Ma väidan peaaegu oletatavat Coindeski | Estonian.lamareschale.org

Ma väidan peaaegu oletatavat Coindeski

Ma väidan peaaegu oletatavat Coindeski

Veidi üle 2 nädala agoI saanud järgmised e-post:

Esmapilgul näib olevat tavaline e-posti lööklaine poolt saadetud Coindesklooking reklaamijatele. Nagu näete saaja line see saadeti admin aadress 99Bitcoins (). Asi on selles, et me ei pea admin aadress, see oli lihtsalt kata meie postkasti, kuna kõik e suunatud 99bitcoins.com on pildistatud.

Mis oli skeptiliselt e

  • Saatja nimi - Shakil Khan. Ma teadsin, kes ta oli, ta oli asutaja Coindesk, see on tema LinkedIn profiili. Miks asutaja 15 inimest ettevõte saata välja külma turundusmeile? Kas neil on vähemalt VP turustamise või keegi teine ​​ei ole nii kõrgel?
  • E-posti saadeti - Eeldan, et Coindesk ei oleks saates kirju oma domeeninime ja ei kasuta üldiselt Gmaili aadressi.

Mis oli veenev kohta e-posti

  • Reklaami levialad olid tegelikult päris veenev. Esiteks, e-posti märgitud konkreetse päevas muljed loota. Teiseks, millisel kuupäeval banner on saadaval sobitatud, mida oli reklaamitud Coindesk. Kui sa olid külastada Coindesk ajal meil saadeti sa näeksid oli ad seal Coinsummit mis oli aeguvad 6. Juulil.
  • Facebook URL oli ka päris veenev - miks peaks keegi olema märkides Facebook lehele, mis ei olnud oma? Ma mõtlen, kui see oli pettus võib see alandada nende edukust.

Ma otsustasin tellida

Kuna me mõelnud sisaldavad reklaami 99Bitcoins ma otsustasin vähemalt küsida hinnad Coindesk laeb nii et ma on viide. Sel hetkel ma veel ei teadnud, et see on pettus. Pärast väga lühikese ooteaja sain vastuse, et see maksab 2BTC reklaamida suur banner ja 1.5BTC reklaamida väiksemat.

See tundus üsna madal reklaamimise üks väga külastatud veebileht Bitcoin ja ma arvasin, et mina äkki ma peaks minema, kuid see oli ikka liiga kallis. Kui ma lükkas pakkumise viisakalt "Shakil Khan" ütles mulle, sest neil ei ole palju reklaamijaid ta saab anda mulle koht 1.5BTC.

Pärast veel läbirääkimisi olin veendunud, et see on hea asi ja oli umbes saata mu Bitcoins, kuni ma sain lõpliku vastuse scammer:

Grammatika vigu lõpuks äratanud mu kahtlus ja ma otsustasin uurida.

Kontakteerumine REAL Coindesk

Saatsin välja 2 e-kirju Coindesk tema peatoimetaja ja turundusjuht - ma teadsin need olid nende tegelikust aadressid sest ma rääkisin nendega enne. Ma ütlesin neile teada lugu ja sain järgmise vastuse:


Ilmselt Coindesk on teada selles küsimuses juba mõnda aega ja on tegelikult loodud pagefor see oma veebilehel. Tundub, et selle konkreetse e-posti ei ole ainus viis neid petturid proovida petta inimesi oma raha. Mõned e-kirju isegi tegelik Coindesk domeen "alates" aadressi, kuid kui te vaatate "vastata" aadress näed see on sama Gmaili aadressi.

Kuidas petturid kasutada CAPS manipuleerida kasutajad

Viimane asi, sain teada, et Facebooki lehel oli ka pettus. Selle asemel, et osutades Coindesk tegelik FB lehel andmepüügimeili punkte COLNDESK - aga kui sa ei kirjuta kiri "L" mütsid tundub kapitali "I". Tundub, et see võlts Facebook leht on rohkem kui 14000 meeldimist (ilmselt enamik neist võltsitud), mis on pärit Horvaatiast. Vanim post sellel lehel on alates juunist 2014. Tõestab, et see on uus phishing trikk, mis oli lihtsalt mängu pandud.

Mida saab õppida?

Luck oli ainus asi, mis takistas mind kaotada 1.5BTC antud juhul. Aga ma arvan, et ma olen õppinud palju väärtusliku õppetunni - ja see on, kuidas lihtne see lihtsalt sai petturid võtta oma raha. Näed, kuni Bitcoin võeti kasutusele petturid tuli ületada keeruline takistusi, kui nad tahtsid, et keegi raha saata. Neil oli vaja veenda inimesi traat neile raha või saata tšeki, mis on tegevus, mis nõuab rohkem jõupingutusi kui klõpsate nuppu ja selleks ilmselt oli palju madalam edukust.

Aga Bitcoin raha lihtsalt sai digitaalse ja kelmuse edukus tingimata tõusma tõttu. Nüüd on kõik nad peavad tegema, on mind veenda klõpsata nuppu. Samuti, erinevalt pangaülekande või kontrolli Ma ei tea, kes nad on, isegi mitte nende pseudonüümid.

Ma arvan, mida ma isiklikult võtta selle lugu on veenduda võin positiivselt kontrollida isiku, et ma saadan raha enne tegelikult saatmist. Seda saab teha kasutades PGP allkirju, mis on digitaalse signaturesembedded e-kirjas. Kui keegi, kes ei ole tegelik saatja üritab kontrollida oma identiteeti ta ei suuda. Pea meeles, et Bitcoin - mis tehtud, see tehtud, ja absurdselt piisavalt ma peaaegu ei saanud minu # 1 reegel saates Bitcoins.

Update - Petturid kasutavad BitcoinTalk samuti

Nagu ma imestasin valmis selle postituse avaldada sain e-kirja, seekord väidetavate "BitcoinTalk" foorumist. Nagu näete allpool, sama tehnikat kasutatakse siin - Gmaili aadressi, märkides täpse bännerisuurustest jne

Ja muidugi pärast ma vastasin ma sain tõesti üksikasjalik e umbes reklaamipesadele. Olen postitatud seda BitcoinTalkand kinnitas mu kahtlus see on tegelikult pettus. See peaks olema meile hoiatuseks kõigile vaadata kaks korda enne saatmist Bitcoins võõrastele... Õnne.

Seotud uudised


Post ICO

7,170 BTC varastatud BTER külm rahakott, Hiina vahetus teatab halastus

Post ICO

BetCoin Casino meeskond käivitab uue mängu veebisaidi BetCoin Circle ja valmistab ette rohkem uudiseid

Post ICO

Bitcoini vahetused on palju vastupidavamad, ütleb Antonopoulos

Post ICO

Bitcoini sihtasutuse vastused Manchini kirja kohta: Kui Bitcoin ei õitsta USA-s, siis see mujal elaks

Post ICO

Esimesed Bitcoini sularahaautomaadid jõuavad järgmise paari nädala jooksul NYC-sse ja Lõuna-Ameerikale

Post ICO

Barclays katsetab bitcoini tehnoloogiat

Post ICO

10 Bitcoini müüdid, mis on tükeldatud

Post ICO

Bitcoin Kanadas: miks kohalikud kaupmehed armastavad krüptokuuluvust

Post ICO

Bitcoini kodusõda, kerge: kes, mida, miks, millal ja kuidas

Post ICO

5 hämmastavat Bitcoinilugu, mida jagavad Redditors

Post ICO

5 tähelepanuväärset bitcoini videot, mida peaksite vaatama

Post ICO

Bitcoini 2015. aasta hind - Bitcoini väärtuse ennustamine läbi rahva tarkuse