiste inimeste saates Bitcoin võrgus. Võistlus siis kordub avastamist uue numbri.

Eeskirjade Bitcoin tarkvara perioodiliselt kohandada raskusi konkursside nii, et keskmiselt 6 võistlusi lahendada iga tund. See on võimalik piirata, kui tihti ja kuidas kergesti bitcoins saab luua: mida rohkem arvuteid, et miinide bitcoins, seda raskem võita konkurentsi ja premeerida uue bitcoins.

Lisaks summad bitcoins loodud ühe konkurentsi pooleks iga 210.000 võistlusi. On hinnatud, et see summa poole võrra 12,5 bitcoins aastaks 2016 ja 2140, summa läheb nulli ja uusi bitcoins kunagi luua uuesti. See on see, kuidas loomine bitcoins on piiratud aja jooksul, mille maksimaalne summa bitcoins et ei saa kunagi olemas ainult 21 miljonit.

Kuigi kaevandamine on, kuidas uued bitcoins on loodud, on selle peamine eesmärk on töötlemise uute tehingute lisades need blockchain. Mining on oluline, et kindlustada ja sünkroniseerimine blockchain kogu võrgu ja vastloodud bitcoins on sisuliselt premeerib neid inimesi täidab kaevandamisel.

Tl; dr;
 • Bitcoin kaevandamise on konkurentsi leida juhusliku arvu, mis vastab rangete tingimuste.

  Saad premeerida uue bitcoins kui te võita konkurentsi. See on see, kuidas kõik bitcoins on loodud.

  Tasu suurus saab lõigata pooleks iga paari aasta tagant ja seal saab ainult kunagi 21 miljonit kokku bitcoins vermitud.

  Mining mitte ainult loob bitcoins, kuid tagab ka blockchain.

Kuidas blockchain on turvatud ja sünkroniseeritud kaevandamise

Digitaalne signaturescan kontrollida summasid ja saatjad tehingute, kuid need ei takista konflikte uute tehingute et proovida kulutada sama bitcoins. Näiteks saab kasutaja eetrisse kaks erinevat kehtivaid tehinguid, et kulutada sama bitcoins, erinevate sõlmede võrgustikku. Need kaks tehingut luua konflikti võrgus: mis tehingu tuleks vastu võetud blockchain ja mis tuleb tagasi?

Seda tuntakse topelt kulu ja Bitcoin lahendab selle probleemi kasutades meetodit nimetatakse proof-of-töö.

Kui kaevur lahendab konkurentsi (nn lahendamisel plokk), nad avaldavad tulemus, mis sisaldab kõiki viimaseid kehtivaid tehinguid nad kogutud võrgu uue ploki blockchain. See plokk on eetrisse kogu võrgu ja muude sõlmede saavad seda ja kontrollib:

 • Lahendus kaevandamise konkurents on kehtiv (proof-of-töö).
 • See kõik tehingute plokk kehtivad põhineb olemasolevate blockchain.

Kuigi number, mis lahendab plokk on raske algselt arvutada, kui on teada, et see on väga lihtne teistele kinnitada, et see tõepoolest õige lahendus. See on südamiku kontseptsiooni taga proof-of-töö: lahendamisele probleem, mille raskus on teada, ja lahendus ise on lihtne tõestada, et keegi oleks õige.

Mining on, kuidas Bitcoin kaitseb oma tehingute ajalugu (edaspidi blockchain) vastuolulistest versioonid. Töö tuleb teha uute plokkide ja tehingute need sisaldavad, tuleb vastu võetud blockchain teiste sõlmede võrgustikku. Nõudes, et töö on provably teha tehinguid peetakse sobivad kandmiseks blockchain. See mehhanism on see, mis hoiab sõlmede võrgustikku kokkuleppele, mis tehingud on tegelikult toimunud.

Kui plokk on lahendatud, kõik tehingud kuuluvad ploki kuvatakse võrgu on 1 kinnituse. Iga kord, kui uus plokk on lahendatud arv kinnitused tehingute juba olemasolevat blockchain on 1 võrra.

Vahel kaks erinevat kaevurite lahendab ploki samal ajal. See võib põhjustada forkin blockchain: nii kaevurite edasta oma plokk ja mõned sõlmed aktsepteerib ühe kvartali, samas kui teised sõlmed aktsepteerida teiste blokeerida. Selle stsenaariumi sõlmede võrgustikku jälgida nii versioonid blockchain. Kaevurid jätkuvalt kaevanduse uue ploki abil blockchain omal valikul. Lõpuks uus plokk on lahendatud ja lisatakse üks neist blockchains, mistõttu on pikem kui teised blockchain. Võrk ja kaevurite siis loobuma lühem blockchain pikemaks blockchain ja viimased tehingud, mis olid seda lühem blockchain jäävad kinnitamata kuni lisati uus plokk.

Sel juhul mitme blockchains, sõlmede Bitcoin võrgu kaaluda pikim blockchain olla tõsi ja kehtib üks. See on üldiselt kokku lepitud, et kui tehing on kuus plokid sügaval blockchain (mida tuntakse ulatudes 6 kinnitused), on pöördumatult kinnitatud ja jäädavalt olemas olema blockchain. On arvutuslikult ebatõenäoline, et pikema blockchain võiks eksisteerida ilma sealhulgas tehinguid.

Tl; dr;
 • Kuidas võita kaevandamise konkurents nõuab palju tööd, kuid see saab kontrollida lihtsalt keegi teine ​​võrgus (proof-of-töö kontseptsioon).

  Iga kord kaevur võidab konkurentsi uus tehingute kogum (nn plokk) lisatakse blockchain.

  Igaühel võrgus võib jõudma konsensusele, millised plokid tuleks lisada blockchain sest tõestatav raske töö on vajalik lisada uusi plokke.

  6 uut plokid (või kinnitused) mõistetakse tehingut teha pöördumatu.

Viited ja lisalugemisraame

 • Algne Bitcoin whitepaper- Satoshi Nakamoto
 • Kuidas Bitcoin toimib? - bitcoin.org
 • Bitcoin Developer Guide
 • Bitcoin põhitõed, kuidas Bitcoin teoste Bitcoin FAQ- Bitcoin wiki
 • Kuidas Bitcoin protokolli tegelikult works- Michael Nielsen
 • Mis täpselt on Mining? - Bitcoin StackExchange
 • Mida Bitcoin "kinnitused"? - Bitcoin StackExchange

Bitcoin Video Crash Course

Tea rohkem kui 99% elanikkonnast umbes Bitcoin. Üks e-posti päevas 7 päeva, lühike ja hariv (tagatud). 

Seotud uudised


Post Bitcoin

Kuidas osta bittiiniid Indias: lühijuhend

Post Bitcoin

Parim Ethereum Kaevandamise Riistvara (2018 Uuendatud)

Post Bitcoin

Bitcoini ralli võib jätkuda - kuid kas seda juhivad rohkem koolist väljalangejad kui põhialused? - MarketWatch

Post Bitcoin

Võida USB Miner 100% tasuta - Mine Bitcoin Litecoin Dogecoin From Home!

Post Bitcoin

Argentina Bitcoini vahetus kadunud pangakontod

Post Bitcoin

Armory Technologies vabastab uuendatud versiooni oma Bitcoin rahakoti pärast investeeringute $ 600k

Post Bitcoin

Bitcoini 2016. aasta poolestusaeg: mis see on ja miks peaksite hoolitsema?

Post Bitcoin

7 Online-ettevõtted, kes praegu kiidab Bitcoini heaks

Post Bitcoin

Bitcoin Adoption: edusammude seas 100 populaarsemaid veebisaite

Post Bitcoin

Kuidas otsekohe ja turvaliselt Bitcoinide veebisaiti müüa

Post Bitcoin

Miks bitcoini eksperdid ei karda 51% -list rünnakut

Post Bitcoin

Massive nimekiri Bitcoini partnerlusprogrammidest, mis töötavad