Bitcoini ajalugu | Estonian.lamareschale.org

Bitcoini ajalugu

Bitcoini ajalugu

Võimalik, et olete kuulnud kõike Bitcoin. See radikaalne, täisdigitaalne, peer-to-peer valuuta võiks murrangulisi rahaturgudele. Nii et kui ei Bitcoin pärit ja kus ta kavatseb?

Bitcoin loodi programmeerija või rühma programmeerijad, kes töötavad pseudonüümi Satoshi Nakamoto. On 1 november 2008 Nakamoto kirjutas ja avaldas teadusuuringute paperon varja krüptoloogia kodulehel kirjeldavad Bitcoin ja kuidas kõik digitaalse valuuta võiks toimida. Alguses Nakamoto väidetavalt resident Jaapan kuid täiendavaid uuringuid kiiresti selgus, et tema tõeline identiteet, kodakondsus ja sugu on täiesti tundmatud.

Kuigi Bitcoin mõiste sai avalikkusele 2008. Idee täisdigitaalne, valitsusväliste valuuta on olnud alates 1990. Aastate algusest ajal foundational etappidel internetis. Arvukad programmeerijad ja ärijuhte püüdis luua selline valuuta. Üks näide, Ecash, loodi sel ajal, ja püüdis võimendada olemasolevaid valitsuse ja krediidi infrastruktuuride ainult ebaõnnestuda. Teised järgneb jälgedes Ecash, kuid iga proovinud kasutada keskse arvelduskoja või muud meetodit, et luua ja jälgida elektroonilise valuuta.

Nakamoto oli palju radikaalsem mõte. Ta tahtis kaotada valitsuse ja Kesk arvelduskoja kontrolli ja luua "peer-to-peer" valuuta, mis tuginevad kogu ühenduse jälgida Bitcoin läbi ühiste ja avalike pearaamatu. See pearaamatu oleks jälgida iga Bitcoin loodud ja iga tehingu läbi, kaitstes ka identiteedi iga kasutaja. Mõnes mõttes iga Bitcoin kasutaja kutsutakse ühinema "finantsorgan" kohta Bitcoin turul.

Nakamoto idee kiiresti meelitas väike rühm järgijaid, kellest enamik olid arvuti eksperdid. 3. Jaanuaril 2009, toimub esimese 50 Bitcoins loodi. Kasutades protsessi nimetatakse Bitcoin kaevandamise, üksikute kasutajate ja ettevõtted võiks luua Bitcoins lahendades äärmiselt keeruline võrrandite oma arvutid ja hiljem spetsiaalselt projekteeritud kaevandamise arvutid. Nendele ja võrrandite nõuaks suurenevates kogustes elektrienergiat, mis omakorda asetatakse kulu (mis järk-järgult suureneb aja jooksul), et toota Bitcoins.

Bitcoin mõiste tuli parim aeg. 2008. Ja 2009. Aastal, kui Bitcoin oli läbimas lapsekingades, maailma finantsturgudel olid kookonid ja kokkuvarisemise äärel keset halvim ülemaailmne finantskriis pärast Suurt Depressiooni. Kuna kriisi arenenud, keskpankade, riigikassa ametiasutused ja majandusliku juhid tundus hämmingus ja kaks sammu taga iga arengut. Usaldus traditsiooniliste valuutade langemisest ja paljud inimesed olid hakanud kahtlema väärtus omavääringus.

Investorid, arvuti programmeerijad, Pettunud, ja paljud teised hakkasid tõmmatakse ta Bitcoin ja kaevandustööde hakkas suurenema. Varasematel päevadel Bitcoin kogukond oli suuresti kommunitaarset rühm töötab avatud lähtekoodiga tarkvara ja läbiviimine ametitest omavahel. Varsti väike arv ettevõtteid, põllumajandustootjate ja kauplejate hakkas nõustudes Bitcoins makse.

Läbi algstaadiumis Nakamoto ette erinevaid arusaamu ja juhiseid alguses Bitcoin kaevurite, kuid 12. Detsember 2010 ta postitas oma viimane sõnum, mis puudutavad peamiselt tarkvara peensuste, enne kadumist maailmast. Kuigi Nakamoto on kadunud, aga Bitcoin on ainult kasvanud ja mõju.

Nagu Bitcoin kaevandamise jätkanud, siis on kasvanud algsest ühiskondlik etapid viiakse globaalse tööstuse. Kuna võim on vajalik kaevandada Bitcoin on järk-järgult suurenenud ning väärtus münte tõusis, kutsetegevuses, kasutades täiustatud riistvara loodi kaevandada rohkem münte. Ja rohkem ettevõtteid on hakanud aktsepteerima Bitcoins. Ajal kirjalikult see artikkel üle 1000 ettevõtete nüüd aktsepteerima BitCoins valuuta.

Poolt jaanuari lõpus, 2011 üle 5 miljoni Bitcoins on mineeritud ja valuuta hakkas kinnistamisega globaalse tähelepanu. Bitcoin vahetamist, mis võimaldab Bitcoin kasutajad kaubelda oma münte omavääringus hakkas kiiresti kasvama. Nüüd Bitcoins saab kaubelda paljude valuutade, sealhulgas dollari, Brasiilia reaalides, Briti nael ja euro.

2013 on juhatas sisse periood ebastabiilsust Bitcoin. Väärtused on paisus laialdaselt rekordtasemel enne langemisest mõne päeva. Paljud usuvad, et see ebastabiilsus hävitab Bitcoin, kuid ustav on jäädes pühendatud ta. Mis toob tulevik Bitcoin? Keegi ei tea, veel, ja ainult aeg näitab.

Seotud uudised


Post ICO

Kenneth Metral, Coingigist: ostjad hakkavad rohkem usaldama ja kulutama rohkem biktoone

Post ICO

Kuulates veebisaidi asutaja, kuulas anonüümne ostja ListenToBitcoin.com

Post ICO

Blockchain.info rahakoti kasutajad saavad varastatud - teenindus parandas vea ja tagab, et see tagastatakse kõigile

Post ICO

Mis juhtub Bitcoin pärast surma, kes on Satoshi Nakamoto (jälle) ja rohkem Weekly News Update

Post ICO

Kas Bitcoin võidab Ameerika Ühendriikide ametiasutused? Siin on mõned arvamused, mida peate lugema

Post ICO

Kuidas Bitcoinid kruvib krediitkaardiettevõtteid

Post ICO

SeeBit lööb panganduslitsentsi, muutub esmakordselt reguleeritud Bitcoini vahetuseks USA-s

Post ICO

Bitcoin Price Prognoosid 2018. aastaks: Expert Roundup

Post ICO

Siiditee on tagasi oma 2.0 versiooniga, kuid ametivõimud jälgivad seda

Post ICO

Cryptocurrency kehtib maksureeglitest, ütleb Kanada Tuludirektoraat

Post ICO

Uus Bitcoini sihtasutus on Live

Post ICO

Dell laiendab Bitcoini makseviisi Ühendkuningriigile ja Kanadale