Miks Bitcoinil on väärtus | Estonian.lamareschale.org

Miks Bitcoinil on väärtus

Miks Bitcoinil on väärtus

Viimase 3 aasta jooksul on Bitcoin vahetuskurss on rohkelt. Aastal 2011. Aasta jaanuari alguses, 1 Bitcoin oleks kaubanduse ligikaudu $ 0,31 USD. Praegu alguses aprillil 2014 1 Bitcoin tõmbab $ 445 USD. See kasv umbes 143.548% üle 3 aasta jooksul.

Miks peaks keegi maksma, et palju "päris raha" mõned koosneb digitaalse hoosie-whats-selle, et sa ei saa isegi hoida oma käed?

Vastus pärineb arusaam, et iga vormi eest, dollaritelt kulda bitcoins, on ainult kasulik, kui inimesed peavad seda väärtuslikku. Raha on väärt põhineb täielikult oma individuaalseid arusaamu. Kui me usaldame ja väärtust vormi raha, me nõustuda eest oma kaupu ja tööjõudu. Aga meie usalduse eriti vormid raha ei ole meelevaldne või ilma põhjuseta. Peaaegu iga kujul populaarsed raha ajalugu on vallanud eritunnused, mis on põhjustanud inimesed tahavad seda kasutada.

Bitcoin on peaaegu kõik omadused turvaline, heli ja kasulik raha. Ja kui uus vorm raha valdab piisavalt neid omadusi, eriti selle punktini, kus see on otstarbekas kasutada üle muude olemasolevate raha, inimesed vabatahtlikult nõustuda see makse ja hoidke seda väärtuse säilitajana. Kuna nõudlus suureneb, väärtus suureneb ja vahetuskursi tõuseb.

See ei allahindlust, et mõned lühiajalised kasumid ja kahjumid Bitcoin on kogenud võib olla tingitud spekulatsioone. Investorid, kes soovivad teha kiire kasum valades raha sisse Bitcoin; mitte kasutada seda kui vahendit vahetada, kuid hiljem müüa lihtne kasumit. Hind mullid on liialdatud ja laginal dramaatiline jookseb nagu paanikas spekulandid müüma oma osalused kuuldes sõna negatiivne Bitcoin seotud uudiseid ja sündmusi.

4 aasta keskmine BTC / USD mtgox hind logaritmiline scaleunmodified screenshot bitcoincharts.com, CC ASA 3,0 litsentsi

Ometi Bitcoin on ikka uus kontseptsioon veel lapsekingades. Turul on püüdnud aru saada, kui palju see on väärt, põhjustades hindade lühiajalise väga kõikuv. Aja möödudes ja Bitcoin muutub avastanud ja ühtlaselt jaotunud turuväärtus muutub vähem kõikuv. Näiteks kui 4 aasta hind Bitcoin vaadatakse logaritmiline skaala, selgub, et iga järgneva mull on olnud vähem dramaatiline (poolest suurusjärku) ja pikaajalise hind on pidevalt liikunud ülespoole.

Omadusi raha

Siin on nimekiri mõned kõige tähtsamateks omadusteks heli raha, millele järgneb põhiliste tabelis on esitatud mitmesuguseid vorme raha ja mis omadused kehtivad.

  Limited Supply / Haruldased

 • Vormi, mille eest oleks edukas, peab olema kättesaadav piiratud koguses. See on põhiline nõudluse ja pakkumise: väike, määratud tarne üldiselt võrdub mingi summa raha. Mida rohkem haruldane aine on, seda rohkem on tavaliselt hinnatakse.
 • Kasulikkus

 • Kasulikkust objekti mängib suur tegur määramisel selle väärtust. Veel kasulikku esemeid saada suurem nõudlus ja seega nõuavad kõrgemat hinda.
 • Fungible

 • Üksikvormideks raha tuleb ühesuguste ja omavahel üksteisega. Vastasel juhul konfliktid on loodud: teatud üksuste lõpuks võttes rohkem raha kui teised, mistõttu kaubanduse raskemaks.
 • Jagatav

 • Võime jagada üksus väiksemateks tükkideks on vaja sobitada konkreetsete hindade, nagu väiksemad maksed odav kaupu ja teenuseid. Raha, mis on piisavalt väikesed üksused või hävitatakse, jagades selle väiksemateks osadeks, on vähem kui ideaalne.
 • Võltsitud Proof

 • Kui raha saab võltsida, siis ei saa hoida raha. Võltsimise loob vale ettekujutust väärtuse väärtusetuse ja kunstlikult täitumise rahapakkumist, alandades väärtus teiste üksustega.
 • Decay Proof

 • Üks eesmärke raha on väärtuse säilitaja. Kui rahaühikut kipuvad mädanema või kaovad aja jooksul, seal on vähe motivatsiooni hoida või vastu võtta raha kui makseviis.
 • Lihtne üle kanda

 • Raha ka olemas, mida kasutatakse meetodit vahetada. Kui raha ei saa mugavalt vahetada kaupade ja teenuste, siis ei saa kasutada.
 • Vabatahtlikud / Kontrollimatu poolt Authority

 • Selle omandi tähendab, et kasutamine raha ei ole volitanud asutus. Inimesed peaksid saama vabalt kasutada raha ainult siis, kui nad otsustavad seda teha. Muidu nad lõpuks valida mõni muu raha või mässu asutus. Lisaks, kui asutus on kontrolli rahapakkumist, peab asutus usaldada mitte kuritarvitada see õigus luua raha ja mitte piirata, kuidas ja kui raha saab kulutada. Raha ebaõiglaselt kontrollib ametiasutus on loobunud tasuta, üldsusele.
 • Anonüümne

 • igal inimesel on õigus privaatsusele, mis hõlmab hoides teadmisi, kuidas, millal ja kus oma raha on kulutatud ja saadud piiratud.

Võrdlus raha erinevaid vorme

hasthe propertydoes nothave propertyunclear, subjektiivne või on vara erineval määral

Märkus: mõned nimekirjad eespool tabelites on üldistusi ja teatud omadusi on võimalik mõjutada subjektiivne olukordades aja ja geograafilist asukohta. Näiteks nälga mees kõrvalises kohas kindlasti leida siga on rohkem otsese kasu ja väärtust kui pudel Tide või Bitcoin. Teine näide on see, et täiskasvanud isased Kesk-Aafrika Kanem-Bornu Empire pidid maksma makse kuningale kujul Cowry shellsduring 19. Sajandil, muutes merekarpe, antud juhul riigi volitatud raha.

Võrdlus Väärismetallid, Fiat Valuuta ja Bitcoin

Üks Bitcoin kõige väärtuslikum omadus on selle ülekandmist: saate saata vahendeid ligi silmapilkselt kellelegi planeedil ilma vajaduseta usaldusväärne 3. Osapoole. Muul kujul raha ajalugu saab teha seda väidet. Koos teiste peamiste eespool loetletud omaduste peaks olema selgelt näha, miks cryptocurrency on kiiresti populaarsust võitmas. Nagu näiteks, suurenenud nõudlus piiratud pakkumise kõvakettad hinnad üles.

Omadusi raha, ja kui hästi nad täidetud, kasutatakse vabaturu peavad kuidas sobivad raha on kasutust. Nad kindlaks, millises ulatuses raha saab usaldab inimesi.

Usaldus Raha: Võrreldes Fiat Valuuta ja Bitcoin

Kõige üldlevinud vormis raha tänapäeva maailmas on kaugelt, fiat valuuta. Fiat valuuta "väärtus tuleneb valitsuse määrus või seadus". Peaaegu iga riik maailmas on oma valuuta, mis on nende ametlik maksevahend. Mõnikord valuuta haldab valitsus ise, muudel aegadel see haldab keskpank. Mõlemal juhul asutus on kontrolli luua, ja kodanikud peavad maksma makse koos sellega.

Juhul Ameerika Ühendriigid, et rahapoliitika asutus on Federal Reserve, eraettevõte, mis loob USA dollarit, ja laenud neid teiste pankade ja valitsuse. Föderaalreserv on tasuta luua ja laenu oma valuuta ilma piirangute ja iga dollari loodud ja neile laenatud on tingitud makstakse tagasi Föderaalreserv, millele lisandub intress. Lisaks kõik maksud tuleb tasuda kodanike ja elanike USA dollarites USA valitsus. Kui seda ei tehta võib põhjustada kopsakaid rahatrahve ja vangistusega.

Fiat valuutade teil vaja usaldada finantsorgan mitte kuritarvitada haldamise valuuta: tehes liiga palju valuutat devalveerida see põhjustab hinnad kaupade ja teenuste tõusevad. Kuidas on mõned rahvad käideldakse sellest ise määratud vastutus? Põhilised otsustamiseks saab võrreldes pikaajalise ostujõudu Fiat valuuta kaup, mis on stabiilne pikaajalist väärtust, nagu kuld:

 • Alates 2009. Aastast Argentina peeso kaotanud umbes 70% oma väärtusest.
 • Alates 1998. Aastast on Jaapani jeeni on kaotanud umbes 70% oma väärtusest, Kanada dollar on kaotanud 66% oma väärtusest, ja euro on kaotanud umbes 73% oma väärtusest.
 • Kuna Föderaalreserv keskpanga loodi 1913. Aastal, USA dollar on kaotanud umbes 98% oma väärtusest.

Usaldus pankade ja valitsuse.

Usaldus matemaatika ja krüptograafia.

Võrdluseks Bitcoin ja cryptocurrencies nõuavad usaldust matemaatika, krüptograafia ja võrgustiku olemasolu infrastruktuuri.

Krüptograafia on põhiosa Bitcoin. Krüptograafia kasutab matemaatilise teooria disain algoritme, mis kindlustada andmete kompleksi arvutused teha see võimatu ette vastane "crack" või tühistaks sellised turvalisus, isegi juurdepääsu tohutul hulgal töötlemise võimsus. Bitcoin kasutab krüptograafiliste algoritmide kindlustada oma pearaamatu ja tõestada omandiõigus vahenditest.

Mis Bitcoin puudub nõue usaldada inimese asutus.

Kuid elektri ja Internet on vaja Bitcoin tööle (see kehtib ka tänapäeva fiat valuuta, kuigi füüsilist raha võiks olla kohmakas sügisel tagasi). Ilma võrgustik ühendatud arvutid, uued tehingud ei saa edastatud või töödeldud, ja plokk ahela kasvaks aegunud ja unpropagated. On väga ebatõenäoline, mille "Interneti killswitch" seotuses või levinud võrgu viga, oleks Bitcoin jääda? Tõenäoliselt. Möödasõit varalise kaabelvõrkude kaudu kasutamise detsentraliseeritud võrgustikes nagu Meshnetcould olla sobiv alternatiiv. Aga kas Bitcoin vigastada? Kahtlemata - nagu side ja kaubanduse võimaldamine kahjustaks ilma internet.

Niisiis, anda võimalus valida fiat ja cryptocurrency see tuleb küsida: mis saab usaldada rohkem? Pangad ja valitsus või matemaatika ja krüptograafia?

Vastus sellele küsimusele võib saada teise: kas pangad ja valitsus proovida segada rahvusvahelise alternatiivsete valuuta, muutub usaldusväärsemaks kui oma raha?

Täiendav Videod

"Tõde Bitcoin ja Alternatiivne Valuuta" poolt feeseminars

"The Role of Bitcoin nagu Money" Erik Voorhees 2013 Bitcoin konverents

Bitcoin Video Crash Course

Tea rohkem kui 99% elanikkonnast umbes Bitcoin. Üks e-posti päevas 7 päeva, lühike ja hariv (tagatud). 

Seotud uudised


Post Bitcoin

Deep Web Bitcoin Mixers Recent Hack taaskäivitas Darkcoini arutelu usaldusväärsete segamisseadmete ja usaldusväärsete segamisseadmete vastu

Post Bitcoin

Kuidas on Bitcoini alustava stseen Aafrikas?

Post Bitcoin

Artist 50 Cent salvestamine äsja väljastatud albumi bitcoiinidele

Post Bitcoin

Bit-tingum - Bitcoini, Ethereumi ja Orisi potentsiaal, esimene osa

Post Bitcoin

Võid tasuta TREZOR + 10% TREZORi sooduskood!

Post Bitcoin

Kas ma peaksin investeerima Bitcoinisse 2018. aastal? Siin on 4 asjad, mida pead teadma

Post Bitcoin

Argentina Bitcoini vahetus kadunud pangakontod

Post Bitcoin

Mis on Bitcoin-rahakott ja kuidas saada BTC-rahakott?

Post Bitcoin

Bitcoini läbimurre kütab Võimalikke tulevasi platvorme 1. osa

Post Bitcoin

Üldised küsimused bitcoini kohta

Post Bitcoin

Bitcoini koht majanduskasvule

Post Bitcoin

5 viisat Bitcoini ostmiseks PayPaliga - petuskeemid ja Legiti viisid