Alustamine Bitcoiniga | Estonian.lamareschale.org

Alustamine Bitcoiniga

Alustamine Bitcoiniga

Valmis kasutama Bitcoin? Lähme üle vajalikke samme eeldusel, et teil on põhiteadmised, mida Bitcoin on ja kuidas see toimib.

Esimene samm on saada Bitcoin rahakott, nii et saate vastu võtta ja saata bitcoins.

Mida kuradit on Bitcoin Wallet ja miks ma tahan üks?

Kui te ei tea, mida rahakott on veel, vt vastus ühise Küsimused lehel.

Parim Rahakott

Seal 3 põhitüüpi Bitcoin rahakotid saadaval, igaühel on oma eelised ja puudused:

 • Tarkvara walletsstore oma bitcoins seadmes ja võimaldada lihtne kulutuste ja vastuvõtva, kuid võib olla vastuvõtlik kahju, kui oma rahakoti ei toeta või seade on ohustatud häkkerid.
 • Hosted walletsare juhivad 3. Osapoole äriühingute ja samas brauseri ja mobiilirakenduse põhineb rahakotid on lihtne kasutada, peate usaldama nii ettevõtte ja nende platvorm hoida oma bitcoins ohutu.
 • Füüsiline walletskeep vahendite kaitstud talletades neid offline füüsilisel kandjal nagu paber. See on lihtne saada bitcoins füüsilise rahakoti, kuid kulutada neid, peate importida need tarkvara või võõrustas rahakoti ühendatud internetti.

Võti õigete rahakott on määrata kindlaks, kuidas te kavatsete kasutada Bitcoin.

 • Kas sa täiesti uus Bitcoin ja tahan kiiresti katsetada vetes? Siis Electrum või Multibit on ilmselt parim, kui nad on õhuke clientsoftware rahakotid, mis töötavad teie seade ja ei nõua 15 GB + of blockchain andmeid alla laadida.
 • Kas soovite, et keegi teine ​​hakkama kindlustada oma bitcoins? Kasutage võõrustas rahakoti teenust, mis võib olla setup lihtsalt ja pääseb brauseri või mobiilirakendus.
 • Kas soovite turvaliselt Kätkö kaugusel nii palju bitcoins kui võimalik, ilma et kulutada neid tihti? Siis offline ladustamiseks tarkvara rahakoti nagu arsenali või füüsilise paber rahakott võib olla parim valik.
 • Kas sa oled tehniliselt valda ja eelistavad salvestada plokk ahela arvutis? Bitcoin-Qt ja arsenali nii alla laadida ja sõeluda kogu plokk ahela, selle asemel et 3. Osapoole server pakkuda lühendatud andmeid. Veenduge, et olete piisavalt ekstra kettaruumi, et mahutada kogu blockchain, mis on praegu umbes 16 GB ja kasvab.

Sa mitte ainult ühte tüüpi rahakott; sa oled vaba, et on nii palju rahakotid, kui soovite. Praktiline lähenemine, mis tasakaalustab mugavust ja turvalisust on 2 eraldi rahakotid, sarnane pangakonto ja hoiuarve. Jooksevkontole toimib online "kuum" Rahakoti kulutuste ja vastuvõtmine ning oleksid tavaliselt kas tarkvara walletor võõrustas rahakott. Hoiuarve rahakott oleks võrguühenduseta kui "külma" rahakoti ja kasutatud enamasti saavad (aga millalgi kulutusi) bitcoins.

Oluline

Meeles pidada, kui oma rahakoti on kunagi kadunud või varastatud, oma bitcoins on igaveseks läinud. Nii hoida oma rahakoti salajane ja ohutu.

Nimekiri Tarkvara Rahakotid

Tarkvara rahakotid salvestada oma raha otse oma seadme kujul rahakoti faili (tavaliselt nimega wallet.dat). See sisaldab erasektori võtmed, mis võimaldavad tõestada omandiõigus oma bitcoins ja kulutada neid. Kui teie rahakoti faili kunagi kadunud, rikutud, kättesaamatuks teile või saadakse varas, oma bitcoins on igaveseks läinud.

Kui olete installinud mõne tarkvara eespool järgige soovitatud vihjeid allpool kaitsta mis tahes bitcoins teil on praegu või saavad tulevikus.

  Tee varukoopiaid oma rahakoti faili

  Tarkvara rahakotid ka võimaldab teil backup või eksportida oma rahakoti faili / isiklikud võtmed. See on oluline: varundusmeetodid rahakoti faili teise seadmesse või paber rahakott kaitseb korral kõvaketta rikke või kadumise seadmesse. See on kõige parem teha mitu varukoopiaid ja hoida neid erinevates kohtades; näiteks varundusmeetodid rahakoti faili mitu USB drives ja paneb üks seif, saates teisele usaldusväärsele sõber või pereliige, ja nii edasi. Varukoopiad saab ka krüpteeritud veel turvakihi.

  Märkus: kui te kasutate Electrum, sa ei pea käsitsi varukoopia oma rahakoti faili, sest saate selle taastada, kasutades oma seemne fraasi. Lihtsalt veenduge, et hoida oma seemne fraas ohutu ja turvaline.

  Märkus: kui te kasutate Multibit või Bitcoin-Qt, peate backup oma rahakoti fail pärast iga 100 kulutada või saada tehinguid

  Need rahakotid eelnevalt genereerida 100 peidetud muutus aadressid, mida kasutatakse, et saata ülejäänud summad. Kui ei ole varundada regulaarselt, isiklike võtmete neile muutus aadressid ei pruugi olla saadaval, kui te taastada oma backup.

  Krüptida oma rahakoti faili

  Kõik tarkvara rahakotid eespool on võime kindlalt krüptida oma rahakoti faili (aka privaatvõtmetest) parooliga. Krüptimine oma rahakoti faili lisab täiendava kaitse. Juhul arvuti on häkkinud, varastatud või konfiskeeritud, oma bitcoins ei saa kulutada ilma parooli. Veenduge, et valida piisavalt tugev parool, et sa ei unusta. Kui soovite kirjutada oma parool, hoidke seda kindlas kohas. Kuid tuleb hoiatada: kui parool on ununenud või unustatud, te kaotate kõik oma bitcoins rahakotti (see on juhtunud, et paljud inimesed minevikus).

Loetelu Hosted Rahakotid

Hosted rahakotid hakkama kindlustada, säilitamise ja varundamise rahakoti internetis. Kuigi sellist tüüpi teenust pakub palju mugavamaks, on veel ettevaatusabinõud te peaksite aidata maksimeerida turvalisust oma raha.

  Luba kahe teguri autentimise konto

  Kõik lugupeetud võõrustas rahakoti teenuste on kahe teguri autentimise funktsioon täiendavalt kindlustama oma kontole. Kui nad seda ei tee, siis ei kasuta nende teenust. Kaks tegurit autentimine võimaldab täiendavat nõuet ühekordseks kasutamiseks pääsukood tuleb esitada sisselogimisel teenuse või üritada saata vahenditest. See parool on loodud oma mobiiltelefoni (või mõnel muul viisil) spetsiaalselt konto alles. Ilma juurdepääsu sellele ekstra pääsukood, varas ei pääse oma kontole, isegi kui nad teavad oma konto kasutajanime ja parooli.

  Ärge talletada suurel hulgal Bitcoin kohta võõrustas rahakott

  Tuleb olla ettevaatlik, kui salvestamisele bitcoins koos 3. Osapoole. Alati on võimalus, et võib teie kontole häkkinud või teenuse kaotada või varastada Bitcoin hoiused kuuluvad nende kasutajate, mis mõlemad on juba juhtunud mitu korda võõrustas rahakoti teenuste varem.

  Tee varukoopiaid oma rahakoti faili

  Kui teie võõrustas rahakott võimaldab eksportida oma isiklike võtmete, siis peaks seda tegema ja turvaliselt salvestada neid, nagu USB seadme või paber rahakott. Võttes oma isiklike võtmete teile kättesaadavaks lisab mõned kindlustus kui võõrustas rahakoti teenus läheb büst.

Loetelu füüsiline Rahakotid

Saate vaadata oma rahakoti saldo kasutades see on avalik võti (aka aadress)

Kasutada võrguteenust (nagu blockchain.info) jälgida oma avaliku aadressi või Bitcoin rakendus oma mobiilseadmes QR koodi oma paber rahakott avalikud aadress (QR-kood on ruudu mustriline must ja valge tühikud). Näiteks Scanbook (Android + iOS) ja Blockchain (Android) saab nii jälgida tasakaalu oma rahakoti lihtsalt skaneerimine QR koodi.

Ravida füüsilise rahakotid nagu raha

Igaüks, kes saab see (või isegi näeb pildi oma isiklike võtmete) on võimalik veeta bitcoins, nii peita ja kaitsta oma rahakoti kangutades silmad. Erandiks sellest reeglist on kui olete BIP38 krüpteeritud oma füüsilist rahakott. See krüpteerimist nõuab parooli dekrüpteerida privaatvõti ja veeta bitcoins rahakoti.

Kaitse paberil rahakotid veest

Kui tint prinditud QR koodi või privaatvõti katki ja loetamatu iga bitcoins salvestatud rahakott läheb kaduma. Seal oma paber rahakott kilekotti või katma selle veekindlaks spray.

See on ohutum, et tekitada oma rahakoti puhtale offline arvuti

Arvutid, mis on laialdaselt kasutatud sirvida internet on haavatavamad pahavara, mis võib potentsiaalselt varastada oma rahakoti kui see on loodud. Kindlaim viis luua ühenduseta paber rahakott on paigaldada uus operatsioonisüsteem arvutis, mis ei ole ühendatud internetti, pane javascript generaator koodi see (st kasutades USB-seadme) ning käivitada koodi oma offline brauser. Täpsema näha setup juhendid tabelis eespool.

Vaata veel paberil rahakoti ettevaatusabinõusid bitcoinpaperwallet.com/#security.

Vastuvõtmine Bitcoins

Õnnitleme! Kui olete teinud nii kaugele, siis peaks nüüd olema Bitcoin rahakoti oma, ja see on valmis hoidma mõned bitcoins.

Et saada bitcoins kelleltki, nad peavad teadma oma Bitcoin aadress. Sõltuvalt teie rahakoti, siis peaks nüüd olema vähemalt 1 Bitcoin aadress. Kui olete installinud tarkvara rahakott või kasutate võõrustas rahakott, oma aadress peaks olema näidatud "Saate" tab, või sarnase nimega sakk. Teie aadress on rida numbreid ja tähti. Näiteks allpool on Electrum laeka "Saate" tab näitab 5 Isegenereeritud aadressid:

Saadan oma aadressi teistele inimestele saab teha lihtsa copy / paste meili, kiirsõnumi või HTML oma veebilehel.

Kui te kasutate paberit walletor tarkvara rahakoti mobiilseadmes, oma aadressi (aka avalik võti) tõenäoliselt näidatakse QR-kood, nagu see:

Teie QR koodi saab skaneeritud mobiiltelefoni kasutades Bitcoin rakendusel hankida aadress. Näiteks Scanbook (Android + iOS) ja Blockchain (Android) võib nii lugeda QR-koodide paberil rahakotid, kopeerida aadressid oma seadme lõikelauale ja jälgida nende saldod.

Kui kaua tehingut

Bitcoin tehingute tavaliselt võtab ainult paar sekundit, et eetrisse üle võrgu. See tähendab, et kui te kasutate tarkvara rahakott ja see töötab teie seadmes või arvutis, siis tuleb hoiatada kohe sissetuleva tehingu kui see on saadetud. Aga see ei ole vajalik tarkvara rahakoti üles ja töötab saada tehingu. Isegi kui oma rahakoti tarkvara on suletud, sissetulevate bitcoins ikkagi kantakse teie aadress, ja kuvatakse neid järgmine kord, kui hakkate oma rahakoti.

On tarkvara rahakott, saate vaadata oma sissetulevate ja väljaminevate tehinguid "Ajalugu" või "Tehingud" tab liides. See kuvab teavet iga tehingu oma rahakoti, nagu summa, saavad aadress, kuupäev, töötab tasakaalu ja arvu kinnitused. Näiteks allpool proovi Electrum on "ajalugu" tab:

Arv kinnitused võivad olla olulised. See näitab, kui palju plokid on lisatud ploki ahela, sest tehing on toimunud. Mida rohkem kinnitused, mis on toimunud, mida püsivam tehingu peetakse. Zero kinnitused on algolekus tehingu saade võrgus ning seda tuleks kaaluda töötlemata. Üks kinnitus loetakse algselt töödeldud, ja võib võtta umbes 10 minutit, et esineda. Kuus kinnitused peetakse üldiselt olla püsiv ja pöördumatu ja tavaliselt kulub umbes tund aega.

Märkus privaatsuse

Mis aitavad hoida oma rahakoti tasakaalu era-, see on parim, et luua ja kasutada uut Bitcoin aadress iga saabuva tehingu. See muudab palju raskem keegi lookup oma kõigi Bitcoin tasakaalu.

Kuidas Teie esimene Bitcoins

Siin on mõned teenused, mis käsi välja väikese koguse bitcoins tasuta. Tavaliselt tulevad koos saagi ja kui palju vaba Bitcoin on tilluke, nii et ma tõesti ei soovita neid. Aga kui sa tõesti tahad proovida, siin on mõned neist:

 • Daily Bitcoins- maksab väike kogus BTC kui täidad CAPTCHA.
 • Trybtc.com - lõbus liides, kuid nõuab teil registreeruda tasuta coinbase.comaccount saada murdosa Bitcoin.
 • Bitcoin Street Faucet- nõuab oma mobiiltelefoni number ja oma nõusolekut 2 reklaam tekstisõnumeid kuus.

Vaata selle saidi "Kuidas ma saan Bitcoins?" Lehekülge parimaid kohti osta, teenida ja kaubanduse bitcoins.

Kulutused ja saatmine Bitcoins

Saadan bitcoins kellelegi oma tarkvara või võõrustas rahakott on lihtne protsess. Pealegi oma rahakoti ja mingi summa Bitcoin peate kahte asja:

  Internetiühendus

  Bitcoin aadress kuuluvate saaja

Kui kasutate arvutit, saaja Bitcoin aadress võib olla kopeerida / kleepida talle, kodulehel või kiirsõnumi. Kui te kasutate mobiilseadmelt Bitcoin rahakoti ja teeme in-isik kaubanduse, saate skannida saaja Bitcoin aadress QR koodi oma mobiilseadmes või paber rahakott.

Kui teil on saaja aadress, minge "Saada" tab oma Bitcoin rahakoti liides. Sisesta aadress, summa ja valikulist silt, mis aitab tuvastada tehingu ja vastuvõtja. Allpool on näide Electrum kliendi "Saada" liides tab:

Oluline

Kontrollige aadressi ja suurus sisestatud on õige, enne kui vajuta "Saada" nuppu. Kuigi oma rahakoti tarkvara võimaldab teil saata, kui te juhtus kirjaviga aadress (Bitcoin aadressid on ehitatud kontrollimisel vältida saates vale aadressi), sa ikka tahad veenduda saadate paremal aadress, mitte mingil muud soovimatud aadress. Teie rahakoti ei saa teid kaitsta sellist viga. Sama asi kehtib ka summa - tagada olete sisestanud täpne summa, mida soovite kulutada. Bitcoin tehinguid ei saa tagasi võtta, ja saab olla ainult tagasi, kui saaja otsustab saata bitcoins sulle tagasi.

Saadan alates Paper Rahakott

Kui te kasutate paberit rahakott, veetes bitcoins on veidi keerulisem. Heitke pilk mu eraldi juhend kulutuste bitcoins paber- rahakott.

Tere tulemast Bitcoin ja Cryptocurrency

Loodetavasti see teave on aidanud teil alustada uue Bitcoin kasutaja. Kui teil on täiendavaid küsimusi, vaadake ühise Questionssection või minuga.

Bitcoin Video Crash Course

Tea rohkem kui 99% elanikkonnast umbes Bitcoin. Üks e-posti päevas 7 päeva, lühike ja hariv (tagatud). 

Seotud uudised


Post Bitcoin

LocalBitcoinsi andmed on rikutud, kuid bikkiinid ja kasutaja andmete turvalisus!

Post Bitcoin

Bitcoin: prantsuse majandusteadlane ennustab arvutamise päeva - Irish Times

Post Bitcoin

Dark Wallet Alpha 5 release

Post Bitcoin

Mainstream Bitcoin 2. osa: Academia ja Laymen

Post Bitcoin

Gamble koos Bitcoiniga

Post Bitcoin

Viimane uuendus minu otsimisel raha teenimiseks Bitcoini segistitega

Post Bitcoin

Bitcoin pangandus: vabanemine fraktsioonide reservidest

Post Bitcoin

Bitcoini kasvav aktsepteerimine: 6 viisi BTC kasutamiseks

Post Bitcoin

MasterCard Bitcoini patendid ostukorvi, mis on esitatud maailmas!

Post Bitcoin

Google Just Hoiatus 99Satoshis (Bitcoin Faucet Update)

Post Bitcoin

OP-ED: Glenn Beck on hea Bitcoin jaoks

Post Bitcoin

Nädala bitcoini hindade analüüs ja prognoosimine 1