Bitcoin ei ole ohutu - Pankade ja valitsuste poolt avaldatud relv (siin on miks) | Estonian.lamareschale.org

Bitcoin ei ole ohutu - Pankade ja valitsuste poolt avaldatud relv (siin on miks)

Bitcoin ei ole ohutu - Pankade ja valitsuste poolt avaldatud relv (siin on miks)

Eile tehes minu päevane Bitcoin Reddit läbivaatamise I komistanud video Andreas Antonopoulos. Andreas on tehnoloog ja seerianumber ettevõtja, kes on saanud üks tuntumaid ja hästi kinni arvud Bitcoini. Ta andis loenguga Bitcoin San Francisco kokkusaamisega. See on väga lühike (24 minutit) ja on ilmselt üks parimaid selgitusi ma olen kunagi kuulnud, miks valitsused ja pangad ütlevad meile, et Bitcoin ei ole ohutu.

Kui soovite näha kogu video siin see on (algavad 01:17 pärast kõik kohevaks):


aga kui sa lihtsalt tahad põhipunktid ma otsustasin minu isiklik kokkuvõte käesoleva super oluline rääkida.

Bitcoin on uuenduslik, nii uuenduslik, et mõnikord inimesed on raske aeg ahne mõiste, mida see tähendab, et on detsentraliseeritud süsteemi (ja mis see on hea). Nad arvavad, et kui on tegelikult selline süsteem, mida saab deliverpredictable ja muutmatu tulemused (tuntud ka kui raske lubadusi), peame seda parandada.

Nad ütlevad tähendab, kui süsteem saab pakkuda "raske lubadusi" see on ohtlik avalikkusele sest miski ei saa muuta, kui see on kirjutatud (või saadetakse puhul Bitcoin). Tarbijad ei kaitstud pettuste või varguse, sest kõik on pöördumatu. Nad ütlevad "Bitcoin on immutabilityis viga ei ole funktsioon".

Kuid mõtle Bitcoin tehingu programmina mitte makse. Kuna mõiste pöördumatu makse on natuke hirmutav. Aga Bitcoin tehing on programm - programmi on pöördumatu, mitte makse. Programm on täidetud täpselt nii, nagu kirjutatud - ettearvatav. See ei saa edasi kaevata, pööratud või tsenseeritud.

See on programm, mis on kõva lubadus alusena, kuid saab pehmendatud täiendavaid PROGRAMATIC funktsioone kaitsta tarbijaid. Näiteks lisades multisig, escrowand toetuse mehhanismid.

Nüüd mõiste raske lubadusi muutub vähem hirmutav ja palju võimsam.

Aga täna maksesüsteemid ei ehitatud raske lubadusi, nad on ehitatud pehme lubadusi. Mis tähendab, et kui lähete panka olete soovinud, et pank täidab oma lubaduse ja võimaldab teil raha. Kuid pehme lubadusi on lihtne broken- mõjul, raha, seoses vägivalla ja poliitilise võimu. Ja nii me sattuda olukordadesse, kus meie raha võetakse meilt ilma meie nõusolekuta. 

Hard lubadusi ei saa katki midagi. Nad on muutumatu.

Miks me kasutame pehme lubadusi meie maksesüsteemi? sest kuni tänaseni ei olnud muul viisil teostada makseid nii, et lepitakse kokku avaliku. Seega tuleb lõpetada ja ime, et nüüd, me saame tegelikult liikuda raske lubadus süsteemi, miks ei ole me? Miks ei pangad ja valitsused ütlevad meile, et Bitcoin on ohtlik?

Üks eeldus oleks, et kui me eemaldada põhinevad pehme lubadusi palju neid, kes on praegu asutus on ülearune. Ja nii oma omakasu nad kasutavad narratiivi kaos ja vägivald, kui asutus on eemaldatud (kui tehtud kogu ajaloo mitmeid kordi varem).

Oleme uskuma, et vastupidine asutus on anarhia, kaos ja vägivald. Kuid see ei ole tõsi. Vastupidine asutus on autonoomia, ja see ei anna meile kaos, kuid kõrgeim et mida me ei ole kunagi näinud. Ennustatav tulemusi, mida ei saa muuta asutus.

Hea näide iseseisev süsteem on Internet. Internet annab meile kõva lubadus "kord on midagi avaldada ei saa eemaldada või tsenseeritud". Selline lubadus ei soovinud inimesed asutus. Mõtle sellele, kes kannatab kõige enam selline raske lubaduse?

Kas see on avalik, mis mõistab nad peavad olema veidi rohkem ettevaatlik nende postitatud?

Või rahva võimu, et saavad oma saladusi eksponeeritud süsteemi, mis ei saa vaikima?

Inimesed Juhtpositsiooniga meile öelda, et nad on olemas, et kaitsta meid ebaseadusliku kasutamise meie vahenditest. Kuid mitu korda on makse teinud ilma teie nõusolekuta nende ametiisikutega on pööratud või tühistatud. Üks Teisalt mitu korda makse sa teinud oma tahet poliitiline põhjus (nt Wikileaks) või mõned anti institutsiooni organisatsioon on tagasi lükatud.

Teine oletus, miks pangad ja valitsused ei taha süsteemi raske lubadusi võtta kontrolli võiks olla, sest see vähendaks nende kontrolli, mida saab kirjutatud ja mis veelgi tähtsam - mida saab kustutada. Pöördumine kasutatakse peamiselt kontrollimehhanismist. Süsteem pöörduda ei kaitsta tarbijaid, see kaitseb asutus.

Pehme lubadusi toita hierarhia, raske lubadusi toita autonoomia.

Seotud uudised


Post ICO

Bitcoin reisimiseks: sobi tehtud taevas

Post ICO

Atlas käivitab uue Bitcoin vahetuse loomise kampaania

Post ICO

Bitcoin Blackout

Post ICO

Bitcoini sihtasutus kulutas 150 000 dollarit kuus, kaotas 4 miljonit dollarit vähem kui aasta

Post ICO

Bitcoini ettevõtja Erik Voorhees võttis vastu väärtpaberite ja börsikomisjoni

Post ICO

Austraalased armastavad Bitcoini Bill Pay

Post ICO

Bitcoini 2014. aasta konventsiooni põhitähelepanu

Post ICO

Alex Berk, Black Arrow: niipea kui saadaval on 14nm, vabastame uue ASIC, mis ületab kõiki teisi 14nm kujundusi

Post ICO

Applei rakenduste pood taasühendab Blockchaini Bitcoini rakendust

Post ICO

Uus Bitcoini ATM masin tabab vanade probleemide seina

Post ICO

5 Bitcoini pluginad, et teie WordPressi saidi kõige paremini ära kasutada

Post ICO

Bitcoin muutub valimisvõimaluste valimisvõimaluseks probleemsetes riikides asuvate inimeste jaoks