Hoidke oma Bitcoini! Kaspersky käivitab vabastamise krüpteerimisvahendi, mis avab ransomarat | Estonian.lamareschale.org

Hoidke oma Bitcoini! Kaspersky käivitab vabastamise krüpteerimisvahendi, mis avab ransomarat

Hoidke oma Bitcoini! Kaspersky käivitab vabastamise krüpteerimisvahendi, mis avab ransomarat

Viimase paari aasta jooksul Bitcoin on valuuta valik kõige häkkerite "töötavad" koos väljapressimiseks. Ja siiani on nad saanud oma lunaraha sisse BTC, sest see oli peaaegu võimatu määrata arvuti tasuta pahavara. Aga nüüd on uus dekodeerimiseks tööriista nimega "Noransomware", mis võib muuta mängu.

Kaspersky Labshas suutnud luua dekrüpteerimisvõti generaatori abiga Netherland National High Tech Crime Unit (NHTCU). Ja kuigi tööriist ei ole täielikult efektiivne hetkel Kaspersky kavatseb edasi arendada seda koostöös asutustele.

NHTCU teamed Kaspersky Labs järgmine string episoode seotud CoinVault, liik pahavara, mis nõuab suuremal hulgal Bitcoin et vabastada krüpteeritud faile ohvri arvutisse. Väljapressimiseks on suunatud Windows süsteemid alates novembrist 2014 ning on nakatunud 700 arvutid Hollandis siiani.

Kuid ohvrite saab nüüd vabaneda pahavara tasuta tänu Kaspersky uus vahend, mis töötati välja pärast NHTCU arestitud suur andmebaas dekrüpteerimisvõtmete seotud Coinvault - ja sealhulgas RVT võtmed ja Bitcoin rahakotid - mis olid hiljem jagada rahvusvahelise tarkvara turvafirma.

Kaspersky loodab arendada ja suurendada võimsust "Noransomware", tehes koostööd omavalitsuste üle maailma, et uurivad praegu Coinvault.

"Me oleme üles laadinud suur hulk võtmeid peale saidi ja koos National High Tech Crime Unit Hollandi politsei oleme pidevalt ajakohastada teavet," Jornt van der Wiel turvalisuse teadlane Kaspersky globaalse uuringute ja analüüsi meeskond ütles CoinDesk.

Pealegi vabastades dekodeerimiseks vahend, rahvusvahelise ettevõtte peakorter asub Moskva, Venemaa, aitab ka ohvrite avaldades lihtne juhend, kuidas kasutada "Noransomware" lahendus.

Kuna "Noransomware" lahendus ei ole täielikult efektiivne siinkohal mõned ohvrid ei saa leida vastust oma probleemile uue tööriista andmete loetelu. Kõik nad saavad teha kas oodata või maksta krüpteerimisoperatsiooni lunaraha.

Siiski vastavalt Madalmaade ametiasutused, "[pöörates] motiveerib kurjategijad jätkuvalt kasutada selle makseviisi, mis pealegi ei ole alati kaasa tegeliku vabastamise" ja see ei tähenda alati ohver saab faile tagasi. Tegelikult ainult 1,4% ohvritest, kes maksavad lunaraha pääseda dekodeerimiseks tarkvara lubas häkkerid.

Van der Wiel usub parim asi, mida teha on kaitsta faile esiteks. Kaspersky turvalisuse teadlane soovitab kõikide võimalike ohvrite hoida oma viirusetõrje ajakohastatud ja regulaarselt varundada oma olulisi faile.

Seotud uudised


Post ICO

Bitcoin reisimiseks: sobi tehtud taevas

Post ICO

Airbnb võib olla Bitcoini aktsepteerimisele lähemal: tegevjuht küsib Twitteris arvamusi

Post ICO

Bitcoini sihtasutus on pankrotti, PayPal integreerib BTC ja muud

Post ICO

Bitcoini kogukond võõrandab Mt. Gox tänu viga vabandusele: nimekiri 10 reaktsioonist

Post ICO

Amazon oli BitLicensei suhtes mures

Post ICO

Android-põhised Bitcoini rahakotid peavad kasutajatel tegutsema turvalisuse haavatavuse vältimiseks

Post ICO

100 000 käesolevat andmesid kettaruumis

Post ICO

Algaja juhend Monero (ostmine, kauplemine, kaevandamine)

Post ICO

Utahis kinnitatud eluruum võimaldab üliõpilastel rentida Bitcoiniga

Post ICO

Atlas käivitab uue Bitcoin vahetuse loomise kampaania

Post ICO

BetCoin Casino meeskond käivitab uue mängu veebisaidi BetCoin Circle ja valmistab ette rohkem uudiseid

Post ICO

Bitcoini ettevõtja Erik Voorhees võttis vastu väärtpaberite ja börsikomisjoni