Miks Venemaa katse blokeerida Bitcoin saite on palju sügavam küsimus | Estonian.lamareschale.org

Miks Venemaa katse blokeerida Bitcoin saite on palju sügavam küsimus

Miks Venemaa katse blokeerida Bitcoin saite on palju sügavam küsimus

Venemaa ei ole riigi tuntud oma külalislahkuse ja austama sõna- internetis. Sarnaselt Hiina suur tulemüür, Venemaa on loonud organisatsiooni jälgida kõiki Internet aktiivsus ja piirata juurdepääsu teatud platvormide kui vaja. Kuigi on kindlasti kasutada juhul sellist Internet valvekoer, asjad käest ära läks teist korda vähem kui aasta, kui juurdepääsu Wikipedia piirati mitu tundi riigis.

Vene valvekoer jõustab Wikipedia tõkestavaid ISP

Mitte liiga kaua aega tagasi, Venemaa Internet valvekoer tehtud meedia pealkirju kord üritab peatähelepanu blokaadi Wikipedia tervikuna. Puudusid üksikasju ette, miks see blokaad oleks kehtestanud alustada, kuid me teame, et Vene ISP kästi blokeerida Wikipedia kokku kuni täiendava teatamiseni.

Wikipedia on üks populaarsemaid Interneti platvormid olemasolu täna, sest see on tegelikult vaba entsüklopeedia hõlmab peaaegu iga teema võite ette kujutada. Arvestades Venemaa meeldi sõnavabadus - eriti internetis - on mitu stsenaariumi, miks riigi Internet valvekoer oleks tellida Wikipedia blokaadi ISP.

[Tweet_box disain = "box_02"] Venemaa on ennast positsioneerinud kui riik, mis tahab lämmatada rahalist innovatsiooni. [/ Tweet_box]

Vastavalt aruande CNET, Vene Internet valvekoer Roskomnadzor leidsin Wikipedia lehekülg annab juhised erivorm kanepit. Pärast Roskomnadzor ühendust Wikipedia töötajad ja palus leht muuta - taotluse langevad kurtidele kõrvadele - otsus tehti sundida ISP blokeerida saidi täielikult.

"Tsensuur Wikipedia sisu on vastuolus Wikimedia visioon: maailmas, kus igaüks saab vabalt juurde summa kõigi teadmiste"

Wikimedia Foundation

Wikipedia juhivad Wikimedia Foundation, mittetulunduslik rühma koosseisus harrastajatele, kes tahavad hoida platvormi puutumata üldse kulusid, sõltumata valitsuse taotlustele muuta veebilehti.

Ei ole saladus, et Roskomnadzoris märatsema kui hilja, sest Vene Internet valvekoer hiljuti blokeeritud Reddit juurdepääsu paar hoursafter avastanud vanem postitus psühhedeelne seened. Kokku keeld kestis umbes 24 tundi pärast Reddit administraatorid andis ja piiratud juurdepääs postituse kõigi Vene Interneti kasutajaid.

Peamine põhjus, miks Roskomnadzor on probleeme juurdepääsu piiramiseks lehti ise on, sest puudub seadmed käsitseda SSL-kaitstud saitidele. Iga tehtud katse blokeerida ühe lehe SSL-kaitstud veebilehel nõutud konkreetse riistvara poolt ISP. Kuna enamik Vene ISP ei ole juurdepääsu sellele seadmed, saavad nad ainult blokeerida kogu domeen, peaks nad otsustavad mitte täita.

Seekord keeld Wikipedia Vene ISP tõsteti kohe pärast algatamist blokaadi. See ei ole esimene ega see viimane kord, et Roskomnadzor teeb peavoolu meedia pealkirju, kuigi. Paar kuud tagasi, Vene Internet valvekoer tellitud ISP blokeerida käputäis Bitcoin veebilehed samuti.

Roskomnadzor jõud blokaad jaoks Bitcoin veebilehed

Teemal Bitcoin ja rahandus, Venemaa on üsna selge: ainus seaduslik valuuta riigis on valuuta valitsuse poolt väljastatud ja keskpangad. Muid valuuta - virtuaalne, digitaalne või teisiti - ei ole seaduslik maksevahend Venemaal. Seetõttu Bitcoin, mis on digitaalse ja ei väljastatud keskpanga või Vene valitsus on ebaseaduslik samuti.
Selle tulemusena Roskomnadzor blokeeritud accessto käputäis Bitcoin veebilehed käesoleva aasta alguses. See blokaad mitte ainult uuesti saite võõrustas Venemaa või vene keeles, nagu Bitcoin.org ja BTCSec.com hulgas olid mustas nimekirjas veebilehed samuti. Ajal blokaadi, paljud inimesed kartsid, et Bitcoin oleks keelatud riigis kuupäeva ettepoole ja omandiõiguse virtuaalne valuuta muutuks kuriteoks.

Et see asi veelgi hullem, ükski veebisaitide omanikud teatas Roskomnadzor enne, selle ajal või pärast juurdepääsu oma domeen piiratud. See ei võta kaua aega, kuni Vene Bitcoin kogukond teinud oma hääl kuuldavaks, ja igat liiki toetust - sealhulgas õigusliku ja nõustamine - edastati mõjutatud veebisaitide omanikele.

Mais käesoleva aasta ringkonnakohus asub Jekaterinburg tühistas Banon Bitcoin veebilehed varem poolelt poolt Roskomnadzor. Kuigi see otsus oli põhjust ettevaatlikuks tähistamine seas Bitcoin kogukond, seal oli mingit garantiid keelu efektiivselt tõstis igal ajal kiiresti.

Vaatamata sellele kohtulahendiga, hoiak Venemaa valitsuse poole Bitcoin ei ole muutunud palju viimastel kuudel. Bitcoin on alati silmitsi ülesmäge lahing riikides nagu Venemaa, kus tihe valitsuse ja kapitali kontrolli on tähtsam kui miski.

Venemaa laseb ennast suu

Need karmid otsused Internet valvekoer Roskomnadzor on selge märk Venemaa riigiametnikud ei taha midagi isegi eemalt häiri oma väärtuslikku ökosüsteemi mull. Riik võiks kasu tohutult Bitcoin ja nende aluseks olevate blockchain tehnoloogia, kuid läbipaistvus ei ole midagi valitsuse aarded.

Roskomnadzor on väga kasuliku paberil, kuid see jätab palju soovida praktikas. Venemaa on ennast positsioneerinud kui riiki, mis tahab summutamiseks rahanduslik uuendus enne kui seda saab isegi saada tugipunkt kodanike seas. Pikemas perspektiivis on see kahjustab Venemaa ökosüsteemi rohkem kui midagi, ja see on ainult aja küsimus, kuni riigiametnikud jõudnud samale järeldusele.

Pildid joonistas Shutterstock, Wikipedia

Seotud uudised


Post ICO

Bitcoini ennustuste platvorm Predictious pakub nüüd levivaid lepinguid

Post ICO

Tänu uuele Bitneti partnerlusele nõustub 260 Airlines nüüd Bitcoiniga

Post ICO

Austraalia illustraator käivitab Idioti juhendi Bitcoinile, ebook jaoks algajatele

Post ICO

Santanderi uuring Bitcoin, Demandware võtab vastu BTC-makseid ja palju muud

Post ICO

BitPay parandab Bitcoini makseid, luues uusi toetusmeetmeid

Post ICO

Bitcoini alternatiivide hämmastav maailm: nimekiri 8 erinevast mündist

Post ICO

Branson armastab Bitcoini, Venemaa mitte nii palju ja rohkem

Post ICO

Bitcoiners aitavad Nepalil, Goldman Sachs investeerib Bitcoini ja palju muud

Post ICO

Avalon võib saada investeeringuteks 200 miljonit dollarit ja 20 nm tehnoloogia, et saada kaevandusturul liider

Post ICO

Coinpunki võidab Bitcoini sihtasutuse antud toetus: projekt saab suuremahulise versiooni

Post ICO

CEX.IO peatab toiminguid

Post ICO

BTC gild sulgub