Mõista, miks Bitcoini saab pidada raha | Estonian.lamareschale.org

Mõista, miks Bitcoini saab pidada raha

Mõista, miks Bitcoini saab pidada raha

Enamik asutusi ja seadusandjad ei pea Bitcoin kui raha, sest nende järgi on cryptocurrency ei vasta ühelegi neist kolmest põhiülesannete: see ei ole maksevahend, arvestusühik või väärtuse säilitajana. Kuigi see võib olla tõsi, need arvamused tõsta huvitav küsimus: ei saa Bitcoin tõesti pidada ja vaadelda raha vastavalt ametlike standardite?

Noh, üldine arvamus ütleb "ei", kuid seal on üheksa põhjustel, mis ütlevad teisiti. Me räägime tunnustega raha, mida saab rakendada, et Bitcoin: napib, vastupidav, kaasaskantav, jagatav, kergesti äratuntav, lihtne säilitada, asendatavad, raske võltsida ja laialdast kasutamist.

Kui mõtled seda, cryptocurrency on isegi oluline eelis fiat currencies- valuutade ametlikult kasutada riigi - ja kulda paljud neist omadustest. Niisiis, vaatame täitmist Bitcoin vastavalt iga üks neist tehnilised omadused.

1. Nappide

Nappus määratleb piiratud kogum objekte, mis on laialdaselt kättesaadavad, kuid ei saa lihtsalt loodud või leitud. Raha, näiteks on vähe, kuna käibevaluutasid saab luua ainult kontrollitud kogustes väike grupp inimesi. Sel juhul, kuld on ka vähe head. Ja üllatus... Bitcoin on vähe, kui sul on juba ette kujutada. Cryptocurrency varustamine on väga kontrollitud ja ettearvatav.

2. Vastupidav

Iga õige vormi raha peab suutma kesta kaua ja see on selles valdkonnas, et Bitcoin võidab oma esimese lahingu. Erinevalt kuld, mis kestab sadu aastaid või rohkem, fiat valuuta valmistatud paber on kergesti lagunev ja ei sobi pikemas perspektiivis väärtuse säilitajana. Ainus lahendus on asendada kahjustatud arveid, nii et tegelik väärtus, mida nad esindavad, ei saa hävitada. Bitcoin on kõige vastupidavam neid kõiki: see on digitaalne, see on igavene nii kaua, kui inimesed tahavad seda kasutada ja rahakotid võib isegi dubleeritud vältida faili korruptsiooni.

3. Portable

Valuuta, mida mõeldud kasutamiseks iga päev peab olema kaasaskantav. Fiat valuutade kuuletuma seda reeglit ja neil on võimas sõber: krediit- ja deebetkaarte. Teisel pool, kuld ei ole, et teisaldatavad, sest see on tavaliselt raske ja keeruline teha. Nüüd Bitcoin on super lihtne teha, riskime öeldes lihtsam vorm neid kõiki: see on digitaalne, see ei kaalu midagi. Saate sobi kõigile oma varanduse viiakse mälupulk ja selle ülekandmiseks World Wide Web.

4. Jagatav

Kui lähete poodi ja osta midagi, see on tavaline, et saada muutus. Täpselt, sest raha peab olema jagatav: käibevaluutasid on, kuid kuld on keerulisem juhul. See võib jagada, kuid see nõuab pikka protsessi. Ei meeldi Bitcoin, mis on praegu jagatav kuni kaheksa koma ja võib pikendada.

5. Autentsuse kontrolli

Raha on vaja kontrollida, ning nii valeraha ei saa toota ja kasutada ostude tegemiseks või vahetamist. Tavaliselt kontrollitakse käibevaluutasid ja kuld saab hõlpsasti eristada nende võlts versioonid. Sel juhul Bitcoin ei saa visuaalselt kindlaks, sest see on digitaalne ja sa ei näe seda. Kuid on tarkvara, mida saab kasutada, et kontrollida selle ehtsuse plokk ahela. See protsess nõuab mõned tehnilised teadmised, kuid see ei ole super keeruline.

6. Storage

Raha ja kuld kuuletuma seda reeglit, sest neid saab ladustatakse suurtes kogustes suhteliselt lihtne, kuigi kuld on vaja palju ruumi hoida. Siin on veel üks valdkond, kus Bitcoin pole vaste: miski lihtsam salvestada kui midagi, mis on digitaalne. Seal võib olla mõningaid probleeme nagu plokk ahela muutub suuremaks tootmise uute virtuaalne münte, kuid kui tootmine suureneb, siis riistvara. Ja ärge unustage saadaval backup meetodeid nagu pilv ladustamise krüpteeritud faile.

7. Fungible

Kõik üksused on fiat valuuta tuleb pidada samaväärseteks vahetatav. Raha sobib see tehniline funktsioon (näiteks üks $ 10 arve on võrdne teise), samuti kuld, mis on samaväärne keemilise tasandil, kuid erinevad nii puhtuse, näiteks. Nagu käibevaluutasid, Bitcoin on võrdsustatud, sest 1 BTC on sama veel 1 BTC.

8. Raske võltsitud

Usaldusväärne valuutade peab olema raske võltsitud. Kuigi see on raske teha võlts raha, see ei ole võimatu ja see on juhtunud palju aastaid. Teisel pool, kuld on peaaegu võimatu võltsida, nagu Bitcoin. Teine suur eelis: on krüpteeritud mündi, see on võimatu võltsitud Bitcoins. Lähim asi häkker võiks proovida on püüda kahekordistada veeta ühe mündi, kuid see on tõesti raske teha, nii et risk on väga madal.

9. Laialdane kasutamine

Siin on veel üks valdkond, kus Bitcoin vallutab ruumi. Muidugi, raha tuleb lihtsalt kaubelda ja on laialt kasutusel, et saada tooteid ja teenuseid. Kuid kuld on väga erinevad, sest see on haruldane, et leida midagi, mida saab otseselt ostetud selle väärismetalli. Nüüd Bitcoin kasvab selles valdkonnas: nüüd, vaid väike osa veebilehed aktsepteerib cryptocurrecy, kuid on uute liikmete Bitcoin universumi iga päev. Pealegi, mõned füüsilise ettevõtete avame ka oma uksed digitaalse mündi.

Via thegenesisblock.com

Seotud uudised


Post ICO

Näpunäiteid edukaks Bitcoini käivitamiseks

Post ICO

Uus turvaline Bitcoini riistvara rahakott Trezorist alustab oktoobris

Post ICO

Coinsetter laiendab teenuseid pärast Kanada Bitcoin vahetus CAVIRTEX omandamist

Post ICO

Rootsi keskpanga poolt läbi viidud uuring näitab, et Bitcoin ei ole majandust mõjutanud

Post ICO

Bitcoin ja rahaülekanded: kas see toimib?

Post ICO

Digitaalvaluuta suundumused: kas Bitcoiners on uued vegased?

Post ICO

Peaaegu pooled Briti Bitcoini kasutajatest usuvad krüptokuuluväärtust

Post ICO

Teine Bitcoini ATM masin hüppab, kuid kas see on tõeline?

Post ICO

Allikad ütlevad, et eBay ja PayPal plaanivad Bitcoini aktsepteerida

Post ICO

Briti saar soovib olla maailma esimene Bitcoini keskus: füüsilised kullatud mündid on plaani osa

Post ICO

CoinTerra seatud madala maksumusega bitcoini kaevandusrajatise käivitamiseks võiks turg pöörduda

Post ICO

BitPay töötleb Butterfly Labsi suurimat ühekordset tehingut 1 miljon dollariga